Dışarıdan Local IIS Server 'a Bağlanma (cyberoam)
0

Bu konuda 6 mesaj var

Selamlar,

Dünden beri Local'de Win2012 üzerine kurduğum  IIS server daki bir app ulaşmak için Cyberoam ve ADSL modem ile ayar yapmaya uğraşıyorum ancak bir türlü giriş yapamıyorum.  

durum şöyle :

ekq8g7.png

1- Airties 5342 ADSL Statik IP 'ye sahip  , burada port yönlendirme yapıldı , NAT Aktif DMZ aktif

Cyberoam için  ilgili makale kullanıldı : http://kb.cyberoam.com/default.asp?id=2368

Herşey tamam gibi ancak halen bağlantı sağlayamıyorum... 

Yardımcı olur musunuz ? Fikirlere ve bilgilere açığım...

edit.  Local 'deki bir pc 'den  IIS 'in IP ve portu ile app adresi yazılınca TRUE değerini alıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

ADSL ağına (10.0.5.X) bir pc takma imkanınız varsa oradan IIS'e ulaşmayı bir deneyin. Problemin ADSL yönlendirmesindemi yoksa Cyberoam 'damı olduğunu buradan tespit edebilirsiniz. Ayrıca Cyberoam üzerindeki log ayarlarını en üst seviyeye çekip loglara takılan bir durum varmı diye kontrol edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Güvenlik Duvarı' ndan port açmak genellikle unutuluyor, kontrol ettiniz mi orayı?

Edit: Lokalden erişebiliyormuşsunuz, geri aldım sorumu. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar tekrar

testi yaptım , IIS server'daki 2.etherneti  ADSL 'e direkt girip ADSL içinden port yönlendirmesiyle şrak diye çalışmaya başladı.  Şimdi bu server aynı zamanda benim AD , DHCP , DNS Server .

FW arkasına alıp güvenliğini sağlamam şart riske atamam , cyberoam tarafındaki sıkıntıyı gidermem lazım , ya da standart bir pc 'ye IIS 'i aktarıp göçerse göçsün derim ;)

EDIT..    Benim saçmalamam.   Zaten MODEM üzerinde DMZ açık , Cyberoam üzerinde de kuralı ayarlarken Zone olarak DMZ seçmişim , LAN yapınca hönk diye eriştim :)

EDIT2.  Bilgi olsun ;  modemden DMZ kapatıldı , Cyberoam üzerinden Zone LAN yapıldı , erişim tamam.  Bir soru , IIS server  standart portu dışında bir port kullandık , güvenlik olarak ne kadar riskli şu haliyle ? Başka bir yere taşımam (server dışında) mantıklı olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mobilden edit bulamadim cevap olarak yaziyorum.

iis ad , dc vs den , hyper-v clusterimdaki 3.vm uzerine tasidim . iis disinda bir hizmet vermiyor. su an problemsiz erisim var.

teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok