Kaldırıma çarptım bi ses var ?
0

Bu konuda 10 mesaj var

Selam,

Biraz acelem vardı hızlıca sağa parketmek istedim. Fakat kaldırım bittiği yerde kaldırımdan biraz daha alçak bir uzantısı varmış tam dik köşeli. Tam oraya hızlı bir şekilde çarptım/çıktım aşağıdan dırank diye bir ses geldi. Akşam baktığımda 90-100km arası giderken sağ taraftan oldukça rahatsız edici ciddi bir uğultu geliyordu. Sorum şu şekilde rot-balans yüzünden bu kadar belirgin bir uğultu yapar mı? Yoksa hiç rot-balansla uğraşmadan direk servise mi gitmeliyim sizce ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önce çarpılan yerin bir yere sıkıntı yapıp yapmadığına bakılabilir kabaca, o esnada lastik evet balansı vs kaçtıysa yola iyi oturmadığı için ses yapıyordur muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rot ayarlarından olsa direksiyonda titreme yapar. Balanslık bir durum yok zaten. Lastik balon yapmış olabilir diye düşündüm ama o da uğultu yapmaz, vurma yapar. Bana da rulman gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haklıymışsınız arkadaşlar rulmandan çıktı sorun. Araç o şekilde 1000km kadar daha yol yapmak zorunda kaldığından diğer tarafada zarar vermiş, ikiside değişti. Ford'ta jantı eğecek kadar sert bir şekilde 2-3 kez çukura girmişliğim var ve hiç birşey olmamıştı araca, daha ilk seferde böyle olması açıkçası şaşırttı beni ne yalan söyliyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam benim Fiesta'nın da aksı durup dururken kırılmıştı... Biraz şans meselesi sanırım, bozmayın keyfinizi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok