Iphone resimleri yedekleme ve iCloud
0

Bu konuda 9 mesaj var

Selamlar, 

Şu IOS mantığını çok çözemedim. Birkaç sorum var, cevaplanırsa çok sevinirim.

1. Ablamın telefonu dolmuş, bazı resim ve videoları en kolay Itunes ile harici diske göndermenin (copy-paste gibi değil de, cut*copy gibi) en kolay yolu nedir? 

2. Diyelim Icloud aldık, 200 GB. Ben hangi resimlerin (veya videoların) sadece Icloud'da, hangilerinin hem telefonda, hem de Icloud'da durmasını ayarlayabiliyor muyum? Biraz araştırdım, bulamadım. 

Teşekkürler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iTunes'a bile gerek yok. Telefonu bilgisayara takınca zaten harici disk gibi görüntülenir. Resimleri cuty+paste ile alabilirsiniz bilgisayara.

iCloud tarafından emin değilim ama yanılmıyorsam bir kez iCloud'a yedekleyince telefondan silseniz de iCloud'dan silinmiyor.

SpeCTRuM beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iTunes'a bile gerek yok. Telefonu bilgisayara takınca zaten harici disk gibi görüntülenir. Resimleri cuty+paste ile alabilirsiniz bilgisayara.

iCloud tarafından emin değilim ama yanılmıyorsam bir kez iCloud'a yedekleyince telefondan silseniz de iCloud'dan silinmiyor.

Abi bakıyorum da, çok bilgi yok gibi. 

Şimdi hanıma 50 GB Icloud hesabı aldım. Yedeklemesi için Wifi'a bağlı, prize bağlı ve kilit ekranında olacakmış. Eşş.. Neyse... 

Şimdi oteldeyim, ortak alanda Wifi var ama o da yavaş, deneyemiyorum :) Az önce kendi telefonumdan hotspot yaptım, ordan yüklüyor sanırım. 

Bir de, bu aile paylaşımında uygulamalar da paylaşılıyormuş, ya iCloud'un kendisi? 200 GB alsam, aile paylaşımı olur mu ki? 

Eğer iCloud düşündüğüm gibi ise, takdir edeceğim.

Yanlış anladıysam düzeltin;

iCloud'a her şeyi yükledim diyelim. Telefon denize uçtu, ben gittim yeni bir iPhone aldım. Safarideki çerezlerden, uygulama ayarlarıma, wifi ayarlarımdan, resimlerime, mail ayarlarıma, arka plan resmime kadar her şey yeni iPhone'da olacak, değil mi? Yani, aslında eski iPhone'umu kullanıyor olacağım teorik olarak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iCloud'a her şeyi yükledim diyelim. Telefon denize uçtu, ben gittim yeni bir iPhone aldım. Safarideki çerezlerden, uygulama ayarlarıma, wifi ayarlarımdan, resimlerime, mail ayarlarıma, arka plan resmime kadar her şey yeni iPhone'da olacak, değil mi? Yani, aslında eski iPhone'umu kullanıyor olacağım teorik olarak. 

iCloud'a telefonu full olarak yedeklerseniz yeni bir iPhone alıp kurarken iCloud yedeğinden yükleyince tamamı geri geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet aynen Alper'in dediği gibi komple yedeği pc'nize alır gibi iCloud'a alırsanız yeni bir iPhone aldığınızda iCloud yedeğimden kurmak istiyorum dediğinizde tüm rehberiniz, mesajlarınız, epostalarınız, fotoğraflarınız, müzikleriniz, uygulamalarınız vs yapmış olduğunuz ayarlarla geri gelecek. Yalnız family sharing'de iCloud alanını paylaşabiliyor musunuz ondan çok emin değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

icloud için benimde bir sorum olacak, iclouddan 20 gb yer satın almıştım (şimdi 50 gb yaptı apple), telefonda yer kalmayınca otomatik olarak videoları telefondan iclouda aktardı. telefondan açmak istediğimde bulut işareti görünüyor ve dosyayı indirmeye başlıyor, buda oldukça gecikmeye sebep oluyor.

Şimdi bunların yönetimini nasıl yapacağım ? Ben her videoyu aktarmasını istemiyorum, bazı videolar cloudda kalsın ama bazıları cihazın içinde olsun oynatmak istedğimde hemen oynatabileyim, bunu kendim nasıl belirleyeceğim ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler Ozan, Alper.

icloud için benimde bir sorum olacak, iclouddan 20 gb yer satın almıştım (şimdi 50 gb yaptı apple), telefonda yer kalmayınca otomatik olarak videoları telefondan iclouda aktardı. telefondan açmak istediğimde bulut işareti görünüyor ve dosyayı indirmeye başlıyor, buda oldukça gecikmeye sebep oluyor.

Şimdi bunların yönetimini nasıl yapacağım ? Ben her videoyu aktarmasını istemiyorum, bazı videolar cloudda kalsın ama bazıları cihazın içinde olsun oynatmak istedğimde hemen oynatabileyim, bunu kendim nasıl belirleyeceğim ?

Bunu ben de merak ediyorum. Apple, tamam, kapalı kutu ama bize hangi dosyaların mutlaka telefonda kalmasını seçtirmesi lazım. 

Bu arada, iCloud ben "use cellular data" kısmını işaretlemediğim sürece mobile data kullanmaz, değil mi ? 

Bir de ilk backup olunca, uzun sürüyor, arada yarım kalıyor. Yarım kalınca, tekrar aynı yerden mi başlıyor , sıfırdan mı? IOS'un kapalı kutu olmasından prosesi göremiyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hücresel veriyi açmadığın sürece wifi dışında indirme yapmaz o durumda. Film, müzik vs'e tıkladığınızda zaten filmi izlemeye, müzigi dinlemeye başlarsınız. Fotoğraf için de aynı şey geçerli. Bu durumda telefon veya tabletinize indirilmez. Bulut simgesine tıklarsanız o zaman indirmeye başlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iCloud çok güzel çalışıyor da... 

Şimdi ben Windows'ta olan fotoğraflarımı iCloud'a koydum (ama drive'a). 

Bu resimleri, klasörlü bir şekilde iCloud'un fotoğraf kısmına nasıl atabilirim? Elimde Macbook ve iPhone var, sanırım en kolay Macbook üzerinden yaparım. 

Teşekkürler,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok