İkinci El araç alım satım ile ilgili mevzuat
0

Bu konuda 4 mesaj var

Merhaba arkadaşlar,

Bir arkadaşım vasıtası ile ikinci el araç alıp hemen satmaya yönelik bir durum oluştu. Hatta yakında galeri açılması planlanıyor. Bu vakite kadar bireysel olarak alım-satım yapılacak.

Bunla ilgili bir sürü şey duydum. Sene içinde 3 kez alım satım yapma hakkı yoksa vergilendirme tarzı şeyler var. Ya da direk vergilendirmeden de bahsediyorlar.

Konuya pek hakim olmadığım için size sorayım dedim, nedir bu işlerin aslı. Nelere dikkat etmek lazım, kesin kaynaklar nelerdir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla öyle bir vergi yok, ama konuya çok hakim olmadığım için kesin bir cevap veremiyorum. En iyisi iyi bir "muameleci" bulup ona danışın. Onlar vergi mevzuatına hakim oluyorlar. Muameleciler genelde noterlerin çevresinde olurlar, noter ofisinin yakınlarında tabelasında "XYZ Otomotiv" yazan ama araba satmadığı her halinden belli olan yer büyük ihtimalle muamelecidir. Zaten eğer böyle bir iş yapacaksanız (veya her kim yapacaksa) iyi bir muameleciye ihtiyacınız olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galericiler amca dayi teyze hala es cocuk babaherkesdebn vekalet aliyor, o kotayi doldurmadan bir bir geziyorlar.

Sanirim 3 arac satabikiyorsunuz yilda. Alim siniri duymadim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok