Superonline Fiber -> gerçek WAN IP sorunu!
0

Bu konuda 11 mesaj var

Merhaba,

Yine tam geçen sene bu zamanlar yaşamıştım bu sorunu.

whatismyip.com vb. yerlerde görünen gerçek WAN IP ile, router üzerinden görülen IP adresleri farklı.

Kardeşim evimde NAS cihazım var, IP kameralarım var vs. uzaktan erişemiyorum, kaldırın şu bloklu IP den demiştik direk düzeltmişlerdi.

Dün yine aynı şey oldu, yine şikayet ettim. Bu kez geri dönüşleri Statik IP almanız gerekli oldu (aylık 9 tl) 

Hadi parasını geçtim, istemiyorum kardeşim statik IP, dinamik IP'm olsun istiyorum diyorum güvenliğim gereği, kabul etmiyorlar.

24 aylık taahhüdüm Nisan ayında dolmuştu zaten, günlerce haftalarca kapıdan ayrılmadılar tekrar taahhüt vereyim diye.

İptal edin o zaman diyorum hay hay diyorlar!

Yahu taaa dialup zamanlarından nerdeyse 15 yıllık müşterisiyim nasıl bir firma bu akıl sır ermiyor.

Böyle bir hakları var mı? Yani reel IP vermiyoruz NAT'ladığımız IP bloğunda kalacaksınız deme hakları var mı?

Reel IP istiyorsanız statik IP almalısınız deme hakları var mı?

Hayır 5mbit upload veren başka alternatifte yok ki şak diye iptal edeceğim de...Zaten enayimiyim taahhüt vermiyorum, 49-59 neyse yerine 89 veriyorum, sırf bu gibi durumlarda gebe kalmamak için!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet 50/4 ve 100/4 veriyor, statik ip ayda 2 lira ama kendi dinamik ip adresimin ne zaman değiştiğini hatırlamıyorum bile. Altyapı varsa düşünülebilir.

Network işlerinden pek anlamıyorum ama, bir VPS üzerine openvpn kurulup evdeki router üzerinden bağlanılırsa evdeki kaynaklara uzaktan erişmek mümkün olur ama ilk konfigürasyon uğraştırır.

Her halükarda bence Süperonline'ı BTK'ya şikayet edin:https://tuketici.btk.gov.tr/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende uydu nette aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Routerın arayüzünde görünen wan ipsi ile whatismyip den görünen farklı ddns yönledirmesi çalışmıyor buyüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siz benim trafiğimi sifonlayıp proxy üzerinden tüm verilerime erişiyorsunuz diye çemkirin. Bu yaptığınız alenen suç diyerek dava açacağınızı bildirin ve bir tebligat gönderin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende uydu nette aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Routerın arayüzünde görünen wan ipsi ile whatismyip den görünen farklı ddns yönledirmesi çalışmıyor buyüzden.

Uydunet'in 50/4 Mbps 250 GBP AKK paketini kullanıyorum. Router üzerindeki WAN IP'si ile whatismyip benzeri sitelerden kontrol ettiğim IP hep aynı oluyor. Dinamik DNS kullanıyordum ama bir süredir ihtiyaç duymadığım için kullanmadım. Şimdi yeniden kontrol ettim, router arayüzündeki WAN IP'si ve whatismyip.com 'da çıkan IP yine aynı görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunların bir sebebi aslında şu oluyor. Ellerindeki IP blokları yetersiz kalacağı için mecburen bazı müşterileri çaktırmadan NAT arkasına alıyorlar. Adam gibi ipv6 sistemi otursa memlekette oraya geçilse herkes kendi ipsini kullansa sorun kalmayacak ama malesef biraz da bundan kaynaklanıyor durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce tekrar aradım, bu kez tam geçen sene 27.09.2014 aynı sorun için oluşturduğum ve çözülen kayıt numarasını verdim.

Önce bir napıcaz ki bunu kapatılmış bu dediler, dedim bir bakın sadece içine, o zamanda aynı sorun olmuştu ve 100 lü IP bloğundan sorunsuzca çıkartıldım , şimdi neden olmuyor diyince, tekrar kaydımı güncellediler, halledeceğiz dediler.

Bakalım ne olacak göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu açmıştım ya Süperonline fibere geçeyim mi diye :). Geçmedim, adamları da en son babam bağırıp çağırıp kovmuş :D. Taahhüt vermesem hiçbir avantajı yok. Taahhüt sözleşmesini okuyorum, çelişki yumağı. Üstüne bu tip şeyleri de okuyunca... Ben böyle iyiyim ya :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim routerda görülen IP adresim ile whatsmyipde görülen adreslerim aynı, bahsedilen şekilde değil. Superonline hizmetinden de gayet memnunum VDSL'e göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok