Xiaomi Hybrid kulaklık fırsatları
0

Bu konuda 14 mesaj var

Tam siparişi çakacaktım, Paypal istedi, kredi kartı seçeneği çıkmadı. Sebebini bilmiyorum. Belki de presale olduğu içindir. Ben de şimdi Paypal ile uğraşamam, vazgeçtim.

Geçen sene Piston 2 siparişi vermemden birkaç gün sonra Piston 3 çıkmıştı. Üstelik fiyatları da aynıydı. Siparişi iptal edememiştim. Piston 2'den çok memnun kaldım, ama işte bizim kafadaki adamlar birşeyin daha yeni modeli varken eski modeli kullanmayı kabullenemiyor bir türlü. :) Geçenlerde Piston 3 Fukara Edition sipariş ettim Gearbest'ten, kalmadı filan diyip siparişi iptal ettiler. İyi ki etmişler, o zaman gıcık olmuştum ama şimdi aynı duruma düşmekten kurtuldum. Yine siparişim elime geçmeden yeni modeli çıkacaktı, kıl olacaktım. Şu presale filan geçsin, 11'inden sonra münasip biryerden veririm siparişi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam siparişi çakacaktım, Paypal istedi, kredi kartı seçeneği çıkmadı. Sebebini bilmiyorum. Belki de presale olduğu içindir. Ben de şimdi Paypal ile uğraşamam, vazgeçtim.

Merak ettim, paypal in ne zararı var? Ben tam tersine paypal tercih ediyorum, kredi kartı sorulursa uğraşmıyorum. Hem kart bilgilerini girmek zor. Hem paypal ın güvenliği aradan çıkıyor.

Bunun fiyatı iyi başladı. 

Piston 3 , $11  a kadar düşmüş. Almak isteyen varsa, kaçırmasın , hatta yedek olarak da alınır. EN uyduruk kulaklıklar o fiyata zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merak ettim, paypal in ne zararı var? Ben tam tersine paypal tercih ediyorum, kredi kartı sorulursa uğraşmıyorum. Hem kart bilgilerini girmek zor. Hem paypal ın güvenliği aradan çıkıyor.

Paypal'ın bir zararı yok da, kullanmadığım için boş duruyor. Şifresini bile unuttum sanırım. Onu çözmeye çalışmak daha zor yani. :) Xiaomi zaten kulaklığın Çin pazarındaki fiyatını 16$ (99 Yuan) olarak belirlemiş. İlk alanlardan olmasak da zaten bu fiyatlardan bulacağız önümüzdeki günlerde. O yüzden pre-order ile uğraşmadım Paypal'ı görünce.

Bu arada, 11$ olan Youth Edition olabilir. Onları 10-11$ civarına satıyorlardı en son.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her yanım Xiaomi kulaklık oldu. Bunun farkı ne ola? 2 şer tane Piston 2 ve 3 var. 3' de tizler biraz zayıf gibi ama genel olarak memnunum. İnceleme okumak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu fiyattaki bir hybrid kulaklığın, gereğinden fazla bassa sahip oacağını ve ek olarak sibiliance'dan müzdarip olacağını düşünüyorum...

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dün ön siparişi çaktım. :) Aslında Piston 3'ü yeni aldım, memnunum da, ama çift sürücülü olması ilginç geldi.

Piston 3 detay bakımından çok iyi de baslar biraz zayıf, belki onu çözmüştür yeni tasarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8$ dan verdiğim piston 2 siparişleri 2$ etmeyecek kalitede sahte çıktı. Satıcı hediye etti ama sonuç olarak 1 ay kulaklıksız boş boş bekledim. Bundan her açıdan memnun olduğumdan yeni modelleri düşünmedim pek. Bir daha aynı macerayı yaşamamak adına piston 2 silver modelini alabileceğim güvenilir bir yer paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

Bu vesileyle de yeni foruma ilk mesajımı atmış oldum. Herkese selamlar, saygılar  :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi kulaklıkların tek ciddi sıkıntısı dayanıklılık. Benimki (Piston 2) çok şükür hala sağlam ama bazı kullanıcılar kullanıma bağlı yıpranmaların çabuk olduğundan şikayet ediyorlar. Onun haricinde "bu fiyata ne kadar iyi olabilir ki?" meselesi çoktan aşıldı, neredeyse herkes Xiaomi kulaklıkların kendilerinden çok daha pahalı kulaklıklara kafa tutacak kalitede ses verdiğinde hemfikir.

Piston 2 ve Piston 3 aslında "eski model - yeni model" şeklinde karşılaştırılmamalı. Mesela @@Griffon Piston 3'ün baslarının zayıflığından şikayet etmiş, ama zaten Piston 3 bas ve tiz yoğunluğu olmayan, "flat" diye tabir edilen tipte bir kulaklık olarak tasarlanmıştı. Bunun sebebi de Piston 2'nin "V shaped" denen türde, bas ve tizleri daha güçlü (ama orta frekansları daha zayıf) bir kulaklık olmasıydı. Herkes aynı şeyi istemiyor, o yüzden bas / tiz isteyene Piston 2 var, vokallere önem verene de Piston 3 var.

Tabii ki 15-20$'lık kulaklıktan 200$'lık kulaklığın performansını aynen vermesini bekleyemeyiz, ama sonuçta kendi fiyatına göre çok çok iyi olduğu kesin. Diğer forumda bir arkadaş "bu Xiaomi kulaklıkların fiyatına göre iyi ses vermesi haricinde ne numarası var ki?" demişti. Yok başka bir numarası, ışık filan da çıkartmıyor. Ben ve benim gibi bir kulaklığa 100 liradan fazla vermeyecek kişilerin alabileceği en iyi kulaklıklar bunlar işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru tespitler. Lakin 3 numeroyu benim de daha düz ses vermesi sebebiyle tercih ediyor olmama rağmen tizlerde bir sıkıntı var bence. Bası EQ ile iki yönde de ayarlamak genelde iyi sonuç veriyor, daha yukarı frekanslarda ve tizlerde bu başarı yakalanamıyor. 3' de tizlerde detaylarda kaybolma var sanki, hacimden ziyade. Tizler için EQ fayda etmedi bende. Piston 2' de bası biraz kısıp ses dengelenebiliyor az çok ama bunda da mid çamur. Bas frekanslardan ziyade mid-tiz dengesi ve izolasyon daha önemli benim için. 3' de izolasyon da biraz zayıf 2' ye göre.

Bu yeni kulaklıkta bas ile oynanarak daha dengeli bir ses elde edilebiliyorsa tercih edebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki 15-20$'lık kulaklıktan 200$'lık kulaklığın performansını aynen vermesini bekleyemeyiz, ama sonuçta kendi fiyatına göre çok çok iyi olduğu kesin. Diğer forumda bir arkadaş "bu Xiaomi kulaklıkların fiyatına göre iyi ses vermesi haricinde ne numarası var ki?" demişti. Yok başka bir numarası, ışık filan da çıkartmıyor. Ben ve benim gibi bir kulaklığa 100 liradan fazla vermeyecek kişilerin alabileceği en iyi kulaklıklar bunlar işte.

Başka ne numarası olacakmış ? :)

piston 3 , kendisinin çok üzerinde fiyata aldığım, Sennheiser cx300 e oldukça yakın. O kadar yakın olunca, 3-4 kat para vermenin anlamı kalmıyor. incelemelerde de genel değerlendirme bu yönde. 

Dayanıklılık yönünden bir sorunu olabilir, ama kullandığım diğer markalarda dayanmıyor bana. Özellikle spor yapıyorsanız, veya dinlerken uyuya kalıp üzerine yatıyorsanız, hepsi bir yerden temassızlık yapmaya başlıyor bir süre sonra.

Benzer olarak, Xiaomi telefonlar incelemelerde , çok beğeniliyor. Bu fiyata satabilmek için , nerden kısmışlar sorusunun cevabı aranıyor.Hiç bir yerden kısmamışlar. Adamlar bu fiyata satmayı , mal etmeyi başarmış. Donanım kalitesi olarak , 2 katına satılan telefondan bir eksikliği yok. 

Zaten o yüzden ilgi çekiyor. Kaliteyi düşürerek fiyatı düşürselerdi, bir anlamı yoktu, onu herkes yapıyor.

şurda da varmış. 

http://www.honorbuy.com/572-original-xiaomi-high-definition-dual-dynamic-driver-in-ear-headphones.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok