Vieri

CHW
 • Content count

  175
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Vieri last won the day on February 1 2017

Vieri had the most liked content!

About Vieri

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

644 profile views
 1. Sevgili forum ahalisi, Forum dışında da satılığa koyduğum ikinci el PS4 7.1 Gold Wireless kulaklık ile Plantronics BackBeat Fit model kulaklığı burada da paylaşıyorum. PS4 kulaklıkta kulak pedinde hafif bozulmalar var, Plantronics ise oldukça temizdir ve az kullanılmıştır. PS4 Gold 7.1 ilan linki: (Fiyat 350 TL) - SATILDI Plantronics BackBeat Fit ilan linki (Fiyat 200 TL) https://letgo.onelink.me/O2PG/4a7087da İlgilenen olursa fiyatta konuşuruz.
 2. Sen dönene kadar kurcaladım, baktım ettim sonra sattım Esas satma nedenim Shield'ın görüntü kalitesinin LG TV'nin kendi native player'dan daha farklı olmasıydı ve gözüm alışamadı. Beklediğim SmartDNS çözümleri de çalışmayınca aldığım fiyata yakın verdim Bu arada Plex server da shield üzerinde olacak şekilde çalıştıranlar vardı o anlamda sormuştum. Kodi'ye baktım arayüzünü bir türlü beğenemiyorum nedense
 3. Bu konuyu hortlatıyorum ama özellikle @KnightFall'un görüşlerini merak ediyorum. Shield TV 2017 aldım, kullandığın yazılım dikkat etmek gerekenler yazabilirsen çok sevinirim. Özellikle Media player konusunda tavsiyelerini bekliyorum; VLC kullandım ama altyazı yerini değiştiremedim. Plex kullandım ama sanırım server tarafında transcode ediliyor minik takılmalar olabiliyor hiç istemediğim.
 4. Arkadaşlar merhaba, İngilizce e-book özellikle iş kitapları bulabileceğim kaynak var mıdır? Tracker olabilir veya üyelikli bir yer de olabilir.
 5. online streaming ile offline bir dosyayı çalıştırmak aynı şey değil öyle olsa tüm streaming servislerinin görüntü kalitesi aynı olurdu.
 6. Öyle basit codec gibi görmemek lazım, Netflix'ın stream ve sıkıştırma işinde ciddi AI var, adaptive streaming var bu konuda da akademiyle çalışıyorlar. Öyle public release edilen şeyler değil. Hele dar bandwidth'de iyi görüntü verebilmek çok zor bir şey o konuda çok çok başarılı Netflix.
 7. Bu biraz sıkıştırma teknolojinin başarısıyla da alakalı, Netflix'in başarısı biraz da burada yatıyor. Ben açıkçası 4K Blu-Ray ile 4k Netflix'in arasında büyük bir fark gözlemlemedim.
 8. Epi alınmazsın umarım yorumlarına katılıyorum zaten de Mark Hamilton kim
 9. Https olduğu sürece VPN'in üzerinden geçmesinin önemi olmaması lazım. Zaten client'tan şifreli bir şekilde gidiyor trafik.
 10. Ben öyle bir fiyat görmüyorum ama şu an Android TV değil benimki, LG WebOS
 11. Anladım, bende Superonline modemi var çok süper olduğunu sanmıyorum. Router'a kurmak zorundayım çünkü TV'de benim Netflix app'i. O hızı yetmeyecekse almanın anlamı yok 15 Mbit'i verebilmesi lazım ki UHD olsun.
 12. Ben bunu düşünüyorum modeme kurunca ayrıca diğer cihazlara bir şey kurmaya gerek yok herhalde? Kolay açılıp kapanıyor mu biraz bilgi verir misiniz?
 13. Bu firmadan sipariş veren kim varsa kazıklansın arkadaş, zerre üzülmedim. Jet Fadıl gibiler hala nasıl para kazanıyor diyordum anlamış oldum. 50-100 TL fırsat için bu adamlara para kaptıranlar düşünsün.
 14. Sağ olasın Definitive de bir yer önerdi buna da bir bakayım.
 15. Arkadaşlar merhaba, Mid 2010 Macbook Air'im var ve pili artık 2-2.5 saat gidiyor haliyle. Bu pili uygun fiyata değiştirebileceğim tanıdığı bir yer olan var mı ?