Sistem Güncelleme Tavsiyesi
0

Bu konuda 5 mesaj var

Herkes bu ara sistem tavsiye soruları soruyor. Ben de furyaya katılayım dedim. Bu konuyu açmadan önce sistemimle ilgili problemleri anlattığım şu konuya bir gözatmakta fayda olabilir aslında. http://www.cursedhar...tem-güncelleme/

Yine de tekrardan sistem bileşenlerini kısaca yazalım.

-Asrock H87 Pro 4 ATX

-Intel Core i5 4690K + Corsair H80i

-2x4 GB Corsair DDR 3 1600

-120 GB Samsung EVO 840 SSD

-256 GB Sandisk Ultra II SSD

- 4GB Asus GTX 970 Strix

- Corsair Carbide 200R + 550 Watt Corsair VX 550 PSU

Muhtemelen anakartı ve/veya SSD'yi yenileyeceğim. Zira bir donanım uyuşmazlığı olduğu kesin gibi. Şimdi anladığım kadarıyla günlük klasik kullanımımda yani Autocad 2D, MS Office (Word-Excel-PP), Chrome tarayıcı ile internette on-onbeş tab açma, iTunes ile müzik dinleme, NAS'tan film izleme ve Steam-Origin üzerinden oyun oynama gibi işlerde kullandığım 4690K yerine i5 6600K sisteme geçmek için 2000 lira gibi bir para ayırmam gerekecek. Elimdeki üçlüyü satsam bile üzerine ilave etmem gereken para 1200-1250 lira civarında olacak. Bunun yerine 500-700  lira arası Z97 bir anakart alsam veya hatta anakartı hiç değiştirmeden 250-350 lira aralığında 250 gb SSD almak (120gb yerine) daha mı mantıklı olur? Bir de el değmişken 8 gb'ı 16gb'a yükseltsem mi diyorum? Tabi DDR3'e yatırım yapılır mı konusu da kafamı kurcalıyor ama bu sistemi en az bir yıl daha kullanacağımı düşünürsek herhalde çok da saçma olmaz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan bey, sıcak fırsatlar kısmında görmüşsünüzdür. Amazon'da 250 GB Samsung 850 EVO SSD 230 TL'ye satılıyor indirimle. SSD alacaksanız tercihiniz bu yönde olsun. 8-16 GB terfisinde ise, attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeyecektir diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan daha önce de belirttim bence uygun fiyatlı bir Z97 anakart al geç git.

İlla ki Z170 yapmayı da düşünüyorsan bilinçaltı bahanelerle:) , Z170 orta şekerli bir anakart, 16 GB DDR 4 RAM ve i7 6600K'ya geç bence geçeceksen de.

i5 6600K yapmak için o kadar masrafa gerek yok bence.

Mantıklı olan anakart ve SSD değiştirmek istiyorsan Z97 anakart almak ve bu noktadan devam etmek bence eldeki malzemeye göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6600K'ya geçişe bence de gerek yok o sistemden, anakartı değiştirip devam edin kullanmaya. Ama 1-2 sene sonra sonraki nesile geçiş yapacaksanız Z97 için de çok yüsek fiyata sahip bir anakart almaya gerek yok. O durumda en iyi Z97lerden birini alayım birkaç sene işlemciyi değiştirip değiştirip kullanayım senaryosu geçersiz kalıyor ki şu anki işlemcinin üzerine alabileceğiniz tek işlemci serisi 5000 serisinden bir i7 olacaktır, o da ne kadar getiri sağlar tartışılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok