Mac'te image mount etmek
0

Bu konuda 12 mesaj var

macte mount etmem gereken iso uzantılı cbtler var. pcde alcohol120 ile açıyordum ama macte çözemedim.

macte iso dosyaları ile uğraşmış varsa lütfen yardımcı olsun. teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen disk utility diye bir uygulama yok benzerlerini denedim ama olmadı.

@@SkyWarrior imaja tıklayıp açınca unrecognised diyor.

alcoholün mac sürümü diye farklı dmgler geziyor piyasada, indir indir yoruldum valla. ne paralı ne freeware ne de torrentlerde yok düzgün çalışan bir şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Disk Utility her Mac sisteminde default gelen bir uygulama. Applications altından Utilities klasörüne bakarsanız Disk Utility'i görürsünüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun biraz derinine inince şunu öğrendim. Çalıştırmaya uğraştığım CBT'lere dair iso dosyalarının mac uyumluluğu yokmuş.

http://www.caeoxfordinteractive.com/index.php?route=product/product&path=60_68&product_id=160

Bu cbtleri kullanan benim gibi instructor olan bir arkadaşım evdeki macte ne yapsa çalıştıramadığını o nedenle mecbur pcde çalıştırdığını belirtti. Velhasılkelam ben de mecbur benim emektar casper notebookta çalışacağım.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

OS X altında VirtualBox gibi bir "sanal bilgisayar" yazılımı da düşünebilirsiniz. Parallels ve VMWare Unity de var ama daha çok grafik performansı ve oyun desteğine önem veren paralı uygulamalar bunlar. ISO işlemleri için bedava VirtualBox yeterli olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

Bu soğutucu ilginçmiş, ben önce klasik fanlı bir şey sandım. Yine de bana pek iyi bir çözüm gibi gelmiyor. Sonuçta cihazın içi pişiyor sen dışını soğuturken.

Virtualbox kaynak tüketimi konusunda daha kötü olabilir Parallels veya VMWare'den, eğer yeni makinede Virtualbox yine zorlarsa bu ikisinin trial'larına bakılabilir (vardı diye hatırlıyorum 1 ay civarında deneme süresi).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok