Sick Beard / CouchPotato
1 1

Bu konuda 20 mesaj var

Aramızda kullanan varmı bilemiyorum ama ikisi de çok faydalı programlar. Üç platformda da çalışıyorlar (linux/windows/mac)

Sick Beard: Televizyon şovlarını sizin için takip eden, indiren sonrasında ismini düzenleyen ve bulabilirse altyazısını ekleyen muhteşem bir yazılım. Bir çok kişinin dizileri internet üzerinden takip ettiğini düşününce oldukça kapsamlı bir çözüm gerçekten. Ayarlarını yapıp takip ettiğiniz dizileri ekledikten sonra muhteşem bir hayat sizi bekliyor. Diziyi indirmesi bittiğinde cep telefonunuza push mesaj bile gönderebiliyor.

Orjinal sitesi ve usenet ile kullanım için http://www.sickbeard.com/

Torrentle kullanmak için forku https://github.com/midgetspy/Sick-Beard/

Couch Potato ise sickbeard'ın film için olan versiyonu. İmdb'de dolaşırken izlemek istediğiniz filmleri ekleyebildiğiniz, film çıktığında da yine otomatik olarak indiren versiyonu. Aynı muhteşem özellikler bunun içinde geçerli. Bunu vuze ile çalıştırmayı beceremedim ama uğraşıyorum henüz.

https://couchpota.to/

Eğer konu ilginizi çekerse aynı şekilde çalışan şarkılar için olan bir programda mevcut. Bende bu iki program hakkında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

KaraSinek and Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bir tane hp micro server var onun üstünde tatlı huzurlu çalışıyor açıkçası. İlk önce raspberr ile denedim ama istediği işlemci gücü yüzünden pek olmadı belki raspberr 2 ile tekrar denenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

couchpotato u denedim. Qtorrent e eklemiyor dosyaları bir türlü. Qtorrent in takip ettiği folder a yönelttim , torrent dosyasını indirme işini ama işe yaramadı.

Sick Beard: denemedim. Usenet e öncelik vermiş herhalde. 

Aslında torrent değil. Realdebrid kullanıyorum. Bu otomatik çalışacaksa, bu da işe yarar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reset bende vuze ile çalıştıramadım Couch'u ama utorrent ile çalışıyor şuanda.

Sickbeard için altta verdiğim fork tamamen torrente yönelmiş versiyonu ve oldukça iyi çalışıyor. Denemeni tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz kurcaladım , bazen ekliyor, bazen hata vermeden geçiyor. Ancak uygulama güzel . "Available soon" u bile gösteriyor.

TED isimli bir uygulama vardı. Onda daha detaylı ayara izin veriyordu. mesela 1080p olsun ama en az 2gb olsun gibi. 

Bunlar hep önceliği usenet e vermişler . Bizde realdebrid ile uğraşmayıp, usenet hesabı mı açsak? Var mı kullanan?

Esas dosyaları düzenleyen bir uygulamaya ihtiyaç var . TheRenamer artık çalışmıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sickbeard torrent için önerim sickrage kullanmanız.. ben şu fork'u kullanıyorum

https://github.com/SickRage/SickRage

sickrage'in asıl yaratıcısı olan echel0n'la beraber çalışan grup, echel0n'un olay çıkarması üzerine ayrılıp bu fork'tan geliştirmeye devam ediyorlar...

evde server olarak kullandığım headless c2duo sistemde openmediavault üzerinde sickrage, couchpotato, Plex media server, vs vs bir sürü servis kullanıyorum.. ben de yardımcı olurum elimden geldiğince...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Couchpotato 'u dün kurcaladım. Gayet güzel.Sadece indirmek için değil. Var olan arşivi yönetmek için de iyi.

En büyük sorun torrent tin kendisinde , ben 1080i istiyorum mesela. Bu torrent de , ancak üyelik gerektiren sitelerde olur. Onlarda da 1080i indirirsen , ratio tutturamazsın. Realdebrid ile bu tip programlar çalışmıyor.

Sonarr var ,sickbeard un  alternatifi . Onu denedim. Torrent ile çalışmadı. Site seçme şansı da yok.

Sickrage, softpedia gibi virus , malware taraması yapan sitelerde olmadığından , denemedim. Github dan doğrudan indirmek güvenilir mi?

Therenamer 'ın yerine uygulama bulamadım. İyi düzenliyordu filmleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sickrage (sickbeard) webservis olarak çalışıyor... windows'da hiç kullanmadım evde openmediavault (debian tabanlı) server olduğu için ama windowsda da apache webserver üzerinden çalışıyor olması lazım sanırım.. yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve herhangi bir malware sıkıntım olmadı hiç...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Forgotten Dün biraz inceledim bende sickrage'i fakat biraz sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Gerçekten sickbeardı çok ileriye taşımışlar ama bu arada inanılmaz buglar eklenmiş yazılıma. Dün ubuntu üzerinde denediğimde settings/general sayfası yüklenmeyip bir hata veriyordu, forumlarında araştırdığımda neredeyse 10 günlük bir problem olduğu ve birçok kişinin yaşadığını gördüm. Eğer senin bildiğin stable bir sürüm var ise onu denemek isterim, hoş benim için önemli olan windows üzerinde çalışması ama onu ben bir şekilde çözerim :)

@@ResetButton Malware vs derdi yok çünkü açık kodlar. Eğer böyle birşey olsa bu programı kullanan veya forkunu yapan birçok programcı görür ve bildirirdi. Hatta python bilgin varsa eksik gördüğün bir kısmını sende geliştirebilirsin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Forgotten Dün biraz inceledim bende sickrage'i fakat biraz sıkıntılı gördüğüm kadarıyla. Gerçekten sickbeardı çok ileriye taşımışlar ama bu arada inanılmaz buglar eklenmiş yazılıma. Dün ubuntu üzerinde denediğimde settings/general sayfası yüklenmeyip bir hata veriyordu, forumlarında araştırdığımda neredeyse 10 günlük bir problem olduğu ve birçok kişinin yaşadığını gördüm. Eğer senin bildiğin stable bir sürüm var ise onu denemek isterim, hoş benim için önemli olan windows üzerinde çalışması ama onu ben bir şekilde çözerim :)

@@ResetButton Malware vs derdi yok çünkü açık kodlar. Eğer böyle birşey olsa bu programı kullanan veya forkunu yapan birçok programcı görür ve bildirirdi. Hatta python bilgin varsa eksik gördüğün bir kısmını sende geliştirebilirsin :)

SickrageTV fork'unu mu kullandın (https://github.com/SiCKRAGETV/SickRage)? bu fork'u kullanıyordum ben de senin de bahsettiğin hatayı alana kadar, sonra araştırmaya başlayınca echel0n ile diğer programcılar arasındaki problemi öğrendim ve sikcrage'den ayrılan programcıların oluşturduğu diğer fork'a geçtim (https://github.com/sickrage/SickRage).. Bu sürüm oldukça stabil ve daha sık update alıyor. yeni sitelerini de açmışlar https://sickrage.github.io/ adresinde...

edit: geliştiricilerin echel0n ile ilgili açıklaması şurada: http://pastie.org/private/m7lryrqqihyeyl1supuepq

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası şimdi kafam karıştı hangisini kullandım emin olamadım, bahsettiğin iki sürüme de bakmıştım ama arada ki ayrımı bilmediğimden çok dikkat etmedim. Senin verdiğin link üzerinden bugün bir deneme daha yapayım. Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, şöyle bir alternatif daha varmış ama hiç kullanmadım, bilgim yok... kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

https://sonarr.tv/

Arayüzü gayet iyi. var olan bölümleri takip ediyor. 

Ancak torrent ile çalışması kısıtlı. Hem qtorrent ile çalışmadı (bunun yolu belk vardır) . Hem de populer sitelerde arama yapmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonarr ı tekrar denedim. Forumlarında tavsiye edildiği gibi yaptım ayarları. Qbittorrent ile sorunsuz çalıştı. Kullandığım torrent siteleri ile de çalışıyor. Dosyaları düzenleme fonksiyonu ile therenamer e gerek bırakmıyor. Dizileri takip etme, takvim gibi özellikleri var ,çok kullanışlı. Sevdim bunu , bundan sonra kullanırım.

Couchpotato da iyi. Dizi , film tek uygulamada toplanırsa daha güzel olacak. 

Bunları rasperry pi gibi basit bir bilgisayara kurup, kendi haline bırakmak lazım.

Sorun torrent de çıkıyor. real debrid ile bunları entegre etmek pek mümkün değil. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonarr'ı qBittorrent ile çalıştırmak için ne yapmam gerekiyor? hostname'de localhost, port'ta da 9091 yazıyor ama orada kaldım.

Bu arada Sonarr'ın ayarlarını görebilmek için Regional Settings'ten Format'ı English (New Zealand) yapmak zorunda kaldım :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Rj0lnir sonarr bir klasöre torrent dosyasını indirecek şekilde ayarlayın. QTorrent de,o klasörden torrent dosyasını alıp ,indirmeye başlayacak şekilde ayarlarsın, sorun çözülüyor.

Tamam, bir deneyeyim. Teşekkürler.

Settings kısmını görmek için Bölgesel Ayarlardan İngilizce seçme konusunda ne diyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton Bölgesel Ayarlardan Format Türkçe seçili olduğunda (Windows'ta) Sonarr'ın Settings sayfası gelmiyor. Yükleniyor gibi üç nokta dönüp duruyor. Ama Format'ı English yaptığımda Settings sayfası normal şekilde geliyor :) Bu çözümü de biraz araştırınca buldum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok