Bir binanın UPS tesisatı hakkında
0

Bu konuda 5 mesaj var

Merhaba,

Çalıştığım binanın UPS tesisatı var. Yakın sayılabilecek bir zamana kadar da çalışıyordu fakat sonra bir daha çalışmamak üzere gitti.

UPS hatlarından elektrik alabiliyoruz fakat şebeke ile beraber gidiyor yani bir farkı yok. Hatta bir ara UPS hattı şebekeye göre daha fazla elektrik kesintisi oluyordu.

Sanırım bu UPS'in öldüğüne işaret. 

Bana söylenen UPS'in onarıldığı fakat hala şebekeden bir farkı yok şu an. Kendi işim olmamasına rağmen, laboratuvarlarda bulunan cihazları korumak adına bu işi çözmek istiyorum. Neye bakmalıyım ve dikkat etmeliyim? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkürler şimdiden...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ups sistemini olusturan iki ana bolum var.

Batarya ve inverter/sarjor bolumu.

Bu iki bolumde saglam ise sisteme asiri yuk uygulaniyor olabilir. Ornegin sistem 20kw'liktir ama sisteme 22kw cihaz baglidir. Ayrica bu sistemler %100 verimlilikle calismaz. %75 %80 civarinda guc saglayabilirler. %20'lik enerji dc-ac donusumunde kaybolur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ups by pass ta falan kalmış olmasın. büyük upslerde bir by pass şalteri olur. onarımdan bakımdan sonra fln unutulmuş olabilir.

yada akü uçları ayrıdır. akü kesicisi açıktır. aküler çökmüş olabilir.

bunları baştan bi kontrol etmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın UPS'in olduğu odaya gitmeye çalışıcağım. Cihazı fotoğraflayıp, buraya koyarım.

Teşekkürler yanıtlar için. 

Aklıma gelen bir şey, UPS'in çalışıp çalışmadığını nasıl test ederiz bina ortamında, elektrikleri kesilmesini beklemeden?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğim UPS'in olduğu odaya gittim. Aküler daha yeni değişmiş. Oradan bir sorun olacğaını zannetmiyorum ama ana kontrolcüde bir sorun var sanırım, onun da kapağının anahtarı yoktu. Haftaya tekrar gideceğim.

Bu arada odanın kapısı direk dışarı açılıyor ve kapıyı ızgaralı yapmışlar yani direk dışarıdan havayı ve "nem"i alıyor. İlk dikkatimi çeken şey bu oldu malesef nemden dolayı arızalanmış olabilir gibi. Neyse göreceğiz bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok