Mr.Smith

Member
 • Content count

  300
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Mr.Smith last won the day on February 21

Mr.Smith had the most liked content!

About Mr.Smith

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,273 profile views
 1. çok sağolun bugün bayii aradım. böyle böyle rölanti ve gaz sorunu var biraz dedim. ilk 1000 kmye kadar olabilir. düzelecek dedi. bakalım inşallah. bide arkadaşlar haber verdi. zam yemiş motor. 85 civarı olmuş. zaten bekliyorduk zammı. herşeyde olduğu gibi.
 2. hero xpulse 200ü teslim aldım bugün. dönüşte feci yağmura yakalandım. ama metzeler lastiklerle tamamen sorunsuz yol tutuşu var ıslaktada. tabi ben çok zorlamıyorum orası başka. ilk izlenim benim motordamı bilemiyorum. enjeksiyon yada ateşleme çok kararsız geldi bana. rölanti sallanıyor, ayrıca gazı sabit tutsamda gaz tepkisi sallıyor. bu çok garip geldi. özellikle alt devirlerde. benim karbüratörlü bajaj bile çok daha kararlı çalışıyor. arkadaşa sordum geçenlerde almıştı oda. rodajdan önce bende de vardı düzeldi dedi. belki yazılım fln attılar serviste bilmiyorum. bitek o kafama takıldı. gücü gidişi dengesi gayet yerinde geldi. çokta inceleyemedim daha. ama görüntüsü olsun motoru olsun 5 yıl garantisi olsun bence parasına göre gayet iş görür. dişli değiştirmeden rahat sürüş hızı biraz düşük ama benim için çokta sorun değil. bakalım ilerleyen zamanda rolanti ve gaz tepkisi sorununu çözersek binicem gibi duruyor.
 3. şansıma bayiye gelen 4 motordan birinin sahibi ben renk değiştiricem , beklerim diyince beyaz motor bize düştü. çarşamba muhtemelen teslim alıcam. sadece orta sehpa eklettim. yalnız sigorta fln uçmuş durumda. 3 bin sigortamı olur motora. diğer motoruda satmadığım için indirim yansımadı.
 4. bu ayda zam gelmemiş görünüyor xpulse a. bizim motorları sorduk bayiye tekrar. bu ay içinde gelir diyo . siparişler patlamış durumda. bu fiyata bu ayda yine acayip sipariş alırlar. resmen anflasyona kafa tutuyorlar. yada bize dandik motorları çaktılar
 5. ocaktan beri 3-4 bin gibi zamlanmış. nereye baksam fiyat şu anda çok uygun diyorlar. bende fazla düşünmedim aldım geçtim. zaten en az 9 taksitti 3te 2si. malum enflasyonda taksitli ise düşünmeye çokta gerek yok. gelince (inşallah) benim bajajı muhtemelen satıcam. arkadaşın motora binip bi tur attım. gayet tok ve güçlü geldi.
 6. selam. 2 hafta evvel arkadaşın gazıyla hero xpulse 200 siparişi verdim. evdeki bajaj discover zaten çok iyi bişey değil. bide xpulse u taksitle aldık . ödemesi karışık oldu biraz bize baya uyguna geldi. 28 bin nakit verdik. gerisi 11 taksit oldu. baya uyguna geldi aslında taksitle fln. yalnız teslimatta galiba durum karışacak. bayi bizim motorların ödemesini yapıp siparişleri vermiş. (2 motor sipariş verdik) yalnız teslimat seçimden sonra olacak gibi (inşallah). benim pek umudum yok. bayi sahibiyle en son konuştuğumda gümrükte sorun var . çok yavaş çalışıyor fln dedi. geçen ay ödemeyi yapan arkadaş hala motoru teslim alamadı aynı bayiden. 3 arkadaşım ondan 3 gün önce ödemeyi yapıp motorları teslim aldılar. yani biraz zar attık gibi. bakalım gelişmeler nasıl olacak. bende meraktayım seçim öncesi.
 7. selam. egea cross a 3 ay ancak dayanıp acilen pejo 508e yatay geçiş yapmış bulunuyorum ve kaskosu normalde 19 bin civarı çıktı. (2016 busines paket. dizel) nerdeyse bütün indirim opsiyonlarını kullanarak 9500 e kadar çekmeyi başardık ve poliçeyi yaptık. 5 milyon imm. full allianz.
 8. gittiğim berber al sat yapıyo. yüklü r.şvet vererek sıradan aldığı arabayı elinden almışlar. satmıyoz demişler. hiçbişe yapamadık diyo. resmen şebekeye dönmüş bu iş. 1 ay önce 500 bine sıfır araba baya bi aradık. bulamadık. adamlar muhatap bile almıyolar. sıra fln yok diyolar . ne zaman gelir belli değil .kaça gelir belli değil fln. araba lazımdı. bende gittim apar topar egea cross aldım 2. el geçtim 50 bin fazla para çıktı cebimden . allah belalarını versın napayım.
 9. citroe c5 i verdik gibi. 500 bine kadar ne öneriyorsunuz tabi bu fiyata araba kaldıysa
 10. hocam eline sağlık. sonuç güzel olmuş. farlar topuz fln güzel görünüyor. bende c5 in solan farlarına girişmeyi düşünüyorum ama birazda üşeniyorum. bakalım bi ara girişicem herhalde
 11. geçen sene 360-370 civarı bu sene 1200.1300 civarı. 2 ay evvel
 12. bende profilonun bir modelini almamıştım aynı zamanlarda 6-7 bin civarına . sonra 2 ay evvel 11 bine aldım. yani moku çıktı artık.
 13. c5in debriyajıda değiştim. dökülene kadar devam. zaten yine 3 kuruş zam aldık. ötesi berisi derken 9 bin tuttu . 100 200 bin üste krediyle verip 5 yaş genç araba için hiç kendimi kasamıycam. bakalım nereye kadar götürecek
 14. buna katılıyorum. fullemeye gittim. yarı depoydu. baktım kimse yok. dedim millette ya para kalmadı yada alacak yer kalmadı. depoyu son defa törenle fulledim. bakalım artık sonumuz hayrola
 15. isyerinde arkadaş kaza yapıp 25 bin tl hasar kaydı olan sportage cipini ilana koymuş . arayan soran yok. 415 mi ne yazmış. 1 2 galeriye sormuş daha altını vermişler. vava cars a sormuş ilk teklifte 435 gibi bişey vermişler. arabada başka bişey çıkarsa ücret ödüyormuyum demiş. hayır demişler. 435 e vermiş arabayı. alan memnun veren memnun durumu var yani. bizde anlamadık. hele galeriler iyice gömmüş arabayı.