Mr.Smith

Member
 • Content count

  318
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Mr.Smith last won the day on February 21

Mr.Smith had the most liked content!

About Mr.Smith

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,364 profile views
 1. Geriye usta faktörü kaldı ve trde en son güvendiğim şey ustalar malesef.
 2. malesef içindeki sulu yağı tamamen boşaltmak makine olmadan çok mümkün değil. bizim işlemde de iyi ihtimalle % 5-10 civarı eski yağ kaldı. bende böyle düşünüyorum aslında ama içi komple değişecekse çıkma yada sıfır almak daha mantıklı geliyor. dağıttığını tam toplayabilen usta göremedik daha sanayide yabancı videolara bir göz gezdirdim . ince kavrama balataları suda gevreme eğilimi gösterip parçalanıyor gibi görünüyor. buda tabiki şanzımanı bitiriyor. ayrıca hidrolik selenoidler suya karşı hiç dayanıklı değiller. buda bir ihtimal tabi
 3. arabanın şanzımanı makine ile komple temizletebilmek için bugün 5-6 tane otomatik şanzımancı aradım . haberler hiç iç açıcı değil. hepsi ağız birliği yapmışcasına o şanzıman fazla sürmez arıza yapıp yolda bırakacak dedi. su alıpta temizlikle kurtaranı görmedik diyorlar. su aldıysa çıkma şanzıman aramaya başla bile diyen oldu. revizyon bile kurtarmaz dediler. bursada biyerde komple temizlik yapıcaz gibi. bakalım kurtaracakmı.
 4. O sogutucuda kesinlikle 21 bin edecek bişey yok. 200 Gr gelmez. O parayı kimse vermez ona. Mantıklı değil . Cikanda orijinal ve dandik bişey. Adam gibi logo bile yok.
 5. evet bencede fiyat uygun . bakalım şazıman elimizde kalmassa ucuz yırttık diyicez artık
 6. arabayı bugün çıkardım. orjinal şanzıman yağ soğutucu 21 bin tl olunca kale marka yan sanayi takıp geçtik. bin tl eat6 şanzıman tarafına su almış. usta normalde bu tarafa hemen yağ almaz ama dedi. tabi bizimki almış. normalde 150 bin kmden aşağıda pek yağ soğutucular patlamıyormuş. 12 lt motul atf6 yı 4er 4er doldur boşaltla 3 tur değiştirdik. şanzıman toplam 7 lt yağ alıyor. en son seviyesini ayarlayıp kapattık. son boşaltmada yağ fena değildi. temiz gibiydi. motor içini 4 tur radyatör temizleyici ile yıkadık değiştirdik . en son total antifiriz koyduk kapattık. 1 ay kadar sonra 8 lt daha motul atf6 ile 2 tur değiştiricez. şanzıman yeniden doğmuş gibi. şu anda çok akıcı ama tabi ömründen ne kadar kaybetti emin değilim. motor bakımı fln dahil 8 bin gibi bişey tuttu. tabi 2 bin daha atf alıcam. düz hesap 10 bin diyelim.
 7. son durum servis ve genel merkezle 1 haftalık mücadelenin ardından adamlar aracın arızasını kabul etmedi. sebep bakımlara geç girmiş. neyse arabayı sanayiye çektirdim ve sürpriiiz ustanın ilk tespiti şanzıman yağ soğutucu patlamış dedi. şanzımanın garip davranışları şimdi belli oldu. yarın bende sanayiye gidip parça işlerini vs takip edicem. araç 1 haftadır sağda solda sürünüyor.. bu arada inşallah şanzımanı elimize almamışızdır. eat 6 nın çok ucuza revizyon olmayacağı kesin. motor yağ soğutucu diye umutlanmıştım ama baştan tahmin ettiğim gibi şanzıman yağ soğutucu dediler. bakalım bu işin sonu nereye varacak
 8. yeni güncelleme. bugün aracı servise çektirdim. servis çekici ile getirin kullanmayın dedi. pejo yol yardım çekti servise. 2 saat kadar sonra ön keşfi attılar. hesap 42 bin tl. ilk tespitleri motor yağ soğutucu delinmiş. bütün yağ gören hortum radyatör vs değişim diyorlar. şanzımanla alakalı bişey görmedim listede. akşamüstü servis yetkilisi ile görüştüm. kullanıcı ile yağ soğutucunun ne alakası var dedim. araç devamlı servis bakımlı bu hesap nolucak dedim. kabul etti veyarın merkezden indirim istiycem fln dedi. bakalım ne kadar inecekler görücez.
 9. Arabayı aldığımda şanzımanda hiç sorun yoktu. Bunlarda bide şanzıman yağ soğutucu var. Şanzıman problemi ve suyun yağlanması problemi aynı ana denk geldiğinden şanzıman yağ soğutucusu ilk aklıma gelen. Keşke motor yağ soğutucu olsa. O daha risksiz. Tabi şanzıman yağına da su geçtiyse bize geçmiş olsun. Bakalım servis ne diyecek.
 10. bi güncelleme yapayım. bugün yine biraz yol yaptım. vites geçişlerinde silkeleme ve bazen 2ye geçerken boşa düşme gibi bişey aynen devam etti. eve gelince bi kaputu açıp bakayım bişey vardır belki dedim. açınca baktımki bizim yedek su deposu cam gibi antifiriz doluyken olmuş simsiyah yağ. kapağı açtım içerisi krema gibi hemen motor yağına baktım motor yağı iyi görünüyor. normal gibi. motor suyuna yağ karışmış. muhtemelen şanzıman yağ soğutucusu patladı. şu anda şanzımanda su aldıysa yağ yerine krema dönüyor olabilir. zaten tork konvertörü kitlemiyorda böyle kaçırıyor ara ara gibi bir his var devir saatinde yüksek viteslerde. şanzıman yağı motor suyuna geçtiğinden eksilmiş ve ondanda yapıyor olabilir. emin değilim. haftaiçi servise bırakıcam bakalım ne çıkacak kısmetimize. bu şanzımanlar uzun ömrü ile ünlüler ama şansımıza elimizde patlamış olabilir araba hep yetkili serviste bakım yapılmış. belki ordan yırtarız. bakalım gelişmeleri yazarım yine
 11. 508in eat6 şanzımanında arada vuruntu gibi şeyler hissediyorum. vites geçişinde kararsız kalıyor bazen. araba 76 binde. yağını değiştireyim bide kontrol ettireyim diye düşündüm. izmitteyim varmı bu konude tecrübesi olan. bugün kartal atco şanzımanı aradım. telefonda makina aparatları uyarsa makinalı uymassa alttan boşatıp akan kadar koyuyoruz dediler. ne yağ kullanıyorsunuz dedim. kendi yağımızı kullanıyoruz gibi evlere şenlik bir cevap geldi konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
 12. hero xpulse satıldı. ben verdiğimde bayi fiyatı 108 bindi. ben 101 e zor verdim. piyasa sıkıntılı anladığım kadarıyla. kurtulmuş oldum kısaca.
 13. bizim işyerinde bi ustada aynı bu şekilde spring ile 10 sene gezdi . abi sigorta muayene fln dediiğimde hiçbirini yapmıyorum yakalarlarsa alsınlar diyordu aflar fln filen derken arabadan bi şekil kurtulmuş emekli olduktan sonra. benim gibi enayilerde ha babam öde ha babam öde ne var ne yoksa
 14. 37 artı karta vade farkı verdim 1.5. plaka fln filan 39.5 oldu nerdeyse. 40a bisiklet almış gibi hissettim kendimi blueberryde far led değil ve göstergeler analog diye biliyorum. çokta fark yok aslında.
 15. ben direk bayiden bu şekil aldım ama bildiğim kadarıyla piston sekman ve gömlek takımı var değişim için. krank değişiyormu emin değilim. zaten millet genelde bayide yaptırıyor. karbüratörlülerde daha kolay oluyor diyorlar. enjeksiyonda sıkıntıymış.