Mr.Smith

Member
 • Content count

  246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mr.Smith last won the day on March 14 2016

Mr.Smith had the most liked content!

About Mr.Smith

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

604 profile views
 1. kardeşimin megane 2 hararet yapmış. 220 binde. 1.5 dizel. total masraf 10500 tl. bu ne aq. çıkma motor al bari dedim. benim bile moralim bozuldu. hurda cenneti oldu bizim memleket. sanayilere nur yağıyor
 2. mazotu fulledikte motorun depo boşa yakın sayılır. napalım artık kısmet değilmiş.
 3. Hocam agmler fln uçuşta ama bakicaz artik
 4. arkadaşlar merhaba c5 in aküsü yolcu abbas. çok keyifsiz marş basıyor. zor çalıştı geçen soğuk akşamlarda. varta 60 ah 540A takılı üstünde. kaç senelik bilmiyorum. beni üzmeyecek 70 72 Ah akü tavsiyesi verirseniz iyi olur. tecrübe eden varsa önemli. daha önceleri 1-2 defa mutlu akü aldım. sorun çıkmamıştı. ama 5-6 sene önceydi.
 5. c5 in yağını değiştim. 1.6 hdi . mobil esp 5 30 yağ ve orjinal yağ filtresi aldım. hava filtresi de fil filtre aldım. önceki yağ muhtemelen total ineo ecs 5 30 du. ayrıca sağ dış akstan ses geliyodu. onuda 150 liraya yan sanayi parçayla değiştik. arabayı stop ederken çok sallantı vardı. ilgisi varmı emin değilim ama bir miktar azaldı. ayrıca hava filtresi leş gibi çıktı. çekiş haliyle oldukça arttı. yakıtı daha çok deneyemedim ama muhtemelen oda düşecek.
 6. C5 in direksiyon yağını değiştim. 2 lt yağ aldı mübarek. ama kolaymış. rezervuarı boşaltıp direksiyonu aracı çalıştırmadan bikaç defa tam sağ tam sol yaptım. rezervuara çıkan yağı tekrar boşaltıp yeni yağı doldurup aracı çalıştırdım. sağ sol yapınca yağı hemen sisteme aldı zaten. 100 binde aracım. direksiyonda çevirirken özellikle rolantide hafif titreme vardı. büyük oranda düzeldi. zaten çıkan yağda oldukça eskiydi.
 7. arkadaş karavan almış. çeki demiri yaptıracak. detayları öğrenebilirsem yazarım . sadece ayaküastü ne kadar diye sordum. totalde 1500 fln dedi. muayene dahil. çok ayrıntıya giremedim. lineya yaptıracak bizimki.
 8. şimdi bunu yazacaktım. soran arkadaşlara da videoyu gösteriyorum. hakikaten rezalet yani.
 9. Rio bendede vardi gecen sene hatta sizinle konusmustuk üzerinde. Ben rio yu km cok yuksek oldugundan sattim. Incik boncuk cok masrafi vardi. Bide sag yani surtunce gidici oldu. Ama cekisi harika idi. Kullandigim en güçlü motordu. Sonra model yükseltelim benzinli olsun dedik. Egea baktik ama o paralara herkesin ortak fikri yazik gunah dediler. Zaten 1.5 dizelden sonra atm. Benzinli neye geçsen ağır gelecek. Ben olsam sportage düşünmem. Nerdeyse iyi yorum yok aracla ilgili. Bide yakit evlere şenlik. 10 lt benzin günümüzde üzer artık. Hele 5 lt mazottan sonra. Yine dizel bakındım ve 1.6 hdi c5 aldim. Riodan sonra biraz buyuk oldu ama. En azından dolu 6lt mazotla gezebiliyor ve ucuz. Rampalarda üzmüyor. Ayrica konforda iyi geldi riodan sonra. Bence 1.5 dizel riodan sonra 1.6 gitmeyen ve yakan sportage üzecek gibi
 10. merhabalar bisiklet almak istiyorum ama bütçe olarak fazla açılamıyorum. 500-1000 aralığında 2 el bişey olsa işimi görür diye düşünüyorum. ümit bisiklet , kron gibi markalar var. bu fiyat aralığında ne dersiniz.
 11. Kia 2010 öncesi cevap vermiyor sanırım. Veriyor hocam. 2006 kia rio verileri okuyordu bende
 12. Bizim revirde omron görünce bende ondan almıştım. Arada tansiyon takibi gerekince kullaniyorum. Hafizali sanirim. Modeline bakar yazarim. 3yil fln oldu sıkıntı çıkarmadı.