Mr.Smith

Member
 • Content count

  287
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Mr.Smith last won the day on May 9 2021

Mr.Smith had the most liked content!

About Mr.Smith

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,153 profile views
 1. hocam eline sağlık. sonuç güzel olmuş. farlar topuz fln güzel görünüyor. bende c5 in solan farlarına girişmeyi düşünüyorum ama birazda üşeniyorum. bakalım bi ara girişicem herhalde
 2. geçen sene 360-370 civarı bu sene 1200.1300 civarı. 2 ay evvel
 3. bende profilonun bir modelini almamıştım aynı zamanlarda 6-7 bin civarına . sonra 2 ay evvel 11 bine aldım. yani moku çıktı artık.
 4. c5in debriyajıda değiştim. dökülene kadar devam. zaten yine 3 kuruş zam aldık. ötesi berisi derken 9 bin tuttu . 100 200 bin üste krediyle verip 5 yaş genç araba için hiç kendimi kasamıycam. bakalım nereye kadar götürecek
 5. buna katılıyorum. fullemeye gittim. yarı depoydu. baktım kimse yok. dedim millette ya para kalmadı yada alacak yer kalmadı. depoyu son defa törenle fulledim. bakalım artık sonumuz hayrola
 6. isyerinde arkadaş kaza yapıp 25 bin tl hasar kaydı olan sportage cipini ilana koymuş . arayan soran yok. 415 mi ne yazmış. 1 2 galeriye sormuş daha altını vermişler. vava cars a sormuş ilk teklifte 435 gibi bişey vermişler. arabada başka bişey çıkarsa ücret ödüyormuyum demiş. hayır demişler. 435 e vermiş arabayı. alan memnun veren memnun durumu var yani. bizde anlamadık. hele galeriler iyice gömmüş arabayı.
 7. bizim arkadaş egea aldı pandeminin ortasında. 4 ay bekledi. zamları yedi. sonra biri renkli arabasını iptal edince renk farkınıda verdi aldı arabayı. memlekete bak araba almak değilde kürek mahkumluğu mübarek. aldığında egea yani. muameleye bak. linea almak için 6 sene önce gittiğimde beni 10 kere arayan fiat nerde , şimdiki fiat nerde. hakikaten memleket şahlandı maşallah. o nedenle paramla rezillik çekeceğime binerim 100 binde 10 yıllık arabama.
 8. aga bende o el ne öyle diyecektim. maşallah
 9. hocam altta da bir dış ünite görünüyor. ona nasıl bir çözüm bulunmuş acaba. ona bakmak lazım. odamı sizin. yoksa arkadaşında dediği gibi hortumla uzatıp gidere yada müsait yere kadar götürmek gerekecektir.
 10. C5 in sağ ayna katlama bozuldu. Motoruna kadar demonte ettim. Motorun önünde elektronik devre var aynada . O arıza yapmış. 12 v gelince dönmesi gerekirken biraz hareket edip duruyor. Her iki yonede aynı. Tamir ettirmeye calisicam. İnşallah kurtarır
 11. bizdeki tvlerin çoğu philips. abimde 3-4 tane var. bende 1 adet var 7-8 yıllık. daha sorun çıkaran olmadı. ha sorun çıkarsa çöp orası ayrı garanti yoksa. birinin ekranı kırdık. servis tv parası istedi 32" ekrana. yaptırmadık attık tabi. ama tvler sorunsuz. yani sorunsuz derken arıza yapmadılar hiç. yazılımsal olarak eski philips tvler çok iyi değil zaten bu arada bilginiz olsun.
 12. oppo a73 aldık. 2500 civarına gözümüze en iyi o gözüktü. şimdilik iyi gibi. çocuklar ufak olunca telefonlar uzun süre dayanmıyor. birazda o nedenle pahalı bişeyler bakmıyoruz. bir ara telefon alma (kırma ) aralığımız 3 aya kadar düşmüştü. hafifliği etken oldu biraz.
 13. c5 için ethica 380 lira trafik sig. teklifi verdi. sigortacı aradı. kestirdik tabi. daha ucuza bulabileceğimi sanmıyorum. 125 cc motora bile 225 tl vermişim
 14. 12 yıl önce aceleyle ve mobilya aldığım yerde satıcının tavsiyesiyle vitello (galiba buydu) marka bi yatak aldım. çok memnunum ve hiç deformasyon yok. şansamı denk geldi yoksa kaliteli bir markamı emin değilim. zaten bu tip şeyleri kolay kolay istesem de değiştiremiyorum. vücut acayip yadırgıyor. uyku düzenim bozuluyor fln.
 15. memlekette yeni araba almak zor. eski araba almak dahada zor insanlar sanayilere düştükten sonra uğraşamayıp daha modelli araç almak istiyorlar. geçen dayım arka teker rulmanlarını değişmiş yolda giderken teker koptu. 150 km gitmemişti daha. sanayiler paranla rezillik. ustalar sıkıntılı parçalar sıkıntılı. bi araba eskiyse zaten her an problem çıkarma ihtimali var. tr.de dur km si geldi şurasını değişelim burasını değişelim diyen hiç duymadım.(triger hariç ki o bile belli değil) hala sanayilerde şanzıman yağı değişmez direksiyon hidroliği değişmez fren hidroliği değişmez diyen adam çok fazla. adam triger kayışı değişiyor devirdaim değişmiyor fln filan. gidiyorsun sanayiye adam arızalı parçayı değişelim bi bakalım diyor. ee kesinmi diyorsun . yok değişip bakacağız diyor. ulan millet parayı kumdanmı topluyor. ee nolacak memleket hurda cenneti kapının önünde kuyruk var. ister değiştir ister değiştirme. adamın umrunda değil. senin araban bozukmuş paran boşa gitmiş fln. olaya teknik yaklaşan adam sayısı çok az. ordandır burdandır şundandır. doğru teşhis malesef şansa kalmış. adam elindeki cihazla arıza okuyamıyor. 1 kayış için 3 kere 30 km yol teptiğim zaman oldu. adama değiştir diyorum yok gerek yok diyor. ciyak ciyak ses var. en sonunda başka yere gidip değiştirdim. kendin halledebiliyorsan en iyisi. benim yerim müsait elimden geldiğince söküp takıyorum arabayı artık. 1 tane 10 bir tanede 20 yıllık arabam var. yapabildiğini kendin yapmak lazım. yada yeni araba almak en azından stresten uzak durmak için daha iyi.