Metal Gear Solid Serisi
0

Bu konuda 15 mesaj var

11393062_1567306583534910_50879841336720

Metal Gear chronology

Seriyi bilmeyenimiz yoktur da oyunlari oynamayanimiz coktur diye tahmin ediyorum... Bayagi bir sure once MGS2, MGS3 ve Peace Walker bundleini almisim...

MGS2: Sons of Liberty'i oynayip bitirdim... Oyun harikulade, muthis bir hikaye anlatimi var... Bayildim... Ilk baslarda hikayeye dahil olmak biraz zaman aliyor ama sonrasi yag gibi akip gidiyor, kalkamiyorsunuz basindan... 

1 hafta once de MGS3: Snake Eater'i bitirdim... Bir Sons of Liberty degil ama bu da cok iyi... Muzikler, hikaye anlatimi vs. yine muhtesem... 

Sikinti surada basliyor, oyunlar bir kronolojik sirayi takip etmiyor... O yuzden " Lan Big Boss kim, Big Boss buysa Boss kim, Snake kim o kim bu kim" derken nevriniz donebiliyor... Yukaridaki tablodan da goruldugu gibi MGS3 aslinda serinin baslangici... 

Simdi elimde Peace Walker var ama bunda soyle bir sikinti yasiyorum; oyun eski Batman filmi gibi olmus... Ara videolar filan cizgi dizi gibi, kabooom, tatatata filan ekranda ucusuyor... Bu da MGS gibi bir seri icin bana cok cekici gelmedi...

Sormak istedigim Peace Walker "hikaye bakimindan" seride ne kadar onemli bir yere sahip?.. Kiytirik birseyse devam etmeyi pek dusunmuyorum, en azindan simdilik... 

Bir diger sorum da; MGS2, MGS3, MGS4 oynadim, seride mutlaka oynamam gereken oyun hangisi ve neden?.. PS Vita var ama hala PS4 almadim ek bilgi olarak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında peace walker'ın o bahsettiğiniz ara sinematikleri çok kaliteli, sizin aksinize ben çok beğendim sırf onlar için oynayıp bitirmek isterim ama kaç kere başladımsa psp kontrolleri yüzünden pes edip bıraktım. hep kafamın bir kenarında buna tekrar bakıp bitirsem fikri var, hatta ppsspp diye güzel çalışan bir emu var bunla deneyeceğim sanırım bir kez daha:

http://www.ppsspp.org/

bu arada remake olarak bende xbox 360 versiyonu var, eski oyunları (guns of patriot'tan öncekiler) ps2'de oynamaktan çok daha iyi. meraklısı varsa oynamaya bundan başlamalı bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peace Walker'in PS3 surumu var bende, kontrollerden ziyade kaboom!, ratatatata vb. biraz garip geldi... Alismisim MGS2, MGS3'teki supersonik sinematiklere ondan sanirim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pw ps3 sürümü tek çıkmış mıydı yoksa pakette mi var? xbox'dakinde yok o yada epeydir açmadığımdan yanlış hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MGSV oynayacaksanız Peace Walker önemli hikaye bakımından. Bi de seriye baştan başladıysanız keşke ilk MGS1 ile başlasaydınız. Hikaye kronolojik olarak MGS3 > PW > MGSV > MGS1 > MGS2 > MGS4 şeklinde ilerlese de oynama sırası olarak çıkış tarihlerini takip etmek lazım; yani 1 > 2 > 3 > 4 > PW > V şeklinde. Serinin ilk oyunları Metal Gear 1 ve Metal Gear 2: Solid Snake ise tüm bunlar oynandıktan sonra "DAHA FAZLA METAL GEAR İSTİYOM LAAAAAN!!!111" moduna girildiyse oynanabilir.

Seriye baştan başlamayı kafaya koyanlar için en iyi yol Metal Gear Solid: The Legacy Collection alıp (http://www.amazon.com/Metal-Gear-Solid-Collection-Playstation-3/dp/B00CTKHXFO) tüm oyunlar çıkış tarihi sırasına göre bitirildikten sonra hemen arkasından MGSV: Ground Zeroes ve MGSV: The Phantom Pain patlatmaları olur.

pN4xLW0.jpg

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metal Gear Solid 1 oynamadıysanız grafikler her ne kadar eski olsa da efsanedir. Edinip oynayın bence.

O kadar hastasıyımdır bu serinin ama 1'in yeri bende başkadır. Çok severim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mgs1 i gamecube veya wii ile de oynayabilirsiniz biraz daha gorselliği arttırılmış bir surumdur neticede. Dolphin emu ile de çalışıyordu sanırsamsa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oldukça iyi bir emu ama dolphin'le bütün gc'ler yemiyor. mgs de düzgün çalışmıyor. tabii twin snakes'ti sanırım benim denediğim. mgs-1 sorunsuz çalışabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peace Walker'i bitireyim madem oyle, ilk baslardayim daha zaten belki ondan sarmadi... Biraz hikayede ilerlemek lazim... 

Metal Gear Solid: The Legacy Collection supermis yalniz, haberim yoktu... Yeni baslayacak olsam onu alirdim... Gerci daha PS4 almadim ama :icon_eek: uzerinde ugrasilip PS4 remake'i yapilsa keske... 

Bu arada "In the Darkness of Shadow Moses"'in Ingilizcesinin PDF'ini bulamadim, Italyancasi filan var hep... Bulsam ciktisini alip okuyayim istiyorum... Var mi nereden bulabilecegim konusunda bilgisi olan?.. Blu-Ray'in icinde var midir acaba dicem de nasil bakacam o da ayri konu, eskiden Linux yukluyken mis gibiydi... Simdi bakamiyoruz... 

@@SkyWarrior

MGS3 de guzel, Boss ile olan iletisim, sonra o 800 yasindaki sniper dede filan da ne bileyim MGS2 daha bir sardi beni... MGS2'nin sinematikler filan daha bir guzel geldi sanirim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MGS Twin Snakes'de orjinalindeki müzikler ve voice acting yok hiç. Tam bir çöp.

grafikler tatlı ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada "In the Darkness of Shadow Moses"'in Ingilizcesinin PDF'ini bulamadim, Italyancasi filan var hep... Bulsam ciktisini alip okuyayim istiyorum... Var mi nereden bulabilecegim konusunda bilgisi olan?.. Blu-Ray'in icinde var midir acaba dicem de nasil bakacam o da ayri konu, eskiden Linux yukluyken mis gibiydi... Simdi bakamiyoruz... 

mgs 4 database'de olabilir, ps3'e almıştım vaktiyle ama alet kurulu değil, açıp bakayım bir ara...

http://metalgear.wikia.com/wiki/Metal_Gear_Solid_4_Database

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok