Uyumluluk sorusu?
1 1

Bu konuda 13 mesaj var

Selam dostlar,

Emin olmak için size de danışmak istedim. Kardeşimin eski bir anakartı var ve görüntü kartını güncellemek istiyor. Bütçesi 200$ olduğu için Evga 960 SSC önerdim.

Ancak anakartı Asus P5QL-SE olduğu için de bir uyumsuzluk olasılığı kafamı kurcalıyor doğrusu. Şu an ATI 4800 kullanıyor ve problem yaşıyor.

Güç kaynağını öğrenemedim, onun da yeteceğini umarak hareket ediyoruz bir de. Kardeşim Amerika'da, o yüzden doğrudan Newegg'den alabilecek kartı.

Eğer uyumsuz derseniz ATI 4800'den en azından bir nebze daha iyi bir kart ne önerirsiniz?

Teşekkürler peşinen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 960, Maxwell mimarisi sayesinde ortalama 100 Watt kadar güç tüketiyor. Yani 4800'ü çalıştıran PSU'nuz, 960'ı da çalıştırmaya yetecektir.

Anakartla da uyumluluk sorunu çıkacağını düşünmüyorum, neticede PCIe x16 yuvasına takacaksınız kartı.

960'a bütçe yetmiyorsa, yine Maxwell mimarisini kullanan, uygun fiyatlı bir GTX 750 Ti alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz tavsiye ve yorumlar için teşekkürler.

@@SkyWarrior @@ZvAnA

Aşağıdaki hataları alıyormuş. Sürücü sorunu gibi görünüyor ancak o yaklaşımla çözememiş.

Anladığım kadarıyla kartı değiştirmekte oldukça kararlı.

2reis7m.jpg

2mmwfv8.jpg

EK: atikmdag.sys hatası ile ilgili çözüm önerdim ancak yapabilir mi bilmiyorum. Çok hakim değil olaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi surucu var? Amd desteği keseli epey oldu sonradan bir veya 2 hotfix olabilir bir bakmak lazım olmadı windows update uzerinden ne geliyorsa o çalışabilir. Olmadı 2. El 3870 verelim windows 10 altında bile sorunsuz çalıştı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior teşekkürler teklifin için ancak kardeşim Amerika'da, ulaştırmak zor olacaktır.

Sürücüsü muhtemelen oldukça eskidir, official sürüm kullandığını varsayıyorum çünkü hotfix'leri veya third party sürümleri kullanmayı bilmez.

VPU Recovery'yi de bir deneteyim, olmazsa alsın geçsin yeni kartı napalım :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:zuh: :zuh:

Ben şunu önerdim. Madem bütçe belli hepsini kullanmak lazım ama değil mi :)

Amerika'da olsam kendim için sevinirdim ama ülkem için sıkılmaya devam ederdim :icon_think:

Ve Amerika'da olsam ne sistemler toplardım ülen :D:mrgreen: Bedava yaşıyor adamlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok