Asus STRIX sınıfı ses kartları
0

Bu konuda 12 mesaj var

http://www.asus.com/tr/Sound-Cards/STRIX-RAID-DLX/

Çok ilginç bir seri çünkü eski CM8XXX serisi HD audio çiplerini bırakıp CM6632 serisi çiplere yönlenmişler. Daha kaliteli diyorlar ama çipin bir özelliği var. Bu çip USB bağlı olarak çalışıyor normalde USB ses kartları için düşünülmüş ama sanırım asus bunu aldı PCB ye bir PCI Express USB kontrolcü ile birlikte bağladı ve USB ses kartını kasa içine gömmeyi başardı. Latency durumu nedir USB kontrolcü ne kadar verimli vs bakmak lazım.

Ama Asustan durduk yere tuhaf ürünler geliyor işte böyle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tahmin ettiğim gibi firmware update var ses kartı için ve sleep wake sorunu içinmiş bu sorun ancak USB kontrolcülerde olur. Demekki kart bariz çakma. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abit in lambalı transistörlü ses kartları vardı.en iyi sesi o tip kartlar vermiyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Snr farkı olayını amma abartmışlar ya, bendeki 5 yıllık, zamanının orta seviye anakartındaki ob ses kartı bile 108db, bu zamanda 90db snr olan ob ses kartı mı kalmış, abartmanın bu kadarı yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abit in lambalı transistörlü ses kartları vardı.en iyi sesi o tip kartlar vermiyor mu?

Lambalilari bilmem ama bir ara opamp'li ses kartlari vardi. Ben de kullandim bir sure fakat anakartlardan pci'i cikarinca bizim canavar gibi kartlar da cop oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en doğal sesi lambalılar veriyor diye biliyorum ben.abit anakarta entegre ediyordu hatta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aopen yapmış pardon

art4-web.jpg

vakum tüp teknolojisiymiş.

rus malıymış hatta

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu vakum tüplüler kadar iyi ses veren kartlar var mı piyasada ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu vakum tüplüler kadar iyi ses veren kartlar var mı piyasada ?

ondan önce digital'den analog'a çevrim yapan dac önemli, kartta misal bir burr-brown dac olunca lamba - transistör farkını anlayacak adamın analog domain tertibatı da (amfi-hoparlör) ona göre olmalı. yoksa vakum tüpünde yarı iletkenlerdeki gibi bir oyuk akımı olmadığından teoride tüpten daha iyi bir analog yükselteç de olamıyor. ama malum pratikte "kalite" zincirin en zayıf halkası kadar işte. kaliteden ziyade karakteristik de çok önemli, misal kendim nad analog fm tuner'ımdaki ses sıcaklığını diğer hiç bir kaynakta bulamadım malesef. (sağolsun her kuşu bitiren ülkemiz bu sene sonunda analog fm yayınını da bitirecekmiş.) 30 yaşında uk design japan üretim alet, böyle şey görmedim. ne xonar'ın bb dac'inin çözdüğü flac ne ape ne de bilmem ne.. bu alette dinlediğim müziğin keyfini vermiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok