Motorsilk
0

Bu konuda 6 mesaj var

Ürün hakkında hiç fikrim yok. Yalnız bor diye diye kıyısında köşesinde bor yazan herşeye mesafeli durur olduk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende eski bir tipo vardı 10 sene kadar önce, ona koydurmuştum, 1000-1500 km kadar kullandım sonrasında pek bir fark hissetmemiştim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motor Silk bildiğim kadarıyla eski, yıpranmış motorlarda aşınmadan dolayı oluşan kompresyon kaçaklarını önleyerek kaybedilen performansın bir kısmının geri gelmesini sağlıyor. Şu "üniversite onaylı" demelerine sebep olan, üniversitenin gözetiminde yapılan testte de zaten eski bir Volvo kullanılmış. Pistonu gömleği yeni olan, henüz kaçak yapmaya başlamamış motora bir faydası olacağını sanmıyorum.

Bir de, Motor Silk değil de, onun en yakın taklitçisi olan Bor Power için iyi şeyler duymadım ben. Modern yağlarla karışmıyormuş, filtreleri tıkıyormuş, motor yağsız kalıp yatak sarıyormuş filan. Sıkıntılı şeyler. BMW 540'ta bu tip şeyler kullanmak bence akıllıca değil. Herhangi bir sıkıntı olursa masraf çok büyük olur. Parçaları ucuz, tamiri kolay bir araba olsa denemeler yapılır, bozulsa bile masrafı hafif olur, ama 540'ın piston segman gömlek değişim masrafı bile adamın belini büker.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorsilk'i çoktan aldım, motora döktüm, üstüne 200km yaptım :lol: şimdilik sıkıntı yok...

Motor Silk bildiğim kadarıyla eski, yıpranmış motorlarda aşınmadan dolayı oluşan kompresyon kaçaklarını önleyerek kaybedilen performansın bir kısmının geri gelmesini sağlıyor.

tam da bu yüzden aldım aslında, 224K daki motor ne olursa olsun bir miktar yıpranmıştır diye düşünerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok