Logitech, Saitek'i satın aldı.
0

Bu konuda 14 mesaj var

Cyborg (R.A.T) mouselar Saitek'indi diye biliyorum, yanlış değilse, o ürünlerin akıbeti bakalım nasıl olur.

Aynı şekilde Street Fighter stickler falan da Saitek onlar bakalım yine ne olacak ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saitek ürünlerinin kalitesi nasıldı? Benim gördüğüm birkaç ürünü ya vasat ya da vasatın altındaydı.

Kaliteli joystcik, direksiyon vs denince Thrustmaster akla gelmiyor mu?

Logitech niye aldı bu firmayı sorusu akla geliyor, VR 'ın gelişi ile beraber simulasyonlar artacak diye düşünüyor olabilirler mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saitek'in en meşhur ürünleri uçuş simülatörleri ile ilgili olanlar, ben ana firma olan Mad Catz'i de aldı diye bir yoruma gitmiştim haberi okumadan da şimdi okuyunca sağdan soldan Mad Catz'den Saitek markasını ve haliyle Saitek'in tüm simülasyon kontrol ürünlerini de satın aldığı anlaşılıyor.

Bunların içinde daha önce yazdığım fight stick ve RAT mouse gibi ürünler ana firma Mad Catz'e ait.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Malzeme kalitesi olarak vasat bir marka ama force feedback'li ucus simulatorleri adamin aklini alir. Oyle koftiden degil, harbi harbi joystick savasir seninle.

Ikincisi onceki mesajda da belirttigim gibi urunlerinin hepsi ergonomik olarak kisisellestirilebilirdirler. (Ne sozcuk kurdum be)

Atiyorum, joystick'in yuksekligini, tetik dugmesinin acisini, yan dugmelerin konumunu kendinize gore ayarlayabilirsiniz. Faresi de boyleydi, kucultup buyultulebiliyordu falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saitek in bildigim ve kullanma sansi buldugum joystickleri piyasadaki herseye fark atacak kadar iyiydi. Zannedersem F16 savas ucaginda kullanilan sistemin cok benzerini yapmislardi. Ucus simulatoru delisi arkadaşlar sagolsun bunlarin hastasiydilar ve hala kullaniyorlar..

Hotas serisi olmasi lazim kodunun. Yok. Efendim içindeki yay sisteminden dugme sertligine kadar kit lerle geliştirilebilir ve anormal cesidi var. Saitek mi uretiyor emin degilim ama gosterge panelleri bile var.

Zannedersem firmada Cessna lisansi olmasi lazim. Ucus okullarinda simulatorlerde felan kullaniliyor.

Gecmis zamandi yakin bir arkadasimin bu adamlarin joystick ine 1000 dolar civari para verdiğini hatırlıyorum.

Logitech icine eder bunlarin...

RAT serisi mouse lardan emin değilim. Ilk nesillerin paketlerinde Cyborg sonrakilerde Mad Catz logosu vardı diye hatırlıyorum. Logitech e geçtiyse bunlar icine ederler. Evde isyerinde laptop çantasında RAT7 kullaniyorum ben hep. Yedek olarak 2 tane de olmasi lazim. Eger bunlarda. Logitech e gecerse bir tane daha yedek alirim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez alınanlar arasında mouse ,keyboard yok. Logitech kendi ürettiği cihazlara rakip yaratmak istememiş deniyor.

Benim bildiğim prestijli Hotas serisi Thrustmaster 'a ait.  Saitek 'in de var hotas joystickleri ama onlar iyi mi bilmiyorum. 

Diğer yandan Logitech 'in bunları almaya ihtiyacı var mıydı, kendisi istese üretmez mi sorusu geliyor yine akla. Rekabet mi istemediler acaba? Ya da VR için hazırladıkları , bizim bilmediğimiz ürünleri mi var?

şunu Logitech , Saitek i almadan üretemez mi? 

https://www.amazon.com/Saitek-PS28-Flight-Control-System/dp/B00030GSJY

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez alınanlar arasında mouse ,keyboard yok. Logitech kendi ürettiği cihazlara rakip yaratmak istememiş deniyor.

Benim bildiğim prestijli Hotas serisi Thrustmaster 'a ait. Saitek 'in de var hotas joystickleri ama onlar iyi mi bilmiyorum.

Diğer yandan Logitech 'in bunları almaya ihtiyacı var mıydı, kendisi istese üretmez mi sorusu geliyor yine akla. Rekabet mi istemediler acaba? Ya da VR için hazırladıkları , bizim bilmediğimiz ürünleri mi var?

şunu Logitech , Saitek i almadan üretemez mi?

https://www.amazon.com/Saitek-PS28-Flight-Control-System/dp/B00030GSJY

Cok haklisiniz. Karistirmisim. Joystick Thrustmaster imis F16 lisansi olan. Zamaninda 600 kusur dolara alinmis.

Ucus simulasyonu araclari Cessna lisansli olanlar Saitek imis. Onlarda bayagi pahali imis...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Thrustmaster'ın HOTAS serisinden Cougar modelini zamanında DijitalCenter Türkiye'ye getirmişti. Çok istememe rağmen o dönem parayı denkleştirip alamamıştım. Daha sonra bu seti Belçika'da orgeneral Ergin Saygun'un evinde görmüştüm. Kendisi kara havacıdır, Microsoft Flight Simulator oynuyordu bununla :)

41KZFCCY0TL.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akıllı ürünleri vardı, ben beğeniyordum. Bir zamanlar Saitek joystick kullanmıştım sanırım. Öyle profesyonel filan değildi ama, standart bir üründü. Muadili olan Microsoft Sidewinder ürünlerine göre daha ucuzdu. Bir de, bir aralar Saitek'in Cyborg serisi gamepad'i vardı. Sol taraftaki analog kontrolcü ve yön tuşlarının olduğu kısım yerinden çıkabiliyordu, ters takılabiliyordu. Yani isteyen PS4 kontrolcüsü düzeniyle, isteyen de Xbox kontrolcüsü düzeniyle kullanabiliyordu. Nedense diğer firmalar tarafından pek benimsenmedi, halbuki güzel fikirdi.

7-18-07-saitek-gamepad.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saitek, Mad Catz tarafından alınmadan önce bile üst seviye bir üretici değildi. Bu satın almadan sonra çok ciddi satış sonrası sıkıntılar çıkmaya başladı. Özellikle yurt dışı forumlarda çok bahsedilir. Örneğin X-55 alıp, sonra 3-4 kez değişim yapmış çok adam var. Düzgün çalışırsa güzel ürün, ama problemli. İyi özelliklerle, mantıklı fiyattan ürün satan bir firma ve batmasını kesinlikle istemem. Zaten bu tarz ürün geliştiren pek firma kalmadı. X-55'ten sonra aldığım Hotas Warthog ile arasındaki kalite farkını, ilk elinize aldığınızda bile görüyorsunuz, ancak fiyatta iki kat :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Rumble Force P2500 padi var Saitek' in. Bir kaç gündür Deadlight oynamaya çalışıyorum bununla. Saç baş yoluyorum tabii...Driver indirdim kurdum ama uyumsuz doğal olarak. Bir işe yarasın dedim ama neyse...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok