Şirket GMail i
0

Bu konuda 4 mesaj var

Yıllardır Outlook kullandıktan sonra, şirket Google uygulamalarına geçiş yaptı ve mail sistemimiz Gmail'e taşındı. Ancak uzantısı yine aynı ....@şirketismi.com şeklinde devam ediyor. 

Gmail in web arayüzünü kullanıyoruz. Maillere offline erişim olamıyor ve download edilmediği için çalışmada bekleme sürelerim artıyor. 

Outlook ya da başka bir mail clientına mailimi tanıtmak onunla çalışmak istiyorum ama smtp ve mail server ayarlarını ya da hangi portu kullandığını bilmiyorum.

Portları kontrol edecek ve hangi serverı kullandığını anlayabileceğim bir program biliyor musunuz ? 

(Şirketin IT si 3. taraf bir firma ile yürüdüğü ve merkezinin Hindistan da olması nedeniyle arasam da bu konuda destek alabileceğimi sanmıyorum.) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://support.google.com/a/answer/176600?hl=en adresinde var port ve adres bilgileri. Standart Secure SMTP portları.

Outlook'a tanımlarsanız, POP3 kullanırsanız yine offline erişebiliyor olursunuz e-postalara. 

Ancak Gmail arayüzünde "POP3 ile erişilince sunucudan silme" diye bir ayar var, onu açmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok