SpeedFreak

Member
 • Content count

  63
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SpeedFreak last won the day on March 24 2015

SpeedFreak had the most liked content!

About SpeedFreak

 • Rank
  Fresh Meat

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

366 profile views
 1. https://www.hepsiburada.com/platoon-sata-12-7-mm-ssd-harddisk-kutusu-kizak-p-HBV000001YXNV?magaza=Sarfnet&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQjw8MvWBRC8ARIsAOFSVBUtQsmOsMYO6W0gncMysUnBYICSzr0S3olNhTWzZVT2_cUIwyse-zoaAhIQEALw_wcB Eğer DVD sürücünüz var ve kullanmıyorsanız bunun gibi bir şey kullanabilirsiniz.
 2. Şöyle bir durum var AMD kartlarını oyuncular alamıyor buda AMD'nin iyice oyun piyasasından düşme nedeni. AMD buna çözüm düşünüyor (mining için özel kart falan) ama ne kadar satış yaparsa yapsın bu durumdan memnun olduğunu sanmıyorum.
 3. 2. elde ne kadar hayır gelir bu kartlardan acaba. Fiyat/performans olarak güzel kartlar çıkarsa belki rahat bırakırlar.
 4. Burada kaza anıda görünüyor. İnattan çok soldan gelen araç diğerinin önüne atmamış gibi duruyor. @lawnmower'ın dediği gibi kiralık araçlar zaten şu kiralık araçlar yüzünden her yer beyaz araba içim sıkılıyor bunlardan...
 5. Verdiğim PowerShell komutları ile(registry'e kayıt girerek) .NET4.0 olsada kullanabilirsiniz(biz .NET4.0 kullanıyoruz) ancak Windows Server 2008 r2 ve üstü olması gerkiyor. Eğer bağlanmaya çalıştığınız yer TLS1.0 'ı kapatmış TLS1.1 ve TLS1.2'den erişim izni veriyorsa TLS1.0 ile bağlanamazsınız.
 6. Test ortamında TLS1.0 'ı kapattıklarını biliyorum. Production ortamını hatırlamıyorum ancak productionda şuan TLS1.0 açık olsa dahi yakın zamanda kapatılacaktır.
 7. Öyle bir adres yok göndermezler. Güvenlik dolayısı ile kapatıldı TLS 1.0. Sunucunuzu güncellemeniz gerekiyor Windows Server 2003'te TLS 1.2 desteği yok. Windows Server 2008 R2 ve üstü olması gerekiyor.
 8. .NET 4.0 kullanıyorsanız TLS 1.2 default olarak yoktur sizin eklemeniz gerek. Bunun için aşağıdaki komutları PowerShell'de yönetici olarak çalıştırınız ve makinayı restart edin. new-itemproperty -path "HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\v4.0.30319" -name "SchUseStrongCrypto" -value 1 -PropertyType "DWord" new-itemproperty -path "HKLM:\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\.NETFramework\v4.0.30319" -name "SchUseStrongCrypto" -value 1 -PropertyType "DWord"
 9. Pardus şuan ne durumda bilemiyorum ama hep konuşulan özellikle Almanların tamamen linux'a geçmesiylede gündeme gelen Microsoftun açık kapı bıraktığı, sistemi izlediği vs. gibi şeyler var. Windows özelinde programları yoksa sorun çıkacağını sanmıyorum.
 10. @@ResetButton Şunu yazarak hangi cihazların bağlı olduğunu görebilirsiniz. cat /etc/openvpn/openvpn-status.log Ayrıca scipti tekrar çalıştırarak yeni clientlar oluşturabilirsiniz. bash openvpn-install.sh
 11. Shell kodunun içeriği github'ta var oradan inceleyebilirsiniz. Github'ın direk kontrol mekanizması yok. Ancak katkıda bulunan fazla olması, star sayısının yüksek olması önemli bir etken.
 12. Daha öncede yazmıştım saniyeler içinde openvpn kurabilirsiniz https://github.com/Nyr/openvpn-install wget https://git.io/vpn -O openvpn-install.sh && bash openvpn-install.sh
 13. Ayarlar ile uğraşmak istemiyorum derseniz saniyeler içinde kurabilirsiniz VPN'i https://github.com/Nyr/openvpn-install
 14. https://www.fraudandchargeback.com/tr/kart-kopyalama-vakalari-sahte-kartl-nedir/ Burda kart kopyalama ile ilgili bilgi verilmiş.
 15. Bu furyanın direk içindeyim ben, biz firmalara kart kaydetme hizmeti veriyoruz. Genel olarak kart kaydetmekte sıkıntı yok (asıl işi bu olan firmalar için konuşuyorum, H firmasının asıl işi bu değil onlar kendi kaydediyor). Kart çalınması genel olarak kart kopyalanması şeklinde oluyor. Bankamatiklere yerleştirilen kopyalama cihazlarıya; restoran, cafe vs. gibi yerlerde gene kopyalama cihazlarıyla yapılıyor. Tavsiyem kartınızı vermeyin pos makinasını isteyin. @ Nereden çalınmış biliyor musunuz?