Stereo Mecmuası Sayı 30
0

Bu konuda 5 mesaj var

kapak-format.jpg

2016 senesinin özel sayısı Caz Tarihinin En İyi 25 Albümünü konu alıyor. Bu yazı dizisi web sitemizin müzik alt bölümünde farklı zamanlarda peyderpey yayınlandı. Tüm yazıların bitmesi ile genel tabloya baktığımda tüm yazıları uygun şekilde bir araya toparlarsak caz tarihi, müzisyenler ve albümler ile alakalı harika bir referans dergi oluşacağını fark ettim. Bunun üzerine her zaman olduğu gibi ortaokul öğrencisi dönem ödevi kıvamında basit bir dergi çalışması yaptık. Elektronik dergimizde caz tarihinin en iyi albümleri ile alakalı genel kabul görmüş bir listeyi baştan aşağı ele alarak her albüm ile alakalı ayrıntıları, sizlerden çok soru gelen bir konu olan hangi baskıları tercih etmeliyiz gibi noktaları ayrıntılı şekilde ele almaya çalıştık.

Teksir ile çoğaltılan eski dergiler kıvamında, bedava müzik e-dergisi. Bayinizden ısrarla isteyiniz

Tam boy e-dergi: https://drive.google.com/file/d/0B6gkjHXycIKzT29CWHowWlRadmc/view?usp=sharing

Mini boy e-dergi: https://drive.google.com/file/d/0B6gkjHXycIKzT29CWHowWlRadmc/view?usp=sharing (Bu versiyonlar içerik ve yazı anlamında eksiksiz olup, dosyaların küçültülmesi amacı ile resim çözünürlüğü düşürülmüştür. Dosya büyüklüğü yaklaşık 4MB) 

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi bir çalışma olmuş...  (Yavaştan bu tip ürünlerin e-pub versiyonuna da mı başlamak lazım?

Belki yeri değil ama... Kendimi müzik konusunda "ilgili" hissetmeme karşın nedense bir türlü caz müziğe çok da adapte olamadım, Kind of Blue yu bile defalarca dinledim, bir şey olmadı. Belki doğru zaman değildir diye kendimi avutuyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW caz deyince binbir alt bolum var. Örneğin bu listede 1. sirada olan Kind Of Blue yerine ben Miles Davis ten Bitches Brew ve In a Silent way i tercih ederim... Belki siz de daha avant garde örnekleri seversiniz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez : Tamamdır, Bitches Brew isim olarak bana uyar, Spotify'da da varmış, bir de onu deneyeyim. ;) 

@@Najaz : Caz'da o pek yok, arabesk olamayacak kadar kromatik (hoş hakancez tedavüldeyken çok da atıp tutmayalım  :P ) , Blues iyidir :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok