Kodi üzerine
0

Bu konuda 38 mesaj var

Arkadaslar bence streaming amacli kullanacaginiz cihazin uzerinde usb portu aramak anlamsiz, biraz daha kurcalayinca goreceksiniz.

Eli yuzu duzgun routerlarin hepsinin uzerinde hdd baglamak icin icin usb portu yok mu? oraya takiverin ve kodiye kablosuz ag uzerinden stream edin gitsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar bence streaming amacli kullanacaginiz cihazin uzerinde usb portu aramak anlamsiz, biraz daha kurcalayinca goreceksiniz.

Eli yuzu duzgun routerlarin hepsinin uzerinde hdd baglamak icin icin usb portu yok mu? oraya takiverin ve kodiye kablosuz ag uzerinden stream edin gitsin.

Onu denedim ama router üzeriden bağlı bellekten filmi izlediğimde bazen takılmalara neden olabiliyor, dosya içinde arama yapmak da daha yavaş. Benim sistemde sorun var belki .

Ancak Amazon fire stick 'e baktım, onun zaten h265 desteği yok spec lerde göründüğü kadarı ile , tek eksik usb portu değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ipad i ikinci ekran yapmak için duet display yükledim. program aktif değilken bile kodi çalışmıyor. uninstall edince duet displayi , düzeldi. bir şekilde kafası karışıyor sanırım kodinin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denediklerim arasıda exodus dışındaki addon ların hiçbiri sürekli düzgün çalışmıyor. Youtube uygulaması nedensiz hata veriyor arada bir. Twitch de takılma fazla. Twit yine ne zaman çalışacağı belli olmuyor. 

Android TV alıp resmi uygulamalarını kullanmak daha mantıklı. 

Ek olarak RP3 'ün üzerinde 2.4ghz wifi var. Arada fazla engel yok ama max gördüğüm hız 25mbit , o da routerdaki yüksek bitrate li filmleri stream etmeye yetmiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kod youtube uygulamasında yaşadığım sorunların hemen hepsi şurdaki gibi API key oluşturup , onu kullanınca çözüldü.

https://www.howtogeek.com/273956/how-to-fix-kodis-youtube-quota-exceeded-problem/

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=267160

Filmde arama yaparken olduğu yeri sapıtıyordu  o progress bar. omxplayer yerine mmal player ı kullanınca o da çözüldü. 

Kodi eklentileri hakkında DH de başlık var, baya faydaları birşeyler bulmuşlar ama fazla uğraşmadım ayarlarıyla doğrusu ama denediklerim de hiç çalışmadı.

Kodi'den çok memnun kaldım. Tv e ek bir sürü fonksiyon kattı, yeni bir tv oldu.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodiye inputstream-adaptive eklentisini yükleyince youtube 1080p 60fps videoları da açıyor. Exodus da güzel. Ben de çok memnunum kodiden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir sürüm yolda bu sürümle birlikte Android TV’ler ile bütünleşecek yeni özellikler sesli arama ve öneriler olacak. Böylece Android TV’ler için daha iyi bir kullanım sunacak olan medya uygulaması ile sadece söyleyerek aradığınız içeriklere kolayca erişebileceksiniz. Ek olarak, Kodi aracılığıyla bulunan içerikler Google Play ve Plex gibi diğer kaynaklarla beraber gösterilecek. Android TV’lerin kazanacağı bir diğer işlevsel özellik olacak önerilerde ise, ana ekran kutucuk halinde gösterilecek. Öneriler ise koleksiyonunuzdaki rastgele izlenmemiş filmleri ve izlediğiniz TV programlarının yeni bölümlerini karşınıza çıkartacak. Bu kutucuklardan birine tıkladığınızdaysa anında ilgili içeriği izlemeye başlayabileceksiniz.

http://www.androidcentral.com/kodi-18-android-tv-will-have-voice-search-and-recommendations

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi için Keymap Editor uygulaması CEC üzerinden televizyon kumandası tuşlarına da atama yapabiliyor. Mesela tek tuşla youtube uygulamasını açmak mümkün. Aklınızda bulunsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Exodus benzeri eklentilerini çalışmıyorsa veya güncellenmiyorsa yeni kaynak aramanız gerek. Yurtdışında kodi üzerinde ciddi baskı var , özellikle hazır kodi kutusu satanlara . Eklentilerde de sorun çıkmaya başlamış, kaynaklar yer değiştirmiştir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de geçtiğimiz Pazartesi Apple TV 4 e Kodi kurdum.

Ama sanırım trenin son vagonuna yetişmişim. En popüler kodi reposiroteryleri kapanmış. 

Smash diye bir kaynaktan Exodus, SportsDevil yükledim. Bu hafta 2 adet film de izledim, gayet sorunsuz, Türkçe altyazıların otomatik bulunmasıi le felan geldi. Süpermiş gerçekten. Ne diye daha önce kurmamışım.

Ama dediğim gibi sanırım bu olay da tarih oluyor / olacak. Özellikle F1, wimbledon, Fransa bisiklet turunu felan izlemek iyi olur ama bakalım ne kadar sürecek. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok