Postayla Bir Türlü Gelmeyen Yeni Araç Ruhsatı
0

Bu konuda 11 mesaj var

Herkese Selamlar,

28 Mart'ta Bayi'den araç satın aldım, geçici ruhsatım çıktı. Asıl ruhsat postayla eve gelecek dediler, 1 ay oldu gelen giden yok. PTT'ye sordum adınıza gönderi bulamadık dediler, her gün ilgili trafik tescil şubeyi arıyorum telefonlar ya meşgul ya da açan yok! Şube'ye gitmem gerekecek gibi duruyor ama zaman kaybetmek de istemiyorum. Sizce yeterince bekledim mi, 1-2 hafta daha bekleyeyim mi, ya da yapabileceğim birşey var mı şubeye gitmek dışında?

İşin kötüsü geçici ruhsat süresi doldu, yarın çevirme olsa sorun yaşayacağım.

Teşekkürler... 

YaRiLeTkEn tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

15 gün mü 1 ay mı ne müddeti var, eğer bu süre zarfında emniyete gidip ruhsatı cikartmazsaniz, emniyet çıkartıp PTT ile gönderiyor size diye biliyorum.

En temizi gidin emniyete, cikartiverin ruhsatı, 2dk lik iş bile değil. Tabi birkaç belge istiyorlardı araçla ilgili (sigorta vb.) onları net hatırlamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadım Sky :) . Sende çıkıyor ne demek?

Ben trafik'e gitmekten nasıl yırtarım onun derdindeyim, yoksa gidip çıkartabileceğimi biliyorum da vakit kaybetmewk istemiyorum :) .

YaRiLeTkEn tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trafik sigortanızı ve trafik sigortanızdaki plaka, motor, şasi numarası vb bilgileri kontrol ettiniz mi ? Eğer bu bilgilerde yanlışlık varsa ruhsatınız çıkmamış olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

motosikleti aldığımda bana da gelecek dediler. 1 aya yakın bekledim sonra gittim üsküdar'dan kendim aldım. veren polis bu gibi durumlarda gelip alırsanız daha iyi, yığılma olduğu için çok uzun sürebiliyor gönderilmesi demişti. bence gidin alın kafanız rahat olsun. en fazla 5-10 dakka içinde ruhsatınızı alıp çıkmış oluyorsunuz. hızlı çalışıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçici ruhsat sonrası trafik sigortanızı yaptırdınız değil mi? Trafik sigortanızı yaptırdıysanız beklemenize gerek yok. Geçici ruhsatınızla birlikte bağlı bulunduğunuz trafik şube müdürlüğüne gidip ruhsatınızı hemen alın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Size SMS gelmedi mi? Benim de ruhsatım 1 ay olmasına rağmen gelmemişti. SMS'te gelmemişti aynı zamanda. PTT'ye sorduğumda henüz kendilerine iletilmediği, emniyete gitmem gerektiği iletildi. Akabinde Emniyete gittim onlar da ruhsatın basılıp ptt ye gönderildiğini söylediler :) bunlar aynı gün içinde aldığım yanıtlar. Ertesi gün bana sms geldi postaya verildiğine dair. Evde olmadığım içn ptt ye geri gitmiş ve 2-3 gün sonra ptt merkezinden almıştım ruhsatı. Sms gelmediyse telefonunuzu yanlış yamış olabilirler. Emniyet müdürlüğüne gidip sorgulayın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok