Samsung CHG70 ve CHG90 Freesync 2 HDR
0

Bu konuda 10 mesaj var

Bu da Freesync ve HDR bekleyenlere gelsin.:)))))

49" 3840x1080 144Hz 1800R curved Freesync 2 HDR

http://www.pcworld.com/article/3200188/displays/amds-freesync-2-tech-debuts-in-a-wild-49-inch-samsung-hdr-monitor.html

https://www.amazon.com/Samsung-Screen-LED-Lit-Monitor-LC49HG90DMNXZA/dp/B072C7TNC5

1500 USD Amazon'da.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

güzel monitörler fakat başarıları vega'nın başarısına endeksli olacak.

o 49" ile PC'de masa başı oyun oynamak hoş olmaz çünkü 1080p, tek tek pikseller sayılır malesef.

TPS, yarış, spor vs. oyunlar -biraz uzaktan oynamak şartıyla- güzel olabilir, 144hz olması böylesine büyük bir panelin çok güzel bir avantaj.

Diğer 2 monitör tabii ki daha iyi satacaktır, 32" olanı ultra-wide yapsalarmış bari.

Gerçi G-sync olarak ne duyurulduysa Asus'tan, aynı panel olarak freesync de bekleyebiliriz, tabi vega umit vadetmezse öyle bir yatırıma hiç girmeyebilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, stardust said:

o 49" ile PC'de masa başı oyun oynamak hoş olmaz çünkü 1080p, tek tek pikseller sayılır malesef.

24" 1080p monitörde sayılıyorsa onda da sayılır. Ben bunun bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Bence konsept güzel. Yani çift monitör kullanan herkese hitap eden bir tasarım. 3 monitörle surround yapacağına al bunu koy daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust 1080P'de pixel sayılacaksa @Whooosh'un da yazdığı gibi 24" lerde bile sırıtırdı, boy 24'lerle neredeyse aynı olduğu için harika duruyor. boyu 27"lerden düşük kalıyor.

Jl7m3Y.jpg

Fiyatı yüksek olmasaydı trend olabilirdi diyebilirdim ama zor, hani trend olsa 34"  olanları şuanki 29" ultra-wide panel seviyesine indirebilirdi fiyat olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yani böyle örnekten gidince sanki kabul edilebilir gibi duruyur ama 49" monitörden bahsediyoruz, gözümle ilk görmeden o monitörün netliğinden emin ol(a)mam. Bir de tabi 1440p'ye çok alıştım, şimdi bu piksel yoğunluğunu bırakıp 1080p'ye dönmek en azından bana zulüm gelir.

açıkçası benim için şuan 21:9 formatında asus'un çıkaracağı 35" ultra-wide monitör ideal olacak gibi.

başka bir konu da, her oyunun 21:9'u bile tam desteklediğine emin değilim ki 32:9'da tahmin ediyorum desteklemeyen, ya da bir şekilde o çözünürlüğe ve orana zorlasan bile sıkıntı yaratacak (oyunun hud öğelerinin ekrandaki yeri vs.) durumlar olacaktır.

o yüzden sürüden çok ayrılmamak lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitörü zaten oyun için alacak olan sıkıntıyı peşinen kabul etmesi lazım, masaüstü eğlence vs işler için ideal boyut gibi duruyor ama çözünürlük ekran oranı sebebiyle optimizasyon zorunlu.  bende 1440P kullandığım için nasıl yaparım bilmiyorum farkedermi orasıda muamma gibi.  zaten fiyatda kallavi :D

En boy ideal duruyor ama yükseklik/pixel oranı düşük duruyor ben kesin hissederim canımı sıkar. 1440P'de bile bazen 1600/1800 olsa iyi olurdur dedirtirken 1080P dikey beni kesmez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok