75$'a 8 Çekirdek Işlemci
0

Bu konuda 5 mesaj var

Birkaç gündür ebay aliexpress karıştırıp duruyorum. İlginizi çekebileceğini düşündüğüm birkaç şeye rastladım.

Çok uygun fiyatlara ikinci el xeon işlemciler bulmak mümkün. Bunların arasında da fiyat/performans olarak en öne çıkan işlemci Xeon E5 2670

2670 8 çekirdekli ve 2.6ghz base frekansa sahip bir işlemci. 2.6ghz az gibi görünebilir ama aşırı ısınmadığı sürece hiçbir zaman işlemci bu hızda çalışmıyor. Bütün çekirdekler yük altında iken 3Ghz, sadece 2 çekirdek yük altında ise 3.3Ghz hızında çalışıyor.

3 Ghz hızında çalışan 2670 Cinebench testinde 1000 puan civarında bir skora erişiyor.

Bu işlemciden 2 tane takabileceğiniz çift işlemci destekli ATX anakartlar ise 200$ civarında bulunabiliyor. Bu anakartlar biri için ebay linki

Yani 350$ bir bütçe ile 3ghz'lik 16 çekirdekli bir canavar toplamak mümkün. Tabi ram, kasa, güç kaynağı, işlemci soğutucusu vs gibi şeyleri eklemiyorum.

http://ark.intel.com/products/64595

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O iş anakarta bağlı, kimi anakartlar ecc şart koşuyor.  Örnek verdiğim kart ecc destekliyor ama şart koşuyor mu bilmiyorum. Araştırmak lazım. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok