Coppermine

Member
 • Content count

  456
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  55

Coppermine last won the day on July 30

Coppermine had the most liked content!

About Coppermine

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,666 profile views
 1. @stardust satıcı Amazonsa hayırlı olsun, değilse de geçmiş olsun 🫣 Para uçmaz da gittisi geldisi filan sürer.
 2. Veee mutlu son! Böyle neticeleneceğini tahmin etmesem de, buradaki arkadaşların öğütlediği kabullenmiş çaresizliğe kapılmadan, önce satıcıya mesaj atıp, benim onayım olmadan kendisinin onay verdigi ve yorum yazdığı satışı iptal edemeyeceğini yazdim. Aslında amacım ne tür bir mazeret göstereceğini öğrenmekti. Baktım hiç cevap yok, ertesi gün de ebay'e yazdım. Süreçle ilgileniyoruz dediler ve sonraki gün satıcı mesaj atip ürünü yolluyoruz dedi. Artık ebay satıcıya mı birşey dedi, yoksa satıcı 2 gün sonra mı mesajımı okudu da kabul etti, ne degişti bilemiyorum. SSD elime ulaştı, sıcağı sıcağına testleri yaptım. Hız muazzam. 34 Euro'ya 2 TB usb 3.1 Gen2 external ssd, inanılmaz resmen 😀
 3. Sıkıntıyı anlatamıyorum sanırsam, ürün fiyatı yanlış girilebilir, kabul, ama ürünün fiyatını yanlış giren kişi satışı onaylayıp neden sanki işlem gerçekleşmiş gibi benim hesabıma pozitif yorum bırakıyor o halde? Bu süreçler için birtakım scriptler yazmışsa kontrolünü de yapmalı. Yoksa donanımhaber ölücüsü değilim illa THH’e gideceğim filan demiyorum. Bir takım kurallar konulmuş ve sen de satıcı olarak bu kurallara uymayacaksan (satışın onayını vermeden önce satışın kontrolü gibi) bunun da bir yaptırımı olmalı. Ha bir yaptırımı yoksa da eyvallah, uzun süredir ebay kullanmıyordum, demekki bu tür satın alımlarda da kullanmamaya devam edeceğim.
 4. Sorun şu ki, satıcı satın alma adımından sonra satışı kontrol etmekle ve herşey OK ise satınalmayı onaylamakla yükümlüdür. Bu adım işte bu hatalı listeleme, ürünün arızalı çıkması vs için konmuş bir kontrol adımı. Satıcı bu satın almayı onayladı. Yani ben bu ürünü listeledim, birisi listelediğim şartlarda ürünü satın aldı, parayı ödedi, bunu gördüm ve bende satın almayı onaylıyorum dedi. Hatta ardından olumlu yorum bile bıraktı benim hesabıma. Öyle keyfi iptaller yapılacaksa böyle kontrol adımlarının bir anlamı kalmazdı O sebeple satışı tek taraflı iptal etmesini pek de iyi niyetli yorumlamıyorum. Dolandırmaktan vazgeçmesi diye de bir durum yok, sıkar o biraz, arkada boşuna ebay ve paypal kullanmadım.
 5. Malesef satıcı tek taraflı olarak satışı iptal etti. Gerçek olamayacak kadar iyiydi fiyattı. Bende önce ebay’de durumu müşteri ilişkilerine yazacağım çünkü satıcı satın almayı onayladı dün, hiç birşey yapamıyorsam da negatif yorumu basacağım.
 6. Az önce ebay’de rastgele gezinirken Crucial X8 2tb taşınabilir SSD’yi kargo dahil € 33,98’a aldım 😱 Satıcı Almanya içerisinde 28.138 satışı olan 99,80% pozitif yorumlu bir elektronik dükkanı, ürün sıfır, ebay’den aldım ve paypal ile ödedim. Yani dolandırılacak bir nokta yok gibi ancak halen hayretler içerisindeyim 🫣
 7. Uçakta Huawei Freebuds Studio ve Huawei P40 Pro ikilisini kullanıyorum. Kulaklığın ANC başarımı çok çok iyi olmasının yanında L2HC formatı ile teorik olarak bt üzerinden 960kbps bitrate ile en kaliteli ses iletimini sağlıyor. Bu ikilinin Apple Music ile kayıpsız olarak listelenen şarkılardaki performansını oldukça beğendim.
 8. İlginç ekran kartları koleksiyonumun yeni parçası; Kaçak kat çıkılmış Hercules Stingray 128/3D Voodoo Rush
 9. Ben Türkiye’de ilk alanlardan biri olabilirim. Türkiye’de adam akıllı bir yaygınlığı, satışı filan yokken Aliexpress’den sanıyorum 2016 gibi almıştım. ilife V5Pro. Salonda 5+1 setin kablolarına filan takılıp duruyordu. Onun dışında gündelik, zemindeki tozalma vs de iyi denebilir ama ben bu tür ufak işler için Dyson DC35 kullanıyorum, çok daha verimli.
 10. @stardust hayırlı olsun, bana bu tür aletler hep bir hype gibi geliyorlar; Katı meyve suyu sıkıcıları -> Halı yıkama özellikli temizlik robotları -> Ekmek yapma makineleri -> Akıllı robot süpürgeler -> Airfryerlar….
 11. @stardust GTA 5 ne ki, Quake 3 Arena’da 800x600’de 67 fps’i var hemde 32 bit renkte. 😆
 12. Muhtemelen bu elime geçen ekran kartında @Najaz’ın gözü kalacak 😄 kendisinin derya deniz koleksiyonu kadar olmasa da ben de, sadece bazı ikonik (benim gençliğimde ikonikleşen) teknolojik aletleri toplamaya çalışıyorum. Bu aşağıdaki arkadaş da onlardan. Ebay’de gözüken o fiyatlara almadım tabiiki ama belki 10 yıl sonra güzel bir paraya okutabilirim.😎 Tanıyamayanlar için; ATI Rage Fury MAXX, ilk çift grafik işlemcili (GPU değil, GPU terimi Geforce 256 ile hayatımıza girdi) ekran kartı. ATI (sonradan AMD) Radeon serisi öncesinin en tepe temsilcisi. Geforce 256 SDR ve Voodoo 5 5500’e her zaman olmasa da yer yer kafa tutmaya çalışsa da, Geforce 256 DDR tüm bu arkadaşlara nal toplatmıştı zamanında.
 13. Teknoloji dışı satın almalarım devam ediyor; Kitaplığımın en değerli objesi olan, Ecdad Emanetleri adını verdiğim ufak koleksiyonuma dün katılan iki önemli parçayı, ve önceden edindigim bir diger parcayi sizlerle de paylaşayım istedim. İlk parça Avusturya üretimi Osmanlı 15. Kolordu Rozeti. 15. Kolordu, ilk olarak Çanakkale Cephesinde savaşmış ve büyük başarılar elde etmiş. Bu rozet de bunu simgeliyor. Türk sancağını dalgalandıran bir mehmetçiğin ayaklarının altında yatan bir ayı detayı, Çanakkale’de bozguna uğratılan itilaf devletlerini, arka tarafta güneş detayı içerisindeki camii detayı da kurtarılan İstanbul’u simgelemiş. 15. Kolordu akabinde İttifak devletleri için Galiçya’da, daha sonrasında da farklı cephelerde savaştıktan sonra en son olarak Kazım Karabekir Paşa komutasında Doğu Cephesi olarak milli mücadeleye destek vermiş Rozet Viyana’da üretilmiş. Ikinci parca, Osmanlı İmparatorluğu Savaş Pilotu Brövesi. Şaşıranlarınız belki olabilir ama 1. dünya savaşı cephelerinde, akabinde de Kurtuluş Savaşı sürecinde savaşan savaş pilotlarımız vardı. Bu bröve işte o pilotlarımızın ve bizle birlikte savaşan Alman pilotlarına verdiğimiz bröve. 5. Mehmet tuğralı. Altında da Osmanlı’nın kuruluş yılına ithafen 699 yazılmış (hicri yıl) Ücüncü ve tüm koleksiyonumun en değerli parçası ise İstiklal Madalyası. Kurtuluş Savaşının ardından, TBMM tarafından savaşta direkt katkısı olan tüm subay ve erat için verilmiş olan bu İstiklal Madalyası kendinden önce çıkartılmış tüm madalyaları geçersiz kılıp tek başına sağ göğüs üzerinde gururla taşınması gereken bir madalya olmuştur. Madalya’nın ön yüzünde eski meclis binası ve Ankara silüetinin güneş gibi ışıması ile yeni kurulun devletimizi, hemen önündeki dünya, orak, dişli çark, palet yeni kurulan ülkenin bilim, sanat, üretime verdiği önemi, en öndeki mühimmat taşıyan kağnı ve köylü detayı da Kurtuluş Savaşı ile sembolleşen topyekün tüm halkın katkısını sembolize etmekte. Madalyanın arka yüzünde ise Ay Yıldız motifi arasında Ankara’dan çıkıp Misak’ı Milli içerisindeki şehirlere ( Edirne, Bursa, İzmir, Konya, Adana, Musul ve Kars) ulaşan oklar resmedilmiş. Atatürk biraz daha yaşasaydı, Musul’un da ülke topraklarına katılması gerçekleşebilirdi. Madalyanın şerit rengine göre kimlere verildiği anlaşılabilmekte. kırmızı madalya : bizzat savaşa katılıp, cephede savaşanlara yeşil madalya : savaş zamanı mecliste bulunanlara beyaz madalya : savaş anında cephe gerisinde yardımı bulunanlara kırmızı-yeşil madalya : savaş anında mecliste bulunup cephede savaşanlara verilir. Aslında kurdelesi (şeridi) daha yeni olan yada yeni kurdele bağlanmış olan İstiklal Madalyalarını antikacılarda görmek mümkün olsa da ben bilhassa bu madalyayı koleksiyonuma katmak istedim. Madalya, uzun yıllar boyunca gazimizin göğsünde gururla taşınmış ve zaman içerisinde yıpransa da asaletini hiç kaybetmemiş.
 14. Silicon Power US70 Phison E16 kontrolcü Hynix ddr4 dram Toshiba nand TLC 96 Layer 5000/4400 hız 3,600 TBW 5 yıl garanti Bence bu fiyat bareminde (2.500 TL) iyi gibi https://www.hepsiburada.com/silicon-power-2tbsp-m-2-ssd-us70-m-2-pcle-ssd-sp02kgbp44us7005-p-HBCV00000M1X3A?magaza=GTI Bilişim
 15. Vatanin sitesinde gezerken gördüm, ASUS GeForce TUF RTX 3070 Ti GAMING 8GB model ekran karti 12.792 TL Fiyat hatasi degilse elini cabuk tutan ve ihtiyaci olan alsin derim https://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-tuf-rtx-3070-ti-gaming-8gb-gddr6x-256bit-nvidia-ekran-karti.html