• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Coppermine

Member
 • Content count

  210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Coppermine last won the day on October 5

Coppermine had the most liked content!

About Coppermine

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

661 profile views
 1. Elim almak üzere gitti gitti geldi. Bu aldığım TV 799 Euro, 55Oled804 de 1750 Euro idi. 1000 Euro fazla vermek içime sinmedi.
 2. Zaten sen değil misin hocam o yorumu yapan? 😂 philips olsun, sesi iyi olsun, şekli şemali de iyi olsun denildi mi Oled seviyesinin altında bu var. Şimdilik hiç pişman değilim, bakalım zaman ne gösterecek.
 3. ufak bir tv görsel videosu hazırladım, hem kaynaklar arası geçiş ve tepkileri hemde ambilight efektlerini göstermeye çalıştım. https://youtu.be/JsjDWlrxSEc
 4. Televizyonu teslim alıp kendim kutusunu açıp kurdum (amazona sordum kendim kurabilir miyim yoksa servisi mi çağırmalıyım garantisi için diye, siz kurabilirsiniz, garantisel anlamda sorun olmaz dediler ve kendim kurdum) Netflix ve amazon prime üyesiyim, ayrıca xbox one x, ps4 ve nintendo switch’i bağladım. Spdif çıkışına da Logitech Z5500’ü bağladım. Tv nin ses kalitesi zaten dört dörtlük Bowers&Wilkins 2+1 dahili ses çözümü sayesinde ama gerektiğinde 5+1 i de açabiliyorum. Ayrıca salonun lambasını da philips hue ile değiştirip tv ile eşleştirdim. Özellikle xbox one x veya Netflix’in 4k ve Dolby Vision’lu içeriklerinde ortam accayip oluyor. Bu tv’yi düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Herhangi bir kablo tv yada uydu kullanımım yok. Türk televizyon kanalları için Turkcell TV+ üyeliğim var, 4k olmasa da HD olarak yeterli gibi. Müsait bir zamanımda birkaç fotograf ve video koymaya çalışırım.
 5. pahalıdır vardır hikmeti diyip 50pus8804’ü aldım, 799 Euro tuttu, amazon yarın akşam teslim edecekmiş. Bu arada 55 inch olanının TR fiyatı 9.000 TL imiş, vergilerden dolayımıdır, çok ciddi bir fark var. Adığım TV bunun 50 inch olanı. https://youtu.be/mKir490rCnc
 6. @Atrin hocam, önceki evimde 42 inch Panasonic plazma kullanıyordum. Bu evimde de salonum eski salonumdan büyük değil ve 2-5 yıl kadar bu evde olacağım. Xbox one X- pS4 - Nintendo Switch bağlanacak ve sadece Netflix - Amazon Prime vs izlenecek. Bütcem 65 inch e de yetiyor ama 50 inch üzeri lüzumsuz bir yatırım olacak bana. Birde ambilight dan daha fazla faydalanmak için TV yi standında mı kullanmalıyım? Duvara asmayı düşünüyordum ama standında durması daha verimli bir ışık efekti verecekse duvara asmaktan vazgeçebilirim.
 7. 55 inch modellere bakıyordum ama salonuma ve oturma mesafeme 50 inch uyacak gibi. Almanya’da Saturn oled kampanyası vardı ve Philips 55Oled903 ü 1170 euroya verdiler. Ama online satışa yetişemedim ve tükendi. Bana 25km uzakta bir satürn mağazasında var gözükmekte ama arabam yok gidip almak da zulüm. Yeni serilerde (oled804 mesela) çok pahalı 1.750 euro seviyesinde. O yüzden rotamı 50 inch lcd lere çevirdim; philips olacak (amblight sebebiyle) 2 seçeneğim var; 50PUS8804 veya 50PUS7504 50PUS8804’ün artıları Bowers&Wilkins 2+1 dahili ses sistemi ve 2.100 PPI ekran parlaklığı 50PUS7504’de de B&W olmasa da philips yapımı 2+1 dahili ses sistemi var ama panel 1.700 PPI Diğer tüm özellikleri aynı. 8804’ü 799 Euro’ya, 7504’ü de 694 Euro’ya alabiliyorum. Sizce bu farklar 105 euro fazla vermeye değer mi?
 8. Bir kaç aya kadar tv almayı düşünüyorum, 55 inch ve oled olacak. Şimdiye kadar konuşulan modelleri değilde, ambilight olayını eşimle birlikte çok beğendiğimiz için philips almayı düşünüyoruz. Ancak Oled 803 ve Oled 903 diye iki modeli var. 903 için o fiyat farkını vermeye değer mi?
 9. mağazada eşimle bakıp şunu aldık, teslim edildi ancak henüz kullanmadık ama bizde tercihimizi yaylı yataktan yana yapmıştık. https://www.yatasbedding.com.tr/ergocoil-infinity-hybrid-seri-yatak-35173 Bu arada şuanki yatağımız da Kayserili lokal bir üreticinin visko+paket yaylı hibrit bir yatağı. Bundan da çok memnunuz, düşük bütçe varsa kesinlikle tavsiye ederim bu yatağı hem viskonun yumuşaklığı hemde yay’ın desteklemesi ve paket yay olduğu için de stabilliği. Yatakta siz diğer tarafa dönerken eşiniz hissetmiyor hareketinizi. Bu güzel birşey. http://www.kargibi.com.tr/viscoplus-tam-ortopedik-yatak
 10. ben sırasıyla; Moto 360 apple watch 2 ticwatch 2 samsung galaxy gear s3 kullandım şimdi de birka, gün önce şunu aldım: https://www.amazon.de/gp/product/B07NW3QLD8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1 ben aldığımda 239 euroydu, şimdi 289 euro olmuş. Güzel bir bundle; içerisinde galaxy watch, hem saati hemde telefonu şarj edebilen kaliteli bir şarj pedi ve baya kaliteli bir deri kayış çıkıyor. Galaxy watch’ı gear s3 den memnun kaldığım için tercih ettim. teknoseyirde incelemesi var, bence bu modeli de düşünebilirsiniz, pişman olmazsınız bence.
 11. takas yok malesef saat çok ilgi gördü, 1 asıl 2 yedek alıcı arkadaşla anlaştım. Teoride satılsa da pratikte satılmadığı için ilan duruyor.
 12. Saatin fotoğrafları ve durumu hakkında bilgi için Sahiniden.com daki ilanıma bakabilirsiniz; Fiyat: 500 TL İlan No: 681783631 https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-giyilebilir-teknoloji-en-uygun-fiyatli-galaxy-gear-s3-classic-681783631/detay pazarlıksız demiştim ama eski forumdaşlarım için bir güzellik yapabilirim.
 13. Nintendo Switch Diablo 3 Ethernal Collection setini aldım. Bu alette Diablo oynamak gerçekten keyifliymiş.
 14. arkadaşlar ciddi bir koşuşturma içerisindeyim ve maalesef kargoya uğrayabilecek dahi zamanım yok, yarın yola çıkacağım bavullarım bile tam hazır değil henüz. Affınıza sığınarak gelip bugün elden alabileceklere verebileceğim maalesef
 15. Yalnız bu aletleri sadece 3 gün içerisinde verebilirim. Haftaya Salı günü artık maalesef buralarda değilim, evde bekleyecekler şayet alabilecek kişi çıkmazsa.