Bisiklet Tavsiyesi
1 1

Bu konuda 13 mesaj var

Merhaba Arkadaşlar,

Bir bisiklet almayı planlıyorum. İstediğim hidrolik frenli, hafif bir hibrit bisiklet. Yeri geldiği zaman toprak yolda yeri geldiği zaman sehir içinde spor amaçlı kullanmak için.

İlk başta dağ bisikleti istiyordum ama bir arkadaş düz yolda kullanman x2 efor kaybettirir diye vaz geçirdi.

Şöyle bir şeyi gözüme kestirdim :

http://www.kronbisiklet.com.tr/Bicycle/Detail/80

bu fiyat seviyesinde bana tavsiyede bulunabileceğiniz başka modeller varmı ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sedona üzerindeki aksesuar kalitesi nasıldır. Kullandınız mı hiç ? 

Shimano aksuarlara biraz aşinayım farklı componentler kullanmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bisikletcim.com/carraro-sportive-330-28-jant-bisiklet-2017-model?ref=akakce&v=1.57.7

Bu konuda alternatif çok oluyor genelde, en güzeli imkan varsa çeşitli markaları bir arada satan ve sattığı hakkında bilgisi olan bir bisiklet mağazasına gidip binerek ve deneyerek almanız. Bu sayede biraz indirim, belki farklı taksit imkanlarınız da olabilir. Kullanım yerinize karar verdiyseniz, şehir içi genelde asfalt-beton gibi sert yüzey olacaksa şehir bisikleti veya hybrid, hem şehir-hem dağ için uygun, modellere bakın. Donanım olarak da bisikleti hafifletecek alternatifleri olan (ince tekerlek, sabit maşa(amortisörsüz) hatta disk yerine v frenli) bir bisiklet işinizi görecektir. Fiyat aralığına bakarsanız biraz daha biraz daha diye diye 4000tl civarlarına kadar çıkabiliyorlar. İlk başta o kadar yükselmeyin.

Bunlar dışında bisiklet içinize sinsin, beğendiğinizi alın. Çünkü uzun ömür için ona bakım yapmak, dikkat etmek zorundasınız, onu da severseniz yaparsanız. En güzeli fiyat aralığına ve kullanım amacınıza karar verip, gezerek almak.

Donanımları da parçalar halinde değiştirme imkanınız olur, yurt dışından chainreactorcycles, merlinbikes gibi firmalar Türkiye ye gönderim yapıyorlar ve indirim sezonlarında uygun fiyata parçalar bulabiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On ‎21‎.‎07‎.‎2017 at 11:40, Hayalet said:

Sedona üzerindeki aksesuar kalitesi nasıldır. Kullandınız mı hiç ? 

Shimano aksuarlara biraz aşinayım farklı componentler kullanmışlar.

Ben kendim uzun suredir sunu kullaniyorum uzmedi

http://www.sprintbisiklet.com/?newUrun=1&Id=477789&CatId=bs281708&Fstate=&/28-SEDONA-321-24V-VİA

Yalniz fiyatlar cosmus..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Hayalet said:

Evet fiyatlar malesef coştu. Daha hala araştırıyorum. 

Carraro sportive 227 bu bisikleti deneme şansım oldu. Bisiklet güzel akıyor giriş seviyesi güzel bir bisiklet

http://www.bisikletciden.com/CARRARO-SPORTIVE-227-28-JANT-27-VITES-YOL-BISIKLETI-2017,PR-4811.html

Cokda dusunme zaten. Pedali cevirirsen hepsi gider. Belli bir seviyenin altina inmedikten sonra cok sorun olmaz.

Yalniz bazen cok uygun fiyata ikinci eller oluyor cevrende bir arastir bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci el baktım aslında gerçekten temiz bir sedona 430 vardı, bisiklet akmıyordu carraro 227 gibi

Yukarıda linkini verdiğim ürünü sipariş verdim. Forma kask eldiven rack lamba... herşeyi hazırladım :icon_starvin:

En son bisikleti almak biraz garip oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
46 dakika önce, Hayalet said:

ikinci el baktım aslında gerçekten temiz bir sedona 430 vardı, bisiklet akmıyordu carraro 227 gibi

Yukarıda linkini verdiğim ürünü sipariş verdim. Forma kask eldiven rack lamba... herşeyi hazırladım :icon_starvin:

En son bisikleti almak biraz garip oldu. 

Hayirli olsun alman gereken en onemli seylerden biride bu:

https://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Bike-Safety-and-Security/Locks/Folding-locks

Daha sonar yeni bir bisiklet almamak icin, :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)

Kilit hakketten daha almadım bisikletimi evde duvara asarak muhafaza etmek istiyorum. Çünkü sitemizdeki bisiklet park alanı cocuk ve bebek bisikletleriyle dolmuş durumda. Bu onların yanında çok fazla sırıtacak ve direk hedef olacak. Çocukların insafına bırakmak istemiyorum.

Aksesuarları toplarkende çok keyif aldım daha hala eksik var. Aksesuar herşeyin iyisi olsun derseniz bisiklet parası kadar tutabiliyor bu arada. 

Yarın bisikletim gelicek montajını yarın yaparım artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yol bisikletleriyle ilgili çok fazla tecrübem yok. Ancak birkaç ufak tavsiyem olabilir.

Grupset olarak Shimano tercih edilecekse, Tiagra'dan alt seviyeye pek düşmemek lazım. "Sweet spot" ise 105. Bunun üstü, yani Ultegra ve Dura-Ace, profesyonel anlamda yarışanlar için anlamlı.

Karbon maşa sürüş konforu açısından avantajlı, malzemenin darbe emici özelliği var çünkü. Kadro olmasa bile en azından maşa karbon olarak alınabiliyorsa güzel olur.

Kadro, maşa, grupset bir yana, yol bisikletlerinde sürüşe en fazla etki eden unsur jantlar. Muhtemelen bisikleti aldıktan bir süre sonra değiştirmek isteyeceğiniz ilk bileşen, jant seti olacak. 3000 TL'lik bütçeye iyi bir jant seti sığdırmak pek mümkün gözükmüyor, o yüzden bu konuyu siz bisikleti alıp üzerinde geliştirme yapmayı düşünmeye başladığınızda konuşalım :)

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok