UPS seçimi için yardım
1 1

Bu konuda 15 mesaj var

Kombi elektrik gidince çalışmadığı için 800'lük bir güç kaynağı bakıyorum. 1 saat civarı pompa full yükte çalıştırır diye bir dönem hesaplamıştım neyse;

Birbirinden çin bir sürü marka var.

Adı Türkçe olan Tunçmatik çinlisinden mi alsam, yoksa 5 yıldır PSU sunu kullandığım FSP marka çinliden mi alsam? Yada başka bir marka önerir misiniz? Link rica edeyim o zaman.

http://www.vatanbilgisayar.com/fsp-fp800-800va-line-interactive-ups.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-lite-ii-850va-line-interactive-ups.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle upsler kombiler için galiba pek uygun değil, kombinin pompası çalışır durumdayken elektrik gidince kombi çalışmaya devam ediyor ama ilk durup çalışmasında ups aşırı yüklenmeden dolayı kapanıp açılıyor, gerçi benim bu dediklerim 650lik upsde oldu, 850lik belki kurtarabilir dediğim durumu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsam APC alırdım. APC ler gayet kaliteli ürünler. Ancak öyle çooook uzun yıllar filan dayanmıyor aküsü. Kendi düşünceme göre sıradan markalara kıyasla 2 kat daha uzun ömürlü, karşısında çok dandik birşey varsa belki 3 kat daha denebilir, o kadar.

Not: Tecrübelerim 100 Usd+ modeller içindir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle upsler kombiler için galiba pek uygun değil, kombinin pompası çalışır durumdayken elektrik gidince kombi çalışmaya devam ediyor ama ilk durup çalışmasında ups aşırı yüklenmeden dolayı kapanıp açılıyor, gerçi benim bu dediklerim 650lik upsde oldu, 850lik belki kurtarabilir dediğim durumu.

Aynen böyle oldu,

Kombi çalışırken elektriği kesersem motor vuruntu yaparak çalışmaya devam ediyor.

Kombi çalışmıyorken elektriği kesersem, kombi ne sıcak suda ne kaloriferde devreye girmiyor. Kontrol panelinde devreye girip çıkma bile yapmıyor.

Sadece oda sıcaklığını gösteriyor. UPS i komple kapatırsam da kombi komple kapanıyor.

Ben de akvaryum ve pc ye bağladım geçtim.

D:

Sanırım boşuna UPS'in başına kombi gelince fiyat 400TL ye çıkmıyor :D

230Watt çeken bilgisayarı (güç ölçerle takip ettim sürekli) 7 dakika çalıştırdı.

Monitör, kasa ıvır zıvır ne varsa çoklayıcıyı doğrudan upse bağladım bu şekilde 230Watt/7 dakika.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende kaç sene oldu bilmiyorum powercom ups var 1000' lik. İlk aldığımın üzerine 3 sene sonra aküleri iptal olunca gidip sıfır 2 adet yeni akü alıp değiştirmiştim. Şu an ki kapasiteleride biraz daha fazla değiştirdiğimden beri 2 seneyi geçmiş olması lazım onlarında devam ediyorum şimdilik. Aküleri iyi olduktan sonra upsin markasının pekte önemi kalmıyor aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektronikçilerde oluyor. Ben en son İzmir - Çankaya bit pazarı diye tabir edilen yerden almıştım. O civarda epey bir elektronikçi bulunabiliyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende kaç sene oldu bilmiyorum powercom ups var 1000' lik. İlk aldığımın üzerine 3 sene sonra aküleri iptal olunca gidip sıfır 2 adet yeni akü alıp değiştirmiştim. Şu an ki kapasiteleride biraz daha fazla değiştirdiğimden beri 2 seneyi geçmiş olması lazım onlarında devam ediyorum şimdilik. Aküleri iyi olduktan sonra upsin markasının pekte önemi kalmıyor aslında.

Powercom kullandım bir süre , sonra APC aldım. Powercom kullanırken , bazen elektrik kesildiğinde , geç devreye girdiğinden bilgisayar restart edebilioyordu. Yıllardır APC kullanıyorum, bir kez bile restart etmedi bu yüzden. 

Powercom , voltaj regulasyonu yapıyordu ancak , geçişleri çok sert ve hassas değil regulasyon . Oysa APC çok daha hassas, sürekli voltajı 230 V civarında tutuyor. Bu değer powercom da , 190, 240 arasında ani iniş çıkışla değişiyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

APC'nin güncel modelleri Türkiye'de bulunabiliyor mu? Birazdan Teknofiyat'a dalacağım ama önceden bir sorayım dedim.

Güncelden kastım, USB veya Ethernet yoluyla bilgisayar/NAS ile haberleşip durumunu takip edebilme ve "Elektrik gitti, pilim de bitiyor, kapan" komutu verebilmesi.

Bir de yedek akü almak için bilindik bir web sitesi vs. var mıdır? En azından "İyi marka/model" nedir?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim kullandığım model usb den bağlanıyor zaten. 

Her güncel model bulunmayabiliyor. Fiyatları rakiplerine göre çok yüksek olduğundan fazla talep yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok