Gömme rezervuar, asma klozet, buton ve kesme valfı tavsiyesi
1 1

Bu konuda 12 mesaj var

Merhaba arkadaşlar, Trabzon'da yaşıyorum. Evde eski tip klozet mevcut ancak ben bu eski sistemi yenisi ile değiştirmek istiyorum. Marka olarak ne önerebilirsiniz? Klozeti nasıl seçmem gerekiyor. Deneyşmledikleriniz varsa paylaşabilirseniz çok memnun kalırım. Hatta Trabzon'da yaşayan arkadaşlar varsa kullanan öok daha iyi olur. Bütçem işçilik dahil 1000TL civarı. 
Küçük bir araştırma ile Vitra ve Creavite ulaşmaktayım. Vitra için çok şikayet görüyorum sikayetvar.com'da ama bir o kadar da öven var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tuğla duvar bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vitra ezacibasi nin memleketin en bilindik en eski markalarindandir.

markadan cok model ve tip secmen lazim

yerine uygun mu

eski yer oyle sip diye hallolcak mi

kafana gore bisi alma

yapicak adami cagir  fiyat iste tessisatci falan

sen alicaksan sorarsin o oneride bulunabilir model

saticilar sadece satar takmaz

eskisi iste krilip atilacakyenisi takilacakta

oyle gomme falan bana garip geliyo ustelik yer musaiyit mi falan is de cikartir oyle ucuza cikamabilirsin

normal sistemlere bak

kafana gore bisi alma yani ustayi cagir fiyat al ister o getirsin elindeki yada sen al o taksin

netten siparis verilebiliyo trabzondada eminim vardir yerlerde

her iki yolda normal ve olur

niye kendin bisi alma direk demenin sebebi boyutu giderin yeri falan

misal bazisi arkadan bazisi altancikisli baziis ise ikisi de olur icine koruk falan bisiler ayarliyor

senin eksisi nasilsa

ikincisi eski tuvaletin boyutu sekli ortam musayit mi yerin duruu taslar her bisi dusunuebilir sorun olabilir duruma bile gelebilir.

mumkunse gozunle satan yapi market olur hirdavatci tesisatci nalbur tarzi yerler olur bi gozunlrfr gor

alirken soyle bir durum var netten ozellikle

klozetler bos satilir normalde

ama bazilari topyekun satiyo

yani reseruvar ic takimi ve kapak meslesi var

bazi modellerde oyle kafana gore kapak alamazsin alcagin sermaik markasinin seceneklerinden alirsin

genelde bir duz model bide kapak yavas asaga inen 2 tipi olur

yani buna dikkat et netten bakarken falan yani bi yerde 450 lira yazar klozete ama bostur normalen dgieri 550 liradirda kapak ve ic takimladir

trabzonda yerel saticilara model tip baktin tessiatcitan fikir fiyat aldin cok geldi

n11 falan gibi yerlere bakarsin kargo ile gonderiyorlar her bir yere sanirim

kendin takabilciegin bisi olmadigi icin

en mahalence cevrendeki bi tesisatciya danisip fiyat al ilk secenek

adam isciligini yada tum isi hangi modelde ne kadar yapacegini falanda soyle soyler

edit ha bide illa bu marka olmak zorunda degil

tonal marka var yemek yemeceksin tipini seklini sevdigin eve uygun birini al gitsin

seramik bunlar ne olucak

bu iste ana sorun rezarvuardan cikar oda iste contalari zirt pirt degisir olmadi ic takim degiisir belki ilerde bisicik olmaz

kafana takma elektronik degil televizyon degil bisi olmaz :D

nazareth tarafından düzenlendi
seceo61 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biz satmadik dukkanda ama karakoyde cevrede cok vardi

marmara otel 90larca cok mal tasidim kat kat yenileme yaparlardi

agir seyler kamyonla gidiyordu

bizim capimiz kucuktu zati oyle 3-5 hafif ugrasmalimayacak seyleri aliyorlardi

hatta bizde de olmayan seyler falan

kapakta bunlar icindeydi iste gider yandaki kapidan girer mallari teslim ederdim

2-3 kere yarim 1 duzine kapak goturmustum bi vok baska seylerde musluklar vs vs

yani aslinda bizim isimizin sinirine girerde anlamam

sadece iste bunlar eski koklu firma

elinizden biraz is gelirse musluktu(aslinda muslugun icindekini kastediyorum) baska seyleri yapilir  edilir.

ben anlamam pek elimden de is gelmez

ama bunlar tessiatci isi

pc toplamak gibi uyumlu da olmasi gereken durumlar misal

arkadas ne sitiyo durumu ne ben cozmedim bile

bu arada kalitesi eskisine gore yerinde yeller esiyo olsada klasik seyler eca alin.yada benzeri buyuk markalardan

vana vs gibi

musluklar baska is

iste vitra serel bi cok eski buyuk seramikci grup var

tonla modeleri var

bu isi yapacak takacak adamla gorusmek lazim

yoksa bana versen takamam edemem

bizim 40-50 senelik resvuar bozuk bizim de degistirmemiz lazim

tamir bile demezsin

cunku samandarini uretiminen kalmasi  25-30 seneyi gecmistir kesin

para yok degstiremiyoruz gibi bir durum

bizde tesisatci cagiracaz

iste 2 yolun var

ya adam sadece iscilik alicak

yada herseyi adama yapitancan birakacaksin

fikir alip onun ustune model belirleyip adamdan ce netten fiyat bakip adama isi yaptirmak lazim

evi satsan bile hatun kismini delnemezse bunlar sonucta 30-40 sene minumum gidiyo

sadece resaurvarinda sorun olur

oda onca tamir lastikleri var

en olmadi ic resuavar takimini fulldendegstirosun

dunyanin en saglam en dusunlmesine gerek olmayan seylerinde

iste oyle gomme olucak soyle olucak diyorsan su anki degilse ou duvarin ardina alinmasi ortam nerde  dovar uvalet tip tonla is var

yine uzattim ama bidaha hatirlatiyim babam hirdvatcilar scarsindaydi adam orda 50 kusur senedir vardir

herkes tanir bilir.

ben iste ortamda aylarca bulunmak senelerce 3-5 gidip gelme ile anca genel kultur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aman diyeyim. Evimdeki tum gomme sistemleri normale geçirdim uzerine para harcayip. Eger yer problemi yoksa gomme rezervuar problem. Soyleki cihazin ic mekanizmasinda illa ki problem oluyor. Suyun yapisindan kullanilan malzemeden veya bilemediğim problemlerden. Herhangi bir rezervuari acip mekanizma degistirmek 5 dakika suruyor sürmüyor. Orijinal alayım derseniz Vitra icin konusayim cift mekanizmali sistem 60 lira civari. Japar gibi 3. Parti ureticilerinki yari fiyati. 

Islem icin cogu zaman tek bir kurbağacik anahtar yetiyor hadi bir de tornavida. 

Egilmeden kalkmadan 5 dakikada yapiyorsunuz.

Obur tarafta masraf 2 katina cikiyor ancak islem yapmak olum. Ya servis cagiracaksiniz veya mahalledeki sihhi tesisatciyi. 

Benim gomme sistemler vitraydi ve 2 senede bir problem cikiyordu. Su sızdırması akitmasi vs. 150tl civarinda masrafını cikiyordu. Servisle ugrasiyordum..

Simdi maliyet ortalama 30tl sure 5 dakika canim ne zaman iaterse yapiyorum

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gömme rezervuar ve asma klozetin olmazsa olmazı iyi ve doğru işçilik. İşçilik konusunda şüpheleriniz varsa uzak durmakta fayda var. Tüm oda banyolarında ve genel tuvaletlerinde gömme rezervuar ve asma klozet olan biri 11, biri 7, biri de 5 yıllık açılışlarını yaptığım 3 otelde de hala sorun yok. Sadece sonuncuda kullandığımız Vitra panelde sıkıntı yaşadık. Kare tasarımlı panel butonları tırnak kırıyordu. Karşılıklı görüşmelerden sonra yuvarlak tasarımlı butona sahip panellerle ücretsiz olarak değişimi sağlanmıştı. Bunun dışında su sızıntısı, iç mekanizma sorunları vs hiç yaşamadık. Kolay gelsin.

Mono tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

basligi acan arkadas bidaha hic bisi demedi tabii

yani normal bi evde asma gomme falan cidden cok gerekli mi

ttum unyada zati artik rezxuavarlar kucuk su ekeonomisi nedenleriyle 50 sene onceki gibi oyle damacana buyuklugunde degiller

oyle cok dert yer kaplama durumlar da yok  eskileri 1 karisti  simdi ince darlar

mono bide arkadas simdi trabzonda

bu insaat isi degil atiyorum tum evi bastan yaptirmak otelin katini yenilemek gibi degil

yada evi toptan taidalata badana boyadan taslarin degisimden klozetlere kadar da is degil

sonuc bunu yapicak adam normal tessatci olucaktir

tecreubeli eski bir usta olsa bile bu isler daha az yapmis olucaktir

hepten risk

konu disi benim hala bugun guldugum marka geberit tir

bizim kullanin karisnda soyle bir karis boyunda yapiskanli reklami vardi kufur eder gibi duruyordu karsimizda

ben sahsimda degil vitra serel gibi markalari klozette oyle cok dusunulecek bisi yok

sermatik uretimi iste ne olucak

baslarina cok bisi gelmiyo

kuvetler gibi kadinlar tuz ruhunu cakip cakipovalayip ya buna bisi oldu gibi(sirini eritiyorlar)

tuvaletlere bisi olmuyo

cam silecem diye ustune cikip abanip senelerce icinde bisiler sebep olmak ustune demir olur baska olur bisiler dusurmek

yada depremde falan yerine oynayabiliyo yada ek yerleri hasar gorebiliyo

onun disina al evine uygunun gec unut derim ben

oyle sikayet varda yorumluk bisi degil tuvalet :D

seceo61 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.12.2017 at 05:46, nazareth said:

vitra ezacibasi nin memleketin en bilindik en eski markalarindandir.

markadan cok model ve tip secmen lazim

yerine uygun mu

eski yer oyle sip diye hallolcak mi

kafana gore bisi alma

yapicak adami cagir  fiyat iste tessisatci falan

sen alicaksan sorarsin o oneride bulunabilir model

saticilar sadece satar takmaz

eskisi iste krilip atilacakyenisi takilacakta

oyle gomme falan bana garip geliyo ustelik yer musaiyit mi falan is de cikartir oyle ucuza cikamabilirsin

normal sistemlere bak

kafana gore bisi alma yani ustayi cagir fiyat al ister o getirsin elindeki yada sen al o taksin

netten siparis verilebiliyo trabzondada eminim vardir yerlerde

her iki yolda normal ve olur

niye kendin bisi alma direk demenin sebebi boyutu giderin yeri falan

misal bazisi arkadan bazisi altancikisli baziis ise ikisi de olur icine koruk falan bisiler ayarliyor

senin eksisi nasilsa

ikincisi eski tuvaletin boyutu sekli ortam musayit mi yerin duruu taslar her bisi dusunuebilir sorun olabilir duruma bile gelebilir.

mumkunse gozunle satan yapi market olur hirdavatci tesisatci nalbur tarzi yerler olur bi gozunlrfr gor

alirken soyle bir durum var netten ozellikle

klozetler bos satilir normalde

ama bazilari topyekun satiyo

yani reseruvar ic takimi ve kapak meslesi var

bazi modellerde oyle kafana gore kapak alamazsin alcagin sermaik markasinin seceneklerinden alirsin

genelde bir duz model bide kapak yavas asaga inen 2 tipi olur

yani buna dikkat et netten bakarken falan yani bi yerde 450 lira yazar klozete ama bostur normalen dgieri 550 liradirda kapak ve ic takimladir

trabzonda yerel saticilara model tip baktin tessiatcitan fikir fiyat aldin cok geldi

n11 falan gibi yerlere bakarsin kargo ile gonderiyorlar her bir yere sanirim

kendin takabilciegin bisi olmadigi icin

en mahalence cevrendeki bi tesisatciya danisip fiyat al ilk secenek

adam isciligini yada tum isi hangi modelde ne kadar yapacegini falanda soyle soyler

edit ha bide illa bu marka olmak zorunda degil

tonal marka var yemek yemeceksin tipini seklini sevdigin eve uygun birini al gitsin

seramik bunlar ne olucak

bu iste ana sorun rezarvuardan cikar oda iste contalari zirt pirt degisir olmadi ic takim degiisir belki ilerde bisicik olmaz

kafana takma elektronik degil televizyon degil bisi olmaz :D

Merhaba şimdi girebildim. Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. Eski klozet normal bildiğimiz klozet ev yeni yeni taşınmamıza rağmen 3 ay gibi bi sürede klozet akıtmaya ve yerinden oynamaya başladı. Benim derdim evin banyo tesisatını yapan adama ulaşıp gel dedim böyle birşey yapacaz gelmedi. Ben de ona darlandım marka araştırmaya başladım. Vitra cazip geldi çünkü piyasada japar, npk, serel, grohe, geberit, creavit tarzı markalar var. Yerli üretim olan creavit ve vitra. İşçilik ve mesafe için creavitin servisi 500tl istedi ve sorduğum işte o işler öyle kolay olmuyor tarzında vir cevap verip kapattı 700 zaten malzemeye veriyorum. İç tesisat borular dahil hariç bide 500tl niye ödeyeyim. Ev uzak diye işi yapmak istemedi. Vitraya döndüm ben de 300tl işçilik istiyor referanslı bununla görüştüm bir de herşeyi anlattı güzel güzel ilgilendi. Durum bu. Gömme olmasını istememin nedeni eski evde de burda da klozetten çok çektik ve borularıyla yer de kısıtlı ona istinaden hem de diğer şeyler. İşte temizliği yer kaplamaması vs.bir de güzel bir indirim vardı üstüne bir de bayii indirim yapıyor olacak.

seceo61 tarafından düzenlendi
Ekleme

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.12.2017 at 18:19, stardust said:

naz'a bayılıyorum ya, adam klozet dahil her işte uzman...

Maaşallahı var arkadaşın evet :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.12.2017 at 20:53, hakancez said:

Aman diyeyim. Evimdeki tum gomme sistemleri normale geçirdim uzerine para harcayip. Eger yer problemi yoksa gomme rezervuar problem. Soyleki cihazin ic mekanizmasinda illa ki problem oluyor. Suyun yapisindan kullanilan malzemeden veya bilemediğim problemlerden. Herhangi bir rezervuari acip mekanizma degistirmek 5 dakika suruyor sürmüyor. Orijinal alayım derseniz Vitra icin konusayim cift mekanizmali sistem 60 lira civari. Japar gibi 3. Parti ureticilerinki yari fiyati. 

Islem icin cogu zaman tek bir kurbağacik anahtar yetiyor hadi bir de tornavida. 

Egilmeden kalkmadan 5 dakikada yapiyorsunuz.

Obur tarafta masraf 2 katina cikiyor ancak islem yapmak olum. Ya servis cagiracaksiniz veya mahalledeki sihhi tesisatciyi. 

Benim gomme sistemler vitraydi ve 2 senede bir problem cikiyordu. Su sızdırması akitmasi vs. 150tl civarinda masrafını cikiyordu. Servisle ugrasiyordum..

Simdi maliyet ortalama 30tl sure 5 dakika canim ne zaman iaterse yapiyorum

Siz de haklısınız da gına gelmişti bize. Ben evde olmuyordum bişi oluyordu müdahale edemiyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Mono said:

Gömme rezervuar ve asma klozetin olmazsa olmazı iyi ve doğru işçilik. İşçilik konusunda şüpheleriniz varsa uzak durmakta fayda var. Tüm oda banyolarında ve genel tuvaletlerinde gömme rezervuar ve asma klozet olan biri 11, biri 7, biri de 5 yıllık açılışlarını yaptığım 3 otelde de hala sorun yok. Sadece sonuncuda kullandığımız Vitra panelde sıkıntı yaşadık. Kare tasarımlı panel butonları tırnak kırıyordu. Karşılıklı görüşmelerden sonra yuvarlak tasarımlı butona sahip panellerle ücretsiz olarak değişimi sağlanmıştı. Bunun dışında su sızıntısı, iç mekanizma sorunları vs hiç yaşamadık. Kolay gelsin.

İşçilikten şüphe duyduğum için zaten tesisatı yapan adama yaptırmak kanaatinde değilim. Servis taksın sorumluluğu onlar alsın ben almayayım. Bişiy olduğu zaman da muhattap bulabileyim. Bir de mürhiş bir indirim vardı vitrada biraz da o cezbetti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok