Sennheiser HD599 çok kısa süreli tuhaf sesler
0

Bu konuda 9 mesaj var

Bu kulaklıkta şöyle gıcık bir durum başladı. Oyun, müzik ya da film farketmeksizin 1 saniyeden daha kısa süreli matkap ya da mikser sesine benzer "zrrr" şeklinde bir ses geliyor. Bu belki 2-3 saatte oluyor, belki birazcık daha sık. Normal bir insan rahatsız olmayabilir ama ben gıcık olmaya çok elverişli olduğumdan bunu dert ettim. :mrgreen:

Bu kulaklığı aylar önce aldım. Kulaklığa bir ara kablo düzleştirmesi uygulamıştım çünkü kabloları birbirine sarılmak istiyordu. Bunu fön makinası ile yaptım. Bu konuda kendimi gereksiz yere suçlamak istemiyorum çünkü bu olaydan tamamen bağımsız gelişmiş olabilir. Çünkü aldıktan kısa bir süre sonra yapmıştım. Fön makinasının ısısı o kadar yüksek değildi hem. Kabloya zarar vermiş olabileceğini düşünmüyorum.

Sorunun kulaklıkta olduğuna eminim çünkü farklı kulaklık, amfi ve ses kartı ile test ettim ve sadece bu kulaklıkta bu sorunu yaşıyorum. 

Sizce Sennheiser'a geri göndermeli miyim? Geri göndermem bir çözüm olur mu? Yoksa başka bir kablo ile denemeden böyle bir şeye kalkışmamalı mıyım? Ne tavsiye edersiniz? Almanya'dan gönderim yapacağım için nakliye ile alakalı bir sorun olmayacak.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win10 un delirten buzzing sound dunyasina hosgeldin.

Kulakliginda sorun oldugunu sanmiyorum. Bu kulaklikta farketmen normal cunku kaliteli bir kulaklikta sesteki hatalari daha cok duyarsin.

Cozum olarak ilk denemen gereken sey min cpu durumunu %100 yapmak dene bakalim duzelecekmi..

Squall tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aylardır uğraşıyorum aynı sorunla..

Ses kartım Asus phoebus kulakligimda hd598. Tabii sadece ondan değil diğer kulakliklarimdada sorun var. Ama sadece ses kartında oluyor sorun. Hdmı ile amfiye ses yolladığım zaman sorun yok.. ( ekran kartı ses islediginde yani )

Nette baktım çok insanda olan bir sorun ve kesin bir çözümünde yok maalesef.. Win10 buzzing sound diye aratirsan göreceksin.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belirli bir seviyedeki kulaklık sistemleri ile dac artı kulaklık amplisi kullanın. Çok uçuk olmayan fiyatları olan ürünler var senelerce kullanırsınız

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.12.2017 at 09:52, hakancez said:

Belirli bir seviyedeki kulaklık sistemleri ile dac artı kulaklık amplisi kullanın. Çok uçuk olmayan fiyatları olan ürünler var senelerce kullanırsınız

Hocam bildigim  kadariyla ses kartinda dac da var kulaklik amfiside.. Oyle dandik bir kartta degil en iyi kartlardan..

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/55690-asus-rog-xonar-phoebus-7-1-pci-e-soundcard-review.html

Ote yandan win10 un  sacmaliklari yuzunden tam  verim alinamiyor..

Squall tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi başka bir Sennheiser kulaklık ile denedim. Onda da aynı ses geldi. Ama duyması daha zor olduğu için önceden fark edemedim demek. Sorunun çözümünü bulunca tekrar yazarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, Squall said:

Hocam bildigim  kadariyla ses kartinda dac da var kulaklik amfiside.. Oyle dandik bir kartta degil en iyi kartlardan..

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/55690-asus-rog-xonar-phoebus-7-1-pci-e-soundcard-review.html

Ote yandan win10 un  sacmaliklari yuzunden tam  verim alinamiyor..

7.1 kismini bilemeyecegim ama basit bir harici dac ve headamp bunlara yakin ayni fiyat etiketindekiler ise bariz ustun performans gösteriyor bu tarz kartlara gore stereo modunda. Oyun için veya film için bir sey diyemem ama maalesef klasik kulaklıklar kullanacak insanlar icin sokaga atilan paralar...

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sorunu cozdum windows un kendi generic surucusunu kullanirsan duzeliyor.

Win+X e bas, device managera git ses karti surucunu guncelle de daha sonra surucuyu ben secmek istiyorum deyip generic surucuyu guncelle sistemi yeniden baslat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok