• Announcements

• Mr.Crunch

Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

Fiber Modemde Port Arttırmak
0

11 posts in this topic

Herkese merhaba, 

Superonline Fiber'ın ZTE markalı bir modemini kullanıyorum. Yeni eve taşınıcam ve alarm firması 2 tane lan portunu kullanacağını söyledi. Bir tane portuda google wifi kullanacak ve benim bir kaç tane daha porta ihtiyacım var (TV, Apple TV ve PS4 için). Bu modemden başka modem kullanabilir miyim bilmiyorum ama ek bir alet alarak port arttırmak mümkün mü ? Önerebileceğiniz bir ürün var mı ?

Edited by Atrin

Tp link şuan ne durumda bilmiyorum kullandığım zamanlar benim gözümde hep dertli bir marka olmuştur, özellikle swich bazen şişme yada voltaj dalgalanmaların kitlenme gibi can sıkıcı durumları tecrube etmiştim.

Şahsen tplink tavsiye etmiyorum.

Dlink/zyxel daha stabil diyebilirim.

Hocam bayağıdır hiç network ürünü almadım/aldırmadığım şu marka /model tavsiyesi veremiyorum ama genel olarak tplinkten uzak duruyorum,qos işinize yarayacağını sanmıyorum zaten coğu router da var o ozellik ama verimli çalışana denk gelmedim(ev tipi modellerde)

ben alacak olsam tercihimi şundan yana kullanırdım, 

https://www.hepsiburada.com/d-link-dgs-1008d-8-port-10-100-1000mbps-metal-kasa-masaustu-switch-p-HBV00000AJUEB

kullanan arkadaşlar varsa daha isabetli tavsiyelerde bulunabilir, acelesi yoksa biraz bekleyin derim.

Bu switch'lerle ilgili yaşanan sorunların çoğu kablo ve elektrik kaynaklı sorunlar.

4/8 portlu ev tipi switchler zaten besleme devresi ve tek yonga ile idare edilen çok basit cihazlar. Tplink, d link vs vs hepsi muhtemelen aynı Broadcom/Realtek vs vs yongalarını kullanıyor.