Kar Çorabı Aldım
1 1

Bu konuda 5 mesaj var

Matte markasının iki tur kar çorabı var.
Biri kirmizi classic diğeri beyaz superx modeli olarak geciyor.

kirmizi olan ile tunelden gecemezsiniz, cikarmaniz lazim, kuru yüzey icin uygun degildir dendigi icin öbürünü aldım.

Uludağ'a çıkıp köylere gittim. Aras selalesine giden toprak bir yol var, oraya gittim. Lassa Competus AT lastik kullanmaktayım. Birçok ortamda gidebilmesine rağmen, karli yollarda 10 cm civarina yukseklik cikarsa, yokus cikamiyordum. Biraz da aracin kamyonet gibi tasarlanmasi ve agirligin tamamen önde olmasindan kaynakli yokuş ve karli yerlerde kayma yapmasi ve yola devam edemeyip 4 teker patinaja kalma yasiyordum.

o ortamda sadece arka tekerleklere (itiş oransal olarak orada daha yuksek) taktim ve normal bir yolda gidiyormus gibi ne esp ne abs calisti. cok memnun kaldim.
2 takim aldim ama henüz ön tekerleklere takma ihtiyacı duymadim.

jandarmanın zincir cevirmesi yaptigi yerlerde, sadece bagajimda corap oldugunu(aracta takılı değildi) gostermem yetti.

15-20 cm karda denedim bugün, bu tarz yerlerde de rahatlıkla yol aldim. Bu arada lastik capimdan dolayı derin karda yol alabildim ancak, 205/55/16R lastikli normal taşıtlar muhtemelen daha düşük karda gidebilir diye düşünüyorum.

Uludağ yolunda fahiş fiyatlara zincir kiralama yapılıyor. Bu yol duzenli olarak temizlendigi icin zincir veya coraba ihtiyac yok ancak jandarma diretiyor ve salmiyor. bagajda zincir bulunacak diyorlar ve bu kiralamaci arkadaslar biraz yoluyorlar...

Yazlik lastikle gelenler bir de zincir taktirma parası veriyorlar...

Gecen hafta Montajsiz öylesine çektiğim videoları ekledim.

http://www.youtube.com/embed/CzVI-i6C3uI?feature=oembed
Bu hafta iki kişiydik. Dönüş yolunda sökerken cektik. takma çıkarma çok basit.

http://www.youtube.com/embed/KFyUz5Wde0M?feature=oembed

ZvAnA and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şemdinli'ye giderken bu çoraplara çok bakınmıştım, piyasadakilerin genelde aşırı kalitesiz olduğu kanısna varmıştım, tek sefer taktığında parçalanıyor gibi anlamıştım. Siz kalitelisini bulmuşsunuz, alırken buna yönlenmek lazım.

Ben şundan almıştım ama şansıma hafif bir kış geçirince hiç kullanmadım, kutusunda duruyor hala.

https://www.hepsiburada.com/mefatech-kar-paleti-plastik-kar-zinciri-pratik-4x4-lastik-zincir-seti-large-p-HBV0000026PRB

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel bir ürüne benziyor sizin linkteki.
Çorap karı ezip üstünden tutunma yapiyor, sizin linkteki sanirim kar kaziyip ille zemine ulaşmak istiyor gibi anladım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok