Premium akaryakit
2 2

Premium akaryakit mevzuu   16 oy

1. 1. Ekstra para vermeye deger mi?

• Evet
      2
    • Hayir
      14

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 29 mesaj var

O değil de Euro Dizel normuna uymayan bir motorin kullanırsanız esas motoru o zaman ele alıyorsunuz. Benzinde amerikadayken paso 87 kullanırdım honda civic ile bir zararını görmedim saat gibi çalışıyordu 100000 km de bile. 

Nissan maxima kullandığım zaman acımıyordum 93 ü dayıyordum VQ35 motora :D (290HP atmosferik 6 vites manuel FTW!!!!)

2009-nissan-maxima-001.jpg?scale=544x361

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, SkyWarrior said:

87 kullanırdım

bizim standartlarda 90-92'ye denk geliyor galiba.

12 hours ago, TiesTorN said:

tr'deki benzinlerin hepsi 95 oktan, o 97 olayı yalan. premium benzinlerin tek farkının ne olduğunu yukarda yazmışım zaten.

bildiğim kadarıyla artık yok ama hala 100 oktan diye satılan benzin varsa da o benzinin eğer formula 1 aracınız falan yoksa bir faydası yok zaten. sadece çok yüksek kompresyonlu motorlar için faydası var onların.

kitapcikta 95 ustu demis. skyactiv g yuksek sikistirmali motor diye 100 koyup parami carcur edeyim mi diye dusundum de. meh :) kalsin.

8aWfwVG.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, infestor said:

kitapcikta 95 ustu demis. skyactiv g yuksek sikistirmali motor diye 100 koyup parami carcur edeyim mi diye dusundum de. meh :) kalsin.

evet benim de o mesajı yazarken aklıma skyactiv gelmişti aslında, 95 üstüne ihtiyaç duyabilecek tek araç odur (14:1 sıkıştırmaydı yanlış hatırlamıyorsam)

ama kitapçıkta 95 demiyor 95 veya üstü demiş. yani 95 ile de sorun olmaz. zaten güncel araçların hepsinde otomatik avans ayarı var, gerekenden daha düşük oktan kullansanız bile vuruntuyu farkedip avansı geri çekiyor. biraz performans kaybediyorsunuz o kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gecen hafta 750*2=1500km yol yaptim. 1 depoyu 100 oktanlik benzinle doldurdum bi cilginlik yapip. tam tahmin ettigim gibi oldu: sadece daha fazla para harcamis oldum 💸💸💸

infestor tarafından düzenlendi
ekstra 💸 emojisi eklendi
Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok