Ev için güvenlik kamerası tavsiyesi
0

3 posts in this topic

Merhabalar, 

5-6 kamera kullanacağım bir güvenlik kamerası tavsiyesine ihtiyacım var. F/P ürünü olsa iyi fena olmaz :icon_redface:. Montajı kendim yapmayı düşündüm. Kablosuz çözümler pratik fakat mümkün olduğunca kablosuz sinyalleri azaltma taraftarıyım. IP kamera olması şart değil. Teşekkürler

Not: 2018'de açılan bir güvenlik kamera başlığı var, pek ilerleme kaydedilememiş, oradan devam edebilirdim fakat Ties kızmasın diye yeni konu açtım. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tavan tipi panoramik kameralar fena değil. Bir ara almaya niyetlenmiş ve satılan dükkanda ayrıntılı inceleme imkanım olmuştu. (120lirayı çok görüp almayan kafama tüküreyim)  İsterseniz kablosuz yada ethernet ile kullanabilirsiniz. Kendi üstüne SD kart takılabildiği için ayrıca bir sunucu/kayıt cihazı kullanmanıza da gerek kalmıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=6s5CqExClbk

10541323124786.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ev içinde kullanılacaksa kablolu geniş açılı dome kamera,  bahçe giriş vb yerlere normal ayaklı gece görüş mesafesi 30 -50 mt arası olan kamera yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Kayıt cihazları da 4,8,16 kanal şeklinde idi , 5-6 kamera için 8 kanal bir cihaz ihtiyacınız olacak. Yine bence 1TB HDD yeterli oalcaktır.
Kayıt cihazlarında harekete duyarlı kayıt var daha uzun süre kayıt tutmak açısından iyi oluyor ama bazen hareket algılamadığı için işe yarayacağı zaman kayıt olmayabiliyor o yüzden sürekli kayıt modu kullanmak bana daha mantıklı geliyor.
örnek olarak ;
https://www.hepsiburada.com/haikon-2-mp-1080p-4lu-500gb-dome-guvenli-k-kamerasi-seti-p-HBV00000KMS6A?magaza=elektronikstore
buna benzer bir set alabilirsiniz ya da ayrı ayrı temin edilebilir.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.