ahat

Member
 • Content count

  128
 • Joined

 • Last visited

About ahat

 • Rank
  Tainted Soul

Recent Profile Visitors

1,112 profile views
 1. Maalesef alıcısı sıkıntılı satıcısı sıkıntılı bir değişik memleket. Online alışverişte pazaryerlerinde satış yapmakta zor alışveriş yapmakta zor. Ev sahibi kiracı meselesi gibi işte iki ucu b.klu değnek. İşini düzgün yapanda az, güzel iş yapanın hakkını verende az.
 2. Yeni nesil konsola, konsol oyununa, arabaya, alkole, buzdolabına, cep telefonuna, bilgisayara her şeye korkarak bakıyorum zor alırım şıkkı eksik kalmış sanki
 3. Gene tam 1 yıl geçmiş Bahsettiğim cihazdan (Xiaomi) almıştım o tarihlerde cihazla ilgili bir ihtiyaç olmadı şimdiye kadar şimdilik memnunum. Gps koordinatı ve hız bilgisi içermesi güzel, arada telefona indirip kayıtları kontrol ediyorum bir sıkıntı görmedim. Belki çoğu cihaz o şekildedir ama wifi ile direk cihaza bağlanabilmek güzel özellik bence. Yol uyarıları var fazla yaklaştın, şerit değiştirdin vs diye ama kapattım direk, şehir içi çok konuşuyor bazen
 4. Ev içinde kullanılacaksa kablolu geniş açılı dome kamera, bahçe giriş vb yerlere normal ayaklı gece görüş mesafesi 30 -50 mt arası olan kamera yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Kayıt cihazları da 4,8,16 kanal şeklinde idi , 5-6 kamera için 8 kanal bir cihaz ihtiyacınız olacak. Yine bence 1TB HDD yeterli oalcaktır. Kayıt cihazlarında harekete duyarlı kayıt var daha uzun süre kayıt tutmak açısından iyi oluyor ama bazen hareket algılamadığı için işe yarayacağı zaman kayıt olmayabiliyor o yüzden sürekli kayıt modu kullanmak bana daha mantıklı geliyor. örnek olarak ; https://www.hepsiburada.com/haikon-2-mp-1080p-4lu-500gb-dome-guvenli-k-kamerasi-seti-p-HBV00000KMS6A?magaza=elektronikstore buna benzer bir set alabilirsiniz ya da ayrı ayrı temin edilebilir.
 5. Kablosuz sağlıklı olmaz bence de zor gibi. Alçı sıva vb. yerlerden kazıyıp kablo ya da kanal içe gömülüp üstü kapatılabilir, güzel bir işçilikle halledilebilir belki. Bilgisayar, termal yazıcı gibi donanım ihtiyacınız da olabilir bir restoran yazılımı için modemden mutfak ya da bar kısmına ethernet kablosu gerekebilir. İyi bir elektrikçi ile değişik çözümler bulunabilir.
 6. Gizemli başlık olmuş Etil alkol mü, dezenfektan mı, maske mi , deprem çantası mı? 220 v ile çalışan virüs savar mı ? acaba nedir nedir ?
 7. Bez, şampuan, mutfak eşyaları hatta yiyecekler bile (Mağazadan adrese teslim) değerlendirilmeli. Migros sanal market, A101, n11 hatta akaryakıt alımıda parapuan kampanyaları ile birlikte denk getirilebilirse faydalı şeyler çıkabiliyor ortaya.
 8. Dün gündüz 1479 TL olan telefon gece 1525 idi, sonra 1599 şimdi 1679 Karşılaştırma sitesinde başka , yönlendirdiği yere girince başka, sepette başka ödeme ekranında başka oldu resmen Hakikaten efsane dumur oldum. 1479 indirime girince 3 5 düşer diye beklerken 1550 ye zor aldım. Bu analiz ve yazılım işleri çok tehlikeli olmaya başladı, uçak biletiydi, tatil siteleriydi derken alışverişte bu kadarına rastlamamıştım.
 9. 29 Kuruştu sanırım. Mesela ben sizin yazıcı okuyunca ohhh iyi ki o kadar yapılmamış dedim, şükürcülük ne güzel bir şey
 10. Ben kendi adıma inandırıcı bulmuyorum, kulaktan kulağa yayılan ustalardan duyulan hikayelerden (şehir efsanesi) gibi geliyor. Temelde XY marka çamaşır makinesi üreticileri A marka deterjan önerdi den çok farkı yok bence (Tabi dönen para miktarı açısından ok farkı vardır)
 11. Bizde Braun var. Daha önce bir kaç kişiye sorduğumda hassas ölçüm yaptığı ve hafıza gibi özellikleri nedeni ile önermişlerdi bu ürünü Modelini yanlış hatırlamıyorsam BRAUN BP 6000 olmalı, çok sık kullanmıyoruz ama bir şikayetimiz yok ürünle ilgili
 12. Nokta vuruşlu için hazırlanmış birden fazla nüshası olan otokopili kağıtlara nokta vuruşlu yazıcı dışındaki yazıcılarla yazmak pek mümkün olmuyor kağıt daha ince olduğu için genelde sıkışıyor, yırtılıyor ya da yazıcı kağıdı besleme kısmından hiç çekmiyor. Otokopili daha düz daha stabil çıktı sağlar yazıcısı uzun süre dayanır pek dert çıkarmaz (oki, epson, panasonic) , biraz pahalıdırlar. alacaksanız epson lx 350 tavsiye ederim. Lazer yazıcılar için fatura bastırsanız bile kağıtları yazıcıya koy yazdır işi sorun olabiliyor, yazıcı yamuk alabiliyor birde ortak kullanılan bir yazıcı ise fatura koyup yanlışlıkla başka şeyler yazdırılması söz konusu olabiliyor. Çok fatura kesiyorsanız nokta vuruşlu yazıcı tavsiye ederim. Çok fatura kesmiyorsanız, elinizdeki nüshalar bittiğinde A4 isterseniz matbaa ona göre ayarlar, yalnız otokopi olmadığı için örneğin 4 nüsha fatura için 4 kere yazdırmak gerekebilir (bazı ön muhasebe programı dizaynında 4 tekrar işaretlenebiliyor, otomatik olarak fatura yazdırdığınız da 4 kez yazıyor.) Ayrıca ön muhasebe programı ile detaylı takip yapmasanız da ucuz yada ücretsiz bir program kullanırsanız her seferinde dizayn işleri, müşteri adı adresi stok adı gibi şeyleri tekrar yazmakla uğraşmazsınız, epey vakit kazandırır.
 13. Valla ben bıraktım tartışmaya girmiyorum epeydir. Kimisi lafı yiyince boynunu büküyor kimisi hala direniyor, akape olunca böyle oldu bide başkası olsa daha kötü olurdu, tüm dünya bize karşı falan Bazen konuşuyorlar aralarında cevap vermeyip gülüyorum konuşsam o kadar psikolojiler bozulmaz :)))
 14. Bu gidişle yakın zamanda günlük hayatta bisiklet kullanımı artacak gibi, araç masrafları (bakım, onarım, mtv, kasko, lastik, yakıt vb.) baya can sıkıcı boyutlara geldi. Ekonomi çok iyiye giderken ve devlet kasasında hiç olmadığı kadar çok para varken bunlar nasıl oluyor akıl alır gibi değil, araç lobisi iş başında sanırım.