Sekiro: Shadows Die Twice
0

Bu konuda 6 mesaj var

Bu oyunu takip ediyorum, fiyat indirimlerinde alayım mı diye düşünüyorum ancak oyunun görüntü kalitesi kötü olduğu için almıyordum. 

Kötü derken oyunun videolarda görülen renkleri gayet soluk, kontrast diye birşey yok neredeyse, siyahları gri gibi.

Konuyu bir miktar araştırınca bu konuyu beğenmeyen başkalarını da gördüm, bir çözüme denk geldim ki mantıklı geldi, TV'lerde sınırlı HDMI renk skalası da kullanıldığı için ancak PC'de böyle bir durum olmadığından Reshade ile limitleri arttırmak sureti ile çözülmüş problem oyun içerisinden bu filtre uygulanmış ve uygulanmamış halinin ekran görüntüsünü gördüğümde.

Dark Souls için de benzer şikayetler var, bu konu ile ilgili rahatsızlık duyan varsa araştırabilir konuyu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi nvidia'da zaten freestyle var, reshade'in nvidia versiyonu. ben bahsettiğin şekilde hoşuma gitmeyen her oyunda freestyle'ı keyfime göre ayarlayıp oynuyorum oyunlar resmen evrim geçiriyorlar görüntü olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ona da bakayım, sağol bilgi için. :)

Bu tarz yan program, filtre v.b. problem çıkmasın diye kullanmıyordum yakın zamana kadar ancak gerekiyor gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bakınca ama Freestyle'da bu tarz bir ayar göremedim. 

Bahsettiğim 16-235 olan bit aralığını 0-255 arasına getirmek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok