babil.com ve seslenenkitap.com da enparaya %50 indirim (kitap vs.)
0

Bu konuda 16 mesaj var

Buradan e-kitap alan var mi? D&R'dan falan satin aldigimda DRM'li ePub olarak gonderdi ve Kindle'da acabilmek icin DRM'i kaldirmam gerekti. 

Buradan alisveris yapanlara soruyorum, burada boyle bir olay var mi? E-kitaplar nasil geliyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E-kitap satın almadım ama yardım kısmında kitapların DRM içerdiği yazıyor:

• babil.com ve Calibro Store’daki e-kitaplar, Babil DRM ile şifrelenmiştir. Dolayısıyla sadece Calibro’da okunur.

• Bir e-kitap sistemi olarak düşündüğümüz Calibro, sadece bir cihaz değil bir uygulamalar bütünüdür. Satın aldığınız e-kitaplarımızı çok yakında Android, iOS ve masaüstü uygulamalarından da okuyabileceksiniz.

http://www.babil.com/Main/Home/PageContent/yardim/ekitap/834

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu kampanyayı yazmak için gelmiştim.... Pazartesi sabah ilk iş siparişi geçtim, akşamüstüne kargolamışlar, ofise uğrayamadım ama anladığım kadarı ile çarşamba itibari ile de kargo teslim edilmiş, adamlar şimşek gibi... 

(Yannız fiyatların önü arkası bir oynuyor, sürekli bir değişme var) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kampanyaları en iyi kotaran Enpara oldu sanırım. Diğer bankalarda işime yarayacak birşey görmedim hiç.  Yakında şu online oyunlara da bir %50 indirimi yapacaklarmış (League of legends gibi oyunlara.) . Tutar bunlar. 

Kitap almıyorum uzun zamandır . Ekitaba alıştım. Onu da alacaksam , google play i tercih ederim. Enpara 'nın %50 indirimi orda da işe yarar.   

Ekitap da standartlar tam otursun , o zaman düşünülür. Şimdi herkes kendi okuyucusuna zorluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'un falan kendi okuyucusunu zorlamasını anlıyorum da Türkiye'de bit kadar, kimsenin tanımadığı firmaların kendi cihazlarını zorlaması çok anlamsız geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

babil.com un sattığı e-kitap okuyucular kötü cihazlar değil, ilk pazara girdikleri zamanki rekabetçi fiyatlarını sürdürebilselerdi belki bir pazar payı kazanabilirlerdi ama olmadı herhalde. Sadece bu cihazlarda okunabilecek e-kitaplar satarak da kendi ayaklarına sıkıyorlar dediğiniz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

e-kitap alacaksam hem iPhone telefonumda, hem Windows bilgisayar/tabletimde okuyabilmem lazım. Saçma sapan DRM ve cihaz kısıtlamaları olduğu sürece e-kitaba para vermem. En fazla gider kitabın basılı halini alırım ve birine hediye ederim, kendime de e-kitap bulur okurum. Telif hakkını vermiş sayarım kendimi de..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ssHds : İkisi aynı mantıkta değil aslında.

Kitapların bir satış fiyatı var (DnR mağazası fiyatı gibi), bir de internet fiyatı var. Genelde internet fiyatı satış fiyatından %25 nezdinde düşük oluyor. Yani 100 liralık gibi kitap 75 lira oluyor. Bu son indirimde indirimi 40 a çıkardığında 60'a düşüyor, oldukça iyi sayılır; ama enpara kampanyasında indirimli fiyat üzerinden %50 cashback vardı, yani bana 90 liralık yüzüklerin efendisi 36 liraya gelmişti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW o kampanya efsaneydi zaten, kampanyanın üç ayının tamamında kendi hesabım haricinde eşin dostun enpara hesaplarını dahi kullanarak sipariş verdim, yamyamlar gibi saldırdım, henüz kutusunu açmadığım kitaplarım var bir yerlerde o derece :D  Bu kampanyanın sadece indirim kampanyası olduğunun farkındayım, dediğim gibi, bu küçük kampanyanın duyurusu için yeni bir konu açarak kalabalık etmek istemedim :)

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de "kitap alma ama okumama" alışkanlığı var, bir de tutunamayanlar, yüzüklerin efendisi tek cilt, otostopçunun galaksi rehberi tek cilt gibi oku oku bitmez kitaplar olduğu için ben de de okunmayan birsürü şey var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW saydığınız üç kitabın toplam sayfa sayısı başlı başına kütüphane niteliğinde, insana "gözüm korktu,sanırım başaramayacağım" duygusu vermesi normal sanki.. Sizin alıp alıp okuyamama durumu tamamen psikolojik bu durumda :D Şaka bir yana, kitapseverlerin ortak şikayeti zamansızlık. Stokları eritmemiz için emekli olmamız lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de "kitap alma ama okumama" alışkanlığı var, bir de tutunamayanlar, yüzüklerin efendisi tek cilt, otostopçunun galaksi rehberi tek cilt gibi oku oku bitmez kitaplar olduğu için ben de de okunmayan birsürü şey var... 

O bende de var. Epey kitap birikti. Daha önce de böyle olmuştu. Bitirene kadar yeni kitap almama kararı almıştım. Kasıp hepsini bitirdim birşekilde.

Kesin kararım var. Çok nadir kitaplar dışında bir daha basılı kitap almayacağım zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı alışkanlık bende de var. Özellikle stokları çabuk tükenen ama yeniden basımı çok hızlı şekilde yapılmayan kitapları toplamaya çalışıyorum (koleksiyon mantığıyla). "Eldekiler bitmeden yeni kitap almamalıyım" yolunu izlerken çoğu kitabı artık bulamamz oldum. O yüzden bulduğumda çok zaman geçmeden almaya çalışıyorum. Elbet bir gün sıra gelir, okuruz nasılsa. :)

Ek: İdefix veya benzer birkaç yerde de yaklaşık aynı fiyatlar var. Baktığım bazı kitaplarda (internet fiyatlarına göre) çok bir değişiklik göremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ssHds @@ResetButton @@Lightning McQueen.  Aslında bu saydıklarım ciddi bir kısmı daha önce okuduğum ama elimde güzel versiyonunun olmasını istediğim kitaplar. Ama koli koli kitap alınca, iş yaşamı da insanı 24 saat yetmiyor psikolojisine sokunca okuma oranım alma oranımın oldukça altında kalıyor.

Hiç unutmuyorum, 2014 yılında bir kitap fuarına katıldım. Ve fuarda Kozinski'nin Boyalı Kuş kitabını gördüm. Hatırladım ki 2013 yılındaki fuarda o kitabı almışım ve hala okumamışım :) Pek bir kitap almadan çıkmıştım. (İşin kötüsü hala okumadım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok