Işığın rengini folyo ile değiştirme ?
0

Bu konuda 6 mesaj var

Selamlar, evde bir şarap dolabı var ve ışıkları beyaz renk. Beyaz renk ışığa karşı aşırı antipatim var. Biraz baktım ama kolay bir şekilde değiştirilebilir gibi gözükmüyor. Ya led yada ampul gibi duruyor önünde de ışığı yumuşatması için şeffaf bir şerit var. Bu şerite bir kaplama yaparak ışığın rengini gün ışığına yakın bir tona çevirmem mümkün mü? Google da biraz araştırdım ama ne tarz bir kaplama folyo almam gerektiğine karar veremedim. Var mı bu konuda tecrübesi olan ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bisiklet için aldığım 50 (abartı tabi, 10 kadar oldu ama) tane aydınlatmadan birisinin rengi fazla göz alan maviye çalan bir beyazdı. Yolu aydınlatacak şekilde ayarlamama rağmen karşıdan gelen arabalar selektör korna ve bilimum spastik hareketler yaptığı için sanayi sitesine sürüp sarı renk far filmi alıp bozuk parayı şablon olarak kullanarak yuvarlak kesip fara uyguladım ve sıkıntı büyük oranda azaldı. Yine arada tek tük "değişik" tepki veren araç sürücülerine farı 150 lümenden 300 lümen strobe moduna alarak "beterin beteri var kes sesini önüne bak" mesajı vererek geri püskürtüyor(d)um. Bir ara arazi sürüşü için full geniş dağıtan (aldığım sırada bu kadar geniş dağıttığını bilmiyordum) 700 lümen, projektör bozması bir far (Guee Sol 700+) da almıştım, onun rengi zaten tam göz yormayacak hoş bir renk çıkmıştı. Daha sonra 600 lümen, şehir sürüşüne uygun optikli (göz almayan) bir far (gaciron v9f-600) alarak şehir içi motorlu taşıt şöförü ağlamalarına kesin çözüm bulmuştum. Tabi pandemi boyunca bisiklete çıkmayıp duba gibi oldum orası ayrı... 🎅

TL/DR: Sarı folyo far filmini ince şerit halinde, tek kat uygulayabilirsiniz.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

17 minutes ago, Peregrine said:

Bisiklet için aldığım 50 (abartı tabi, 10 kadar oldu ama) tane aydınlatmadan birisinin rengi fazla göz alan maviye çalan bir beyazdı. Yolu aydınlatacak şekilde ayarlamama rağmen karşıdan gelen arabalar selektör korna ve bilimum spastik hareketler yaptığı için sanayi sitesine sürüp sarı renk far filmi alıp bozuk parayı şablon olarak kullanarak yuvarlak kesip fara uyguladım ve sıkıntı büyük oranda azaldı. Yine arada tek tük "değişik" tepki veren araç sürücülerine farı 150 lümenden 300 lümen strobe moduna alarak "beterin beteri var kes sesini önüne bak" mesajı vererek geri püskürtüyor(d)um. Bir ara arazi sürüşü için full geniş dağıtan (aldığım sırada bu kadar geniş dağıttığını bilmiyordum) 700 lümen, projektör bozması bir far (Guee Sol 700+) da almıştım, onun rengi zaten tam göz yormayacak hoş bir renk çıkmıştı. Daha sonra 600 lümen, şehir sürüşüne uygun optikli (göz almayan) bir far (gaciron v9f-600) alarak şehir içi motorlu taşıt şöförü ağlamalarına kesin çözüm bulmuştum. Tabi pandemi boyunca bisiklete çıkmayıp duba gibi oldum orası ayrı... 🎅

TL/DR: Sarı folyo far filmini ince şerit halinde, tek kat uygulayabilirsiniz.

Hocam çok teşekkürler cevap için. https://www.hepsiburada.com/autofolyo-sari-far-filmi-30-cmx100-cm-pm-otmtr18?gclsrc=aw.ds&&wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-aksesuar-urunleri&isFashion=true&gclid=CjwKCAjwx8iIBhBwEiwA2quaqxf4VnUr-__mWudNCLsGkOhAO2vgBDqAY0p_uAQnY4sQhpk2TPBGJBoCkKQQAvD_BwE o zaman bu iş görür ? bunlar kendiliğinden yapışkanlı mı oluyor acaba?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün geldi ama unutkanlıktan anca uygulayabildim. Folyo çok şükür yeşil gelmedi sarı geldi fakat uygulamadan sonra ışığın rengi yeşile kaçıyor :D Beyazdan daha iyidir diyerek çıkartmadım folyoyu.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok