Intel I7 7820X Skylake-X & Asus x299 Rampage VI Apex
0

Bu konuda 7 mesaj var

merhaba

AMD Platformuna geçeceğim için bu iki parçayı satacağım. İlk buraya yazıyorum. 

İşlemciyi aşağı yukarı çoğu kişi bildiği için ekstra bir bilgi vermeye gerek yok. Çekirdek sayısı : 8
İş Parçacığı Sayısı : 16

Anakart da x299 platformunun en tepesinde ki modellerden biri. Ayrıca kartın bir diğer olayı da sıvı nitrojen soğutma için dizayn edilmiş olup bununla ilgili ayarlara ve kontrol özelliklerine sahip.

https://rog.asus.com/motherboards/rog-rampage/rog-rampage-vi-apex-model/

Corsair H115i  soğutucu için 1500 gayme istiyorum

İşlemci için 3000 gayme istiyorum. ( Intel I7 7820X Skylake-X ) 

Anakart için 5000 gayme istiyorum.

ikisini birlikte alana ( anakart ve işlemci )  -1000 daha düşerim. toplam 7000 gayme istiyorum.

Intel X299 EATX enthusiast motherboard with record-breaking performance, Aura Sync RGB LEDs, quad-channel DDR4 4133MHz+, dual DIMM.2 expansion cards (up to four M.2 SSDs), and USB 3.1

Intel® Core™ X Series processor family: Ready for the latest LGA 2066 socket CPUs.

Dual-Channel DDR4 4500MHz+/Quad-channel 4133MHz+ (O.C.) supported: Push memory to the max for smoother, faster performance.

Engineered for performance: Streamlined layout breaks all boundaries.

Dual ROG DIMM.2: Two dual M.2 expansion cards with fan mounting kits that allow users to install their own fans to prevent throttling.

X-shaped PCB: Unique cutouts allow Aura Sync lighting to shine through.

Aura Sync RGB LED: Stunning synchronized effects and two Aura 4-pin RGB-strip headers.

Illuminated customizable nameplate: Your board, your insignia.

Overclocker’s Toolkit: hardware-level controls to aid the overclocking experience.

Condensation Detection: Onboard condensation detection circuits for subzero cooling

ROG Water Cooling Zone: Onboard flow rate and temp probe headers allow you to monitor vital water cooling stats.

Made for great gaming: 5-Way Optimization, SupremeFX audio and Intel gigabit Ethernet.

Best protection: SafeSlot, SafeDIMM and premium components for maximum durability.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam soğutucuya bir şey diyemem de diğerleri pahalı bence. Turuncu yerdeki fiyatlara baktınız mı?

wazzap tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işlemciyi tek satma bence, bu tip üst düzey anakartlar maalesef 2. elde çok değer kaybediyor. 

bende de asus maximus IX hero vardı, sistemle birlikte sattım da gitti yoksa tek başına 2. elde verilen fiyatlara asla satmak istemezdim.

anakartın inşallah bir meraklısı çıkar da alır ama onu tek başına istediğin fiyata satman cidden zor. o tip "niş" üst düzey anakartları alan kullanıcılar zaten şuan LGA1700 platformuna yönleniyor

-

hani DHW'den kalma düsturumuz, upgrade yapacak adama dur bekle denmez ama, misal ben ryzen 5800x'e geçerken bende i7 7700k vardı zaten bıkmıştım.

7820x gayet güncel, 5600x ayarında işlemci. attığın taşın ürküttüğün kuşa değmesi için en az 5800x alman lazım. ki onla bile oyun performansı olarak değişen bir şey olmayacak aslında.

fiyatlar da malum. benim 7700k aşırı da değil "inanılmaz" ısınıyordu, illallah edip sattım. 7820'de öyle bir sıkıntı yoksa eğer bence şimdilik hiç elleme, hiç değilse ryzen 6000 serisinin bir benchmark'ları falan çıksın ortaya.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

Hocam soğutucuya bir şey diyemem de diğerleri pahalı bence. Turuncu yerdeki fiyatlara baktınız mı?

Turuncu yerde ki fiyatlardan daha uyguna koydum evet bakmıştım. 

1 saat önce, stardust said:

işlemciyi tek satma bence, bu tip üst düzey anakartlar maalesef 2. elde çok değer kaybediyor. 

bende de asus maximus IX hero vardı, sistemle birlikte sattım da gitti yoksa tek başına 2. elde verilen fiyatlara asla satmak istemezdim.

anakartın inşallah bir meraklısı çıkar da alır ama onu tek başına istediğin fiyata satman cidden zor. o tip "niş" üst düzey anakartları alan kullanıcılar zaten şuan LGA1700 platformuna yönleniyor

-

hani DHW'den kalma düsturumuz, upgrade yapacak adama dur bekle denmez ama, misal ben ryzen 5800x'e geçerken bende i7 7700k vardı zaten bıkmıştım.

7820x gayet güncel, 5600x ayarında işlemci. attığın taşın ürküttüğün kuşa değmesi için en az 5800x alman lazım. ki onla bile oyun performansı olarak değişen bir şey olmayacak aslında.

fiyatlar da malum. benim 7700k aşırı da değil "inanılmaz" ısınıyordu, illallah edip sattım. 7820'de öyle bir sıkıntı yoksa eğer bence şimdilik hiç elleme, hiç değilse ryzen 6000 serisinin bir benchmark'ları falan çıksın ortaya.

evet bir kaç kişi ile görüştüm o anakart nedir? izlenimi alıyorum. çoğu kişi bilmiyor. aslında hazır ekran kartını yenilemişken 5800x AMD tarafına geçiş yapayım dedim. yoksa gayet memnunum.  Zaten anakart sürekli güncelleniyor. Misal TPM desteğinden tut bir re-bar gibi intelin yeni mimarilerini de destekliyor ( bios update ile eklendi ) 

belki satmadan amd r7 5800x ve x570 anakarta geçerim bunlarda elimde durur. ne istediğini bilen bir kişiye satarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hayatında değişen bir şey olmayacak 5800x işlemciye geçtiğinde, bunu açık ve net söylüyorum.

yani bu yazdığın rakamlara giderse tabii ki geç. fakat diyelim ikisini anca 6000'e sattın, o arada almak istediğin işlemci ve anakartta 1000 lira pahalandı. sonuçta cebinden fazladan para çıkacak fakat oyun performansı olarak değişen hiçbir şey olmayacak.

dediğim gibi bir şikayetin yoksa hiç elleme. gayet güncel durumda zaten sistem.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10.03.2022 at 17:55, stardust said:

hayatında değişen bir şey olmayacak 5800x işlemciye geçtiğinde, bunu açık ve net söylüyorum.

yani bu yazdığın rakamlara giderse tabii ki geç. fakat diyelim ikisini anca 6000'e sattın, o arada almak istediğin işlemci ve anakartta 1000 lira pahalandı. sonuçta cebinden fazladan para çıkacak fakat oyun performansı olarak değişen hiçbir şey olmayacak.

dediğim gibi bir şikayetin yoksa hiç elleme. gayet güncel durumda zaten sistem.

evet bir süre daha bekleyeceğim haklısın

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok