Hava Temizleyici ?
0

Bu konuda 7 mesaj var

Dükkanda 2 tane üretim odası var. Biri sıcak oda yani fırınlar vs var diğeri yazın soğuk olması gereken oda. Klima ile soğuyor. İçeride unla ve çikolata ile iş yapılıyor. Bu odadaki klimayla sorun yaşıyoruz. Daha mayıs sonunda ağır bakıma girdi (2500TL) çünkü normal temizleme ile temizleyemediler aleti vidasına kadar söküp dışarıda temizlediler. Cidden çok pislik aktı. Neyse düzeldi kullandık. 7/24 açık cihaz. 24 derece otomatik fanda çalışıyor. 2 haftada bir sökülebilen filtreleri söküp temizledik. Fakat Temmuzda yine soğuk hava üflememeye başladı. Dedik herhalde hava çok sıcak ondan zorlanıyor. Ağustosa geldik soğuk hava verememeye başladı. Aradık klimacıyı geldi yine aynı mesele. normal bakımla temizlencek halde değil ağır bakım yine 2500TL. Adamlardan şüphelenip başka klimacı çağırdım o da aynı şeyi söyledi. Un çikolata vsden ve 7/24 çalıştığından böyle oluyora geldi konu. 

Çözümü nedir diye sorduğumda ağır bakım yapmamak için her ay normal bakım yapılması gerekiyor dedi. Neyse haklıdırlar belki ama bana saçma geliyor. Küçücük oda (14m2). Orada çalışanlarda unu havaya atıp parti yapmıyor sonuçta. 

O odaya bir hava temizleyicisi alsam sorunu azaltır mı acaba ? Bu sefer de hava temizleyicisi mi tıkanır acaba ? Bu temizleyiciler hakkında bilgisi olan var mı ? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klima düzgün tamir edilmediği için soğutmuyor gibi bir his var içimde.

İmalathane de içerisi toz duman gözgözü görmüyor gibi bir durum yoktur muhtemelen. 

Gaz kaçağı vardır bakır boru çatlamış yarılmıştır valfler kaçırıyordur vb. gibi geliyor.

Hava temizleyici alacaktım burada başlık da açmıştım ama alamadım , bilgim yok.

Klimanız ne marka? 

Gelen servis her markaya bakan servislerden mi yoksa sadece sizin markaya bakan servis mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz iki yıldır aktif olarak kullanıyoruz, hava kalitesini çok etkiliyor. Normalde oda büyüklüğüne göre seçim yapılıyor ama sizin durumunuzda 14m2 alan için tek hava temizleyici yetmeyecektir. 2 veya 3 tane almanız gerekebilir. Filtrelerini değiştirmek maliyetli gelirse kendiniz hava kompresörü ile temizleyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Altan Yoklar said:

Klima düzgün tamir edilmediği için soğutmuyor gibi bir his var içimde.

İmalathane de içerisi toz duman gözgözü görmüyor gibi bir durum yoktur muhtemelen. 

Gaz kaçağı vardır bakır boru çatlamış yarılmıştır valfler kaçırıyordur vb. gibi geliyor.

Hava temizleyici alacaktım burada başlık da açmıştım ama alamadım , bilgim yok.

Klimanız ne marka? 

Gelen servis her markaya bakan servislerden mi yoksa sadece sizin markaya bakan servis mi?

İmalathanede evet toz duman olma durumu asla yok. kruvasan hamuru açılırken un serpiştiriliyor sadece o an havaya un yükseliyor olabilir. Gaz kaçağı yok onların hepsine bakıldı. Zaten temizlik yapıldıktan sonra alet canavar gibi çalışmaya başlıyor. Klima Daikin marka ve Daikin orjinal servis gelip bakıyor. Klima daikin ama bu uzak doğuda üretilen bir seri değil. Türkiyede üretilen bir seri. Belki dandiktir bilmiyorum ?

@Chronos hocam teşekkürler cevap için. sitelere baktığımda bu aletlerin küçükleri de var büyükleri de. mesela şu https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-air-purifier-4-hava-temizleme-cihazi-p-hbcv00001wg1xk bana büyük geldi. 60m2 odaya kadar etkilidir yazıyor. bu tarz büyük bir şey alırsam da 2-3 tane mi almam gerekir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bence dijital ekranli afilli bir cihaza hic gerek yok, yazik gunah o kadar paraya. Ev tipi bir cihazi uretim ortaminda kullanacaginiz icin buyuk filtreli en ucuz cihazi alip deneyin bence. 2-3 hafta sonra filtreye bakinca anlasilir zaten bir tane daha almak gerekir mi diye.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 26.08.2023 at 10:02, Atrin said:

@Chronos hocam teşekkürler cevap için. sitelere baktığımda bu aletlerin küçükleri de var büyükleri de. mesela şu https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-air-purifier-4-hava-temizleme-cihazi-p-hbcv00001wg1xk bana büyük geldi. 60m2 odaya kadar etkilidir yazıyor. bu tarz büyük bir şey alırsam da 2-3 tane mi almam gerekir ?

Sitesinde 28-48m^2 arasında diyor, 14m^2 zaten çok altında. Ekransız versiyonundan 1 tane alın, o şekilde deneyin bence. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok