6G 20 kat hız
0

Bu konuda 5 mesaj var

Japonya dünyanın ilk 6G cihazını sergilemiş  5G’den 20 kat daha hızlı verim alınmış. 

"Spesifik olarak 5G iletimleri tipik olarak 6 GHz'den daha düşük frekanslarda yayınlanır ve yaklaşık 40 GHz bantlarına kadar uzanır. Bununla birlikte, "alt-terahertz" bantları olarak adlandırılan ve 100 ila 300 GHz arasında kalan daha yüksek frekanslı bantların 6G tarafından kullanılması bekleniyor. Yani, çok daha yüksek frekanslara geçiş yapılıyor."

Turuncu da çıktı haber. Merak edenler olursa kaynak:https://www.gizmochina.com/2024/05/05/japans-unveils-worlds-first-6g-device-its-20x-faster-than-5g/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

linkin sonundaki dh referans linkini silebilirdin :)

konuya gelecek olursak;

bir telefonda 4.5g'den daha yüksek bir bağlantı hızı neden gerekir hiç anlamıyorum. hadi mobil modem üzerinden pc vs. bağlayan kişiler için 5G de gerekli diyelim, daha ötesinin ne anlamı var? frekans aralığı yükseldikçe çekim alanı düşüyor. 5g'nin bile kapsama alanının çok dar olduğu söylenirken 6g falan ne gereksiz işler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

linkin sonundaki dh referans linkini silebilirdin :)

konuya gelecek olursak;

bir telefonda 4.5g'den daha yüksek bir bağlantı hızı neden gerekir hiç anlamıyorum. hadi mobil modem üzerinden pc vs. bağlayan kişiler için 5G de gerekli diyelim, daha ötesinin ne anlamı var? frekans aralığı yükseldikçe çekim alanı düşüyor. 5g'nin bile kapsama alanının çok dar olduğu söylenirken 6g falan ne gereksiz işler.

Aynen yurt dışında biraz fazla kalanlar için telefondan modem paylaşımı daha hızlı olur. Ben mesela kripto ve diğer işler için ayrıca birde modem almama gerek kalmaz Dubai mubai olursa.

Gerçi bu meretlerin fiyatlarıda pahalı oluyor onuda hiç bilmiyorum şimdi bunu diyip gene klasik bağlanmak var. Zengin lafı ettim :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok