C Sınıfı 5 Kapı Hatchback Araç Tavsiyesi - 50B
0

Bu konuda 28 mesaj var

Ceed'i yerinde görüp inceledik. Çok güzel bir araç. İç mekan ferah, rahat. İşçilik kalitesi gayet güzel. Ancak şöyle bir sorun var, benzinli model artık yokmuş. 56.100 TL fiyatla kampanyalı satılan model üretimden kalkmış ve stoklarda da bulunmuyormuş (boşuna kampanyalı fiyat değil). Bayilerin elinde bir şekilde kaldıysa alabiliyorsunuz ama bayi bayi gezip sorup bulmak gerekiyor. Çelik Motor'la görüşüp araştırılabilir belki. Şu an sadece dizel satıyorlar, ellerinde de çoğunlukla otomatik vitesli versiyon var. En ucuz manuel dizel seçenek, makyajlı yeni Ceed'de 66.200 TL.

:icon_eek:

Leon'u da inceledik. Güzel araç ama Ceed kadar ferah bir iç mekanı yok. Bagajı nispeten (Ceed'e göre) küçük ve arka koltukların arasında, yerde kocaman bir transmisyon tüneli var. Nerdeyse arabayı ortadan, dikine şekilde ikiye bölüyor. O tümsek çok yüksek geldi açıkçası. Arkada çocuk olunca da bize dar bir hareket alanı kalacak. Kampanyalı fiyatı 53.900 TL ve başka indirim falan yapmıyorlar. Siparişleri de en erken Eylül ayında teslim ederiz dediler.

Geriye de pek bir model kalmadı açıkçası. Ya ikinci ele yöneleceğiz, ya da yıl sonuna kadar bekleyip başka kampanyalar falan arayacağız... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50000lira için temiz bir ceed bulabileceğinizi düşünüyorum hocam. Hem arabayı görüp içinize sinmişse bence araştırmakta fayda var. 2. ellerde eli ayağı düzgün araç bulunabiliyor. Hatta mümkünse 48-49000 aralığında bulursunuz. Üzerine 50000e kadar olan farka bakım falanda yaptırırsınız tam içinize siner.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kia satış konusunda en beceriksiz firmalardan biri o yüzden kasım/aralık gibi abartı bir indirimleri oluyor, benim aldığım sene ilk gelen partiyi LANSMANA ÖZEL fiyat ile 52k TL'ye satarken 3 ay sonra aynısını 46k TL'ye (25k $ bozdurdum, keşke faize koysaydım :D)aldım, hem ilk partinin (krom çerçeveleri gibi) üretim hataları ile karşılaşmadım hem de %10 daha uyguna aldım (verdiğim fiyatlar son olanlardır), beğendiyseniz ve aceleniz yok ise beklemenizi tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok