Yazlık Motosiklet Montu Arayışı
0

Bu konuda 10 mesaj var

Merhaba,

3 mevsimlik bir montum var. Normalde onu kullanıyorum, çünkü "normal" kullanımım %10 şehiriçi trafik, %90 şehirdışı şeklinde. Yani keyif için, 70-90 km/s aralığında kullanıyorum motoru. Bu durumda 3 mevsim dışarısı 35 derece olsa bile havalandırma kanallarıyla beni yakmıyor. 

Sıkıntım, yazın kalan 2 ayında (eylülde sıcak) beni günlük iş-ev arasında da motor kullandırabilecek bir mont. Çünkü şehir içinde benim 3 mevsim montum üzerimde giymek durumunda olduğum gömleğin rengini terden tamamen değiştriyor. O şekilde toplantılara girmem mümkün değil. Yanımda çanta taşıyorum ama motorda çanta olmadığında üzerimde ayrıca kıyafet taşımam da zor.

Baktığım model Dainese G.Air-Flux D1 bu ve benzeri, korumalı(dirsek, omuz, sırt), tercihen daha soğuk durumlar içliği olan (bunda yok) başka tavsiye edebileceğiniz model var mıdır ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35c sıcaklıkta bile gerçekten gerekiyor mu bu tarz bir mont? normal tişörtle falan çıkınca üşünüyor mu gerçekten o kadar sıcak havada? (şehirdışı değil şehiriçi max 70km olacak şekilde düşünsek)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

35c sıcaklıkta bile gerçekten gerekiyor mu bu tarz bir mont? normal tişörtle falan çıkınca üşünüyor mu gerçekten o kadar sıcak havada? (şehirdışı değil şehiriçi max 70km olacak şekilde düşünsek)

Sorun üşümek değil, güvenlik. düştüğünde aslfalt kemiğe kadar, hatta kemiği de zımparalamasın diye giyiliyor o mont. Ha, bir de böcek, arı vs hikayesi var. T-Shirt ile binip 70 civarı hızla gidersen her türlü çarpan hayvan sokacaktır. özellikle arılar affetmiyor. monta çarpınca, biraz debelenip sonra hızın etkisiyle uçuşuyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead Abi çaresi yok her türlü yanacaksın. Benim ceketim file, hani elini koyunca diğer taraftan görünmekte. Hatta giyip olduğun yerde dönünce esiyor hissediyorsun :D

Ben Kadıköy Motomax'a gidip Bering marka bir ceket aldım, gördüm modeller, koruma standartlarına baktım vs. tatmin olduktan sonra aldım.

Sırt koruması yokmuş ama benim kışlık ceketteki sırtlığı takıyorum onun yerine. 

@ mevzu koruma. Düşünce eklemlerini parçalamaman, sinek, haşerat ve aşırı hızlı çarpan rüzgara koruma. 

Edit: Bir dk ben yanlış mı anladım? Daha soğuk durumlar için mi arıyorsun? O zaman yine motor mağazına gidip bakmak lazım diyeceğim. Çokyanlış anlamışım ben. Özür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Mr.Crunch sorun yok, sıcaklar için arıyorum. 3 mevsim bir montum var, revit mercury sanırım. ama özellikle yazın dayanılmayacak kadar sıcak oluyor ve gömleği falan sırılsıklam yapıyor. Öyle toplantı vs yalan oluyor. 

Bering'i gözüm kesmedi. Mototas'ta var gibi duruyor benim baktığım Dainese. Bir de Held Tropic 2 var. 

Senin montla trafik durumlarında vs terliyor musun ? Yani mutlaka terleniyordur da, arabada da bir miktar yapışıyor insan koltuğa. Sırılsıklam olma durumu vs var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead abi ben duran topta terleyen bir adamım her türlü terliyorum :D

Bazen tişört taşıyorum yanımda hatta. Öğlen saatlerinde sokağa çıkınca direk ıslak zaten. Dizlikler bile terletiyor.

Bering'i benimde kesmezdi ama gidip yeinde gördüm. Koruma kalınlıkları güzel geldi gözüme (kışlık revit'ten daha iyi geldi yani) gerekli standartların damgaları da var üzerinde. 

Trafikte biraz fazla bekleyince hissediyorum böyle terlediğimi. Hoş değil. Genelde E-5'teyim ama o yüzden belli bir hızın altına düşmediğimden sorun olmuyor. İnince anında eldiven,kask,balaklava üçlüsünü çıkarıp, montun önünü açıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben depo üstü çantaya t-shirt koyuyorum artık. Gömlek gerekli değil ise kısmen sorunu çözüyor. Şehir içinde montla durduğun anda su gibi oluyorsun kaçış yok :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dainese'yi aldım, geçen günde 28-30 derece sıcakta binip hafif keşmekeş trafikte gezdim. Sonuç, diğer 3 mevsim monta göre bariz ferah ve rahat olmasına rağmen, terleme gene oluyor. T-Shirt'in sırtında, tam sırt korumasının etrafına gelen yerde bildiğin tuz lekelerinden sırt korumasının şekli oluşmuş. Bunda benim sürekli sırt çantası ile kullanmamın da etkisi var ama bu şekil gene iptaliz.

Neyse, içimde fanila-T-shirt üstte gömlekle telef olmadan gidilebilir gibi duruyor. Önümüz sonbahar zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok