• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

allreadydead

CHW
 • Content count

  726
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

allreadydead last won the day on December 17 2019

allreadydead had the most liked content!

About allreadydead

 • Rank
  Cursed Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

621 profile views
 1. konuya cevap yazmam forum tarafından engelleniyor ! şöyle bir video var, 9u izlememiş olan izlemesin https://youtu.be/7ttfwyrjNv0 Şimdi, filmde gerçekten çok fazla açık bırakılmış nokta olduğu konusunda kimsenin şüphesi yok. Hatta senaryoda o kadar fazla eksik gedik nokta bırakılmış ve JJ trademark hareketi olarak o kadar fazla evrenin mekaniklerinin içine etme varki, neresinden tutsan elinde kalıyor. Buna rağmen, bu 40 maddenin bir kısmı da bu evren içinde açıklanabiliyor. Spoiler'lı kısmına gelirsek;
 2. Son bölümü gerçekten müthiş bitti. bütün sahneler kendi içinde de, dizinin bütününü tamamlaması açısından da çok güzeldi. Speeder'daki trooper'ların atış talimi, en sondaki sahne... herşeyi olması gereken gibi olmuş bir dizi. Keşke bunu yapan ekibe son üçlemeyi de verselerdi. Çünkü bu ekip, Rebels, Clone Wars'ı yapmış, SW'nin aslında ne olduğunu değil, insanlara ne ifade ettiğini anlamış ve bu özü yansıtmayı becermiş bir ekip. SW için bazı şeyleri görmezden gelmek benim için normal ama Mando SW nefreti olanlarda bile kendine yer edinebildi. Bravo
 3. filmin eleştirileri olağanüstü kötü. EP 1 ile yarışır diyolla :\
 4. ÖTV 99 depreminin yaralarını sarmak için üretilmiş bir vergi. Her acil ihtiyaç verigisi gibi altı kof, çok kafa yorulmamış, vatandaşa okkalı bir tokat niteliğinde. Tamamen kaldırılması gerekiyor. Kaldırılmayacaksa da, insani ölçülere dönmesi lazım. görüldüğü gibi camış gibi oranları arttırınca, toplayacağın vergi artmıyor. Babamın bi lafı var "çok skmenin çok çocuk olmasına faydası yok" diye.... Ama tabii, reyiz..
 5. bu link altında imzada “Never underestimate the power of stupid people in large groups" Olayın kısa özeti gibi
 6. ilk bölümdeki doktorun üzerindeki üniforma kamino üniformasıymış. Yani yoda klonu olma şansı yüksek. Hatta fallen orderda sürekli karşılaşılan inquisitors da bir şekilde klon olabilir. O dönemde yodayı da klonlamış, ellerinden kaçırmış ve tekrar ele geçirmek istiyor olabilirler
 7. Aman kalsın pahalı yapımları. Görüyoruz pahalı filmlerini, böylesi iyi
 8. aslında o zaman sündürülmüş oluyor. Amerikan Televizyonunda dizi gösterecekseniz belli kurallar bulunuyor. dizi bir kere 40 dakikanın altında olmamalı. olursa tek reklam girilebiliyor ama 30 dakikayı geçip reklam, tanıtım vs ile 1 saati buldurursan 2 reklam kuşağı sokuyorsun. Belli bir bölüm sayısının da altında olmamak durumunda çünkü TV'ler bildiğiniz gibi yaz-kış dönemleri şeklinde çalışır. Bu dönemlerde haftada 1 veya her hafta içi/hafta sonu verilecek dizinin belli bir bölüm sayısını geçmesi gerekir ki, bütün yaz veya kış dönemini kaplayabilsin, başka diziye gerek kalmasın. Bu yüzden dizilerde hep filler bölümler, bölümlerin içinde de yan konular, gene filler sahneler olur. Hatta abartılmış, gözüne sokulan hali bizim Türk Dizilerinde var. bir dialog 10 saniye sürecekken 3 dakikaya kadar süner. çünkü dizi 3 saattir, her hafta yayınlanır. Mando da durum böyle değil. üçüncü bölüm 27 dakikaydı. Adam taktik maktik yok bam bam bam diye bölüm çekmiş. hiçbir kurala uymuyor çünkü online yayınlanacak bir dizi. arada reklamı yok, TV gibi dönemi yok. Bu yüzden adamlar konu ne kadarsa, o kadarlık bölüm yapyor. netflix halen TV Dizisi formatına sıkı sıkıya bağlı. Kendisi de online olmasına rağmen, TV ye satabilmek için veya insanların alışkanlıklarını bozmamak için kolaylıklardan faydalanmıyor.
 9. Death Star gibi bir devasa projenin tek zayıf noktası vardı ve onu da adamlar ele geçirmişti. Çok büyük bir boşluk dolduruldu Rogue One ile. Bunun yanında Rogue One'ın olaylara bakış açısı SW açısından eksik olan bir açıydı. hiç dahil olamadığımız sıradan asilerin hayatını, olaya bakış açılarını, extremist hatta terörist asileri ve bakış açılarını görme şansını yakalayacaktık.... Filmin bel kemiği belliki bunun üzerine oturtulmuş ama son anda, hatta son editte vazgeçilmiş gibi duruyor. Sanki bilerek karakterlerin gelişimi ve kendi düşünce yapılarını yansıtan kısımlar atılmış geriye kof birşey kalmış gibi. Film, Biraz daha politize olarak risk alıp efsane olabilecekken, sıradan bir film olmayı tercih etmiş. Üstüne bu atılan kısımlar nedeniyle karakterlerle empati kurmak da zorlaşmış. Ne neden oluyor, bu adam niye böyle diyor, ne düşünüyor anlayamıyoruz. Anca 2-3 izleme, arkaplan araştırmalarından sonra birşeyler ortaya çıkıyor ve filmin ne demek istediğini anlıyorsun. Böyle olmamalıydı..
 10. JJ'e katılıyorum. Enteresan şekilde düzgün bir iş çıkarılmış. Rogue One da kaçırılan trenden dersler çıkarılmış gibi. renkler ve doku kendine has ama aynı zamanda SW den de uzak değil. Konu gayet güzel işleniyor. Uzaylılar gene var ama JarJar gibi gözünüze sokulmuyor. Mental olarak bitmiş eski uzay gemisi mekaniği karakteri var ki, adam bildiğin olmuş. Respawn'ın oyunu Fallen Order için de övgüler düzülüyor. Gameplay videolarını izledim yıkılmış olan cumhuriyetin yerine gelen imparatorluk ve bunun sefiller üzerindeki etkisini gayet güzel resmetmişler. "Cumhuriyet zamanı gemi söküyorduk, İmparatorluk geldi gene gemi söküyoruz. Tek fark artık hiçbirimizin değeri yok" cümlesini sonunda duyduk. Yoksa olay imparatorluk gelmiş, o gezegeni yakmış yıkmış, onlara eziyet etmiş şeklindeydi. Yaş sınırı yüzünden hiçbirine tam dokunamıyordu filmler. Belli bir sefillik görüyorduk ama nedenini bağdaştırmak mümkün değildi. Çünkü uzayda bilmemne galaksisinde bilmemne gezegeni belki hep öyleydi, bilemiyorduk. Netekim, Mandalorian umarım bozmaz.
 11. Ben oyunun söylenenden erken çıkacağını sanmıyorum. karakter eklemek kolay iş değil. özellikle mekanikler, ona göre item ona göre setler vs zor işler. Özellikle eğer 5 karakter çıkacaksa, ki sanırım Pala dayı ve Necro gene sonraya kalmasın diye ana pakete ekleyecekler, ek pakete assassin kalıyor. özellikle D2'de assassin AoE yetenekleriyle iş yapar.
 12. önemli olan gameplay'in iyileşmesi değilki. Önemli olan 3deki gibi 2den aktarmadıkları mekaniklerin geri gelmesi. Önreğin 2de bildiğin kalkanın block rate tabloları vardı. Her item'ın kendi hızı ve üzerindeki stat'lara göre frame başına bloklayabileceği saldırı sayısı vardı. Oturup o tablolara çalışıp ona göre item kovalıyorduk. 3te bu mekanikler item üzerinden alınıp (gerçekten çok fazla kombinasyona neden oluyor çünkü) skill'lerin üzerindeki rune'lere ve magic stat'lara indirgendi. sanki önemli değilmiş gibi duruyor ama mekanikler gerçekten çok fazla derinlik kaybetti. Yani oyun klasik dumbed down console shit oldu. Ama 3ü oynamadım mı ? oynadım. az buz da oynamadım. hala 2-3 ayda bir açar oynarım. Ama 2 gibi derinliğe ve genel karanlık atmosfere sahip değildi. 4 en azından karanlık atmosfer işini halletmiş gibi duruyor.
 13. Trailer her zamanki gibi sanat eseri, oynanış videosu ve içindeki oynanış son dönemlerdeki her oyun gibi patates. 3 karakter var, 3 act ve muhtemelen 3 tane de expasion olur. Assassin, paladin ve necro eklerler. 3 yeni act gelir boss'ları da mef, baal, diablo olur. next please...
 14. Najaz alışveriş konusunda adrenalin bağımlısı. Enteresan firmalardan alışveriş etmeden duramıyor