Akıllı evler üzerine herşey
1 1

Bu konuda 22 mesaj var

Fazla inşaata girmeden neler yapılabilir diye bakınıyorum. Forumda bu işlerden anlayan arkadaşlar var. Onların ilgisini çekebilir.

şunlar gözüme takıldı. 

Xiaomi Launch Sensors Suite for Smart Home Security

http://www.gearbest.com/smart-home/pp_197862.html

XiaoMi Smart Plug Mini Wireless Remote Control Socket

http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_168522.html

http://www.gearbest.com/smart-home/pp_159352.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evde Hue kullaniyorum. Salonda televizyonun arkasina bir tanesini taktim, cok hos oldu. Raspberry PI 2 ile Ambilight gibi filmin rengini vermeye calistim, ama beceremedim, mumkun degilmis. Baska bir Raspberry PI alternatifiyle deneyecegim ilk firsatta.

Logitech Harmony Home control de var, uzaktan kumandayla isiklari acip kapatiyorum, parlakliklarini ayarliyorum. 

Bence akilli ev icin ilk adim Harmony Home control olmali. Tek kumandayla UFO vantilatoru bile acip kapatabiliyorum =)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evde Hue kullaniyorum. Salonda televizyonun arkasina bir tanesini taktim, cok hos oldu. Raspberry PI 2 ile Ambilight gibi filmin rengini vermeye calistim, ama beceremedim, mumkun degilmis. Baska bir Raspberry PI alternatifiyle deneyecegim ilk firsatta.

Onu yapabilen bir yazılımın linkini vermiştim önceki forumda diye hatırlıyorum , tabii unuttum şimdi adresi.

Henüz standartlar oturmadı. Samsung , Google , Apple kendi standartlarını yeni gösteriyor. Google OnHub router , akıllı evin merkezinde duracak gibi görünüyor. Yakında Microsoft ta açıklar birşeyler.

Samsung da bugün kendi ürünlerini tanıtmış. 

Şu uykuyu takip etmesi açısından ilginç bir ürün mesela.

http://www.theverge.com/2015/9/3/9254317/samsung-sleepsense-sleep-sensor?utm_campaign=theverge&utm_content=chorus&utm_medium=social&utm_source=twitter

http://mashable.com/2015/09/03/samsung-smartthings/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu dimmer switch'den aldim. Eger hue bridge'iniz varsa cok sey yaptirilabiliyor. Ama tek basina pek akilli ev cozumu dememek lazim, cunku hue bridge olmazsa "akilli" olmuyor, sadece bir uzaktan kumanda olarak kaliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Bu konuda su ana kadar bişi yapmamış olsamda benimde ilgim var, bir ara nette bozuk bir laptopun ekranını kullanarak akıllı ayna tarzı bi proje görmüstüm, Raspberry ile bağlanarak yapılan bir proje.

Arkadasın bozuk laptopunu gaspettim bunun için, Raspberry de bulunmakta evde, hatta sırf bu işler için lehim seti alıp öğrenmeyede çalışmıştım :) 

Bir gaza gelip girişsem güzel olucak gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda arduino ile çok şey yapabilirsiniz. Ama her şeyi kendi yapmanız gerekiyor haliyle baya uğraştırıcı oluyor, ayrıca çoğu zaman şekil olarak pek düzgün olmuyor maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde eski bir apartmandaki evde yapılan tadilatta, asansör çağırma butonunu daire içine de yaptıklarını gördüm.

Hatta sanırım asansörlere eklenen bir modül ile akıllı telefonlar ile de bu mümkün olabiliyormuş.

İleride diğer bir isteğim, apartmandaki görüntülü diyafon sistemine uzaktan bağlanabilmek, misal zil çaldığında cihaza bağlanıp kameradan kim olduğunu görüp , gerekirse kapıyı açabilmek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CaRaBeeN

Tabi tabi salonda otururken kapı çalacak cep telefonunu alıp kim olduğuna bakacaksın kapıyı aç tuşuna basacaksın. Buraya kadar tamam ama evin kapısını açmak için o koltuktan mecbur kalkacaksın  :mrgreen: .

Bu arada TV reklamlarına denk gelmişsinizdir mutlaka AUDIO yapmış zaten akıllı ev sistemini cepten kontrol ediliyor falan filan. 300bin liralık evde bile var diyor reklamda  :smashfreak:  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CaRaBeeN

Tabi tabi salonda otururken kapı çalacak cep telefonunu alıp kim olduğuna bakacaksın kapıyı aç tuşuna basacaksın. Buraya kadar tamam ama evin kapısını açmak için o koltuktan mecbur kalkacaksın  :mrgreen: .

Bu arada TV reklamlarına denk gelmişsinizdir mutlaka AUDIO yapmış zaten akıllı ev sistemini cepten kontrol ediliyor falan filan. 300bin liralık evde bile var diyor reklamda  :smashfreak:  

Cep telefonu zaten hep yakınımda. Kargo gibi kapıda fazla beklemeden gidenler için iyi olur. 

Ev kapısını telefon ile açan sistemler şimdi de var. Hatta geçici olarak başkalarına kapıyı açma yetkisi verebilmek gibi güzel özellikleri de var.  Misal arkadaşınız gelip kapıda kalacak, birkaç saatliğine onun telefonuna kapıyı açma yetisi tanımlayabiliyorsunuz. 

Güvenlik sorunu göreceli, şu an kullandığımız anahtarlar da güvenli değil zaten.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@BoRa

Bir yerde okudum , misal diyor evde değilsiniz ve kimse yok, evin zili çaldı, hop , akıllı telefondan da çalıyor , hemen bağlanıp görüntülü diyafondan kim olduğunu bakıp , kargo dağıtım görevlisi olduğunu anlıyorsunuz ve diyafondan diyorsunuz ki şu anda evde yokum, kapıyı açıyorum siz apartman görevlisine veya yukarı çıkıp kapının önüne bırakın lütfen

Nası ama ;)

Yada hatta abartıp adama yukarı çıkın kapıyı açacağım , siz içeri bırakın ben kapıyı tekrar kapatırım, eve girersen de kamera var haa kitlerim içeri polis çağırırım da denebilir güvenlik için :D

Tabi bu sistemleri kuracak kişi zaten güvenlikli bir sitede oturuyordur, paketi güvenliğe bırak demekte bir çözüm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde Xiaomi'nin şu ürününü satın aldım gearbest üzerinden. 

http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_361555.html

Lambaderde kullanıyorum. Renkli olarak açtığınızda çok çok aydınlık olmuyor ama beyaz ve sarı ışıkta gayet iyi aydınlatma veriyor. 

Uygulama üzerinden telefonla bağlanıp kullanıyorsunuz, negatif yönü tek bir telefonla bağlantı yapıyor, ikinci bir telefonu kabul etmiyor. 

İkince bağlantıyı da kabul etse daha iyi olacaktı. Hoşuma gitti açıkcası kullanımı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok