Partition Boyutlarını Değiştirsem
0

Bu konuda 8 mesaj var

Merhaba,

128 gb SSD kullanıyorum ve 60-60 bölmüştüm. Ancak C'deki boş alan 4-5 gb seviyesine düşüyor, YandexDisk gibi bazı aptal programlar çalışırken sıfıra kadar vuruyor.

D part'ından C'ye bir 10-15 gb aktarabilsem çok rahatlarım ama makine iş makinem ve devam eden projeler var. Yani makine göçerse ben de göçerim. Bu işi 0 risk ile ve hızlı bir şekilde yapabilecek bir uygulama var mı?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer D diskinin içini hızlıca boşaltırım derseniz en temiz ve makinaya zarar vermeyecek yol D diskini tamamen silip windows'un kendi disk manager'ı üzerinden istediğiniz boyutu C'ye eklemek ve sonra D'yi tekrar oluşturmak. Bu işlemi sanırım bir kaç yüzkez yapmışımdır ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

disk management o kadar esnek değil ama. boş yer olduğu halde resize yapmayabiliyor. günümüzde diski ikiye bölmek eskisi kadar anlamlı değil. olası bir windowsun açılmama durumunda elde repair disk yada usb linux yoksa bile üstüne yeniden temiz kurulum yapınca dosyalar silinmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Disk Yöneticisi ile D'yi küçültmeye çalıştığımda "devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı" diyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Partition üzerinde işlem yapmak ne kadar az riskli olsa bile mutlaka bir risk taşıyor. En mantıklı yöntem yapabiliyorsanız C'de kurulu bazı programları uninstall edip D'ye yeniden kurmak olur. Bir de dökümanların olduğu dizinde tutmak yerine kişisel dosyalarınızı D'ye aktarabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C ve D'nin partition backup'larını alıp Najaz'ın tavsiye ettiği uygulama ile C'ye 10 GB ekledim. Bir sıkıntı çıkmadı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok