HTML, CSS, JavaScript Editörleri ?
1 1

Bu konuda 12 mesaj var

Selamlar Arkadaşlar, 

Statik bazı siteler yapmak istiyorum düşündüğüm zaman hiç bir şekilde veri tabanına bağlantısının olmasına gerek yok gibi görünüyor şimdilik yani ASP, PHP olmayacak. Bunun için HTML,CSS ve JavaScript editörlerine ihtiyacım var. Bunlar hakkında çok temel bilgim var zaten çok karmaşık konular değiller esasında.

Böyle bir iş için görsel olara site tasarlayacak hangi programlar var ? Word Press vs.vs. gibi platformlara  hiç bağlı kalmak istemiyorum. 

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft urunlerini pek kullanmazdim ama Visual Studio Code guzel olmus, tavsiye ederim. Brackets'i da denedim, ama isinamadim, denenebilir.

Bunun disinda Sublime Text cok populer, ben genelde bunu kullaniyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yaptığım iş çok basitti çoğu yeri o siteden bu siteden arakladım zaten. Visual studio code ile çalıştım, sublime text'te çok güzelmiş,  

css'lere baktığımda insan yapımı gibi durmuyor hiç acaba sıkıştıma mı yapılıyor yoksa artık kimse elle css yapmakla uğraşmıyor mu ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, CSS ve JS kodlari genelde hem yerden kazanmak icin, hem de araklanmasi zor olsun diye sikistiriliyor. Ya da SASS, LESS gibi dillerden CSS'e donusturulerek yaziliyor. Tam tersi, benim gordugum kadariyla Dreamweaver gibi araclarin kullanimi iyice azaldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki bu dosyalari tek tikla okunur hale getiren bir arac varmidir ? bir kac tane elle actim uzun suruyor ve zaman kaybi... daha cok ornek css e ihtiyacim var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok