Hd5970 crossfire
0

Bu konuda 12 mesaj var

Selam,

Arkadaştan daha önce onu bitcoin işinde kullandığı bir makine aldım oyun oynamak için kullanmayı düşünüyorum. Fakat sıkıntı şu ben daha önce hiç çift ekran kartı kullanmadım ve şu anda bu iki ekran kartının arasında crossfire kablosu yok. İnternetten baktım 10liraya satılıyor, acaba bu kabloyu alsam taksam yeterli olurmu? Başka yapmam gereken birşey varmı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enerji tüketimi ve ısı sorun olup fan sesi olarak geri dönebilir o sistemde, benim çift gpu'lu bir kartla x4 Crossfire yapmışlığım yok ama SLI 'dan verim alamamıştım.

Şimdi elimde iki tane gtx780 olsa satar tek gtx980 veya 980ti alırdım.

Bir tane 5970 gtx680 gtx580 civarı performans veriyor olması lazım 1080P oynuyorsanız tek kart yeterli olacaktır diye düşünüyorum yine bir mention edelim @@T800 yorum yapsın.

Tecrübe etmiştir belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5970 ancak GTX 580 veya GTX 660 arasında performans verebilir. Ötesi yok. 5870 in performansı son minvalde 470 ile 480 arasındaydı çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Quad crossfire R9 290'lar ile yapmıştım iyi sonuç alamamıştım.

Quad crossfire, 1 GB video RAM, performansa göre harcanacak gücü düşününce mantık dışı olduğu ortada ancak zevk, eğlence, uğraş olsun falan diye düşünüyorsanız birşey diyemem ama ciddi ciddi oyun sistemi olarak kullanmayı düşünüyorsanız artık başka şeylere baksanız çok daha iyi olur.

Bu düzenek bedava dahi olsa oyun oynama amacı ile kullanılmaz bence artık.

Hatta unutmadan quad crossfire için size yine ciddi güç çıkışı olan PSU da gerekir elinizde hazır olarak yoksa.

http://www.guru3d.com/articles-pages/radeon-hd-5970-review-test,10.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

T800 ilgine çok teşekkür ederim. Dediğin gibiyse durum bende hiç uğraşmam parçalar elime ücretsiz olarak geldiğinden heyecanlanıp uğraşmak istemiştim ama dediğin durumda oldukça gereksiz oldu. Bir tanesini takar yoluma devam ederim veya ikisini satabilirsem bir tane daha az güç tüketen bir ekran kartı alırım :)

Yorum yapan herkesede ayrıca teşekkürler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok