mamad

CHW
 • Mesaj sayısı

  1.126
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Days Won

  10

mamad last won the day on Ağustos 20 2018

mamad had the most liked content!

mamad hakkında

 • Rank
  Doomed

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet

Son profil ziyaretçileri

623 kez ziyaret edildi
 1. imgur da bende çalışmıyor. Ortalık çok karıştı yahu. Gördüm, sorun yok. Hızlıresim'i de ilk o çıktı diye kullandım. Sitede normalde youtube linki veya fotoğraf linki yazıldığında doğrudan içeriği mesajda gösteriyor diye kontrol etme gereği bile duymuyordum. Bu durum ilginç oldu. Gerçi bazı sitelerin linklerinde bu sorun hep vardı ama buradaki biraz daha farklı gibi. Mesela üstteki tablo link olarak koyulduğunda resme dönüşmüyordu. Komutla girdiğimde görünür oldu. Ama sizde oldu mu bilmiyorum.
 2. Bazı sitelerin linklerini kopyaladığımda resimler çıkmayabiliyor ama videocardz.com'dakiler çıkıyordu. Şuan bende görünüyor. Edit: Ben linki kopyaladığımda herhangi bir komut girmeden resim haline geldiği için dokunmuyordum. Tabi ben girdiğimde gördüğüm için de öyle bırakıyordum. Zaten komut girmeden yapmaya çok alışık değilim ama bu hali de işime geliyordu. Bende görünen hali şöyle: Bak komutlu girince güzel çıkmadı.
 3. Gtx 1660ti'ın gpusu görünmüş. Tu116: Tu106 ile karşılaştırıldığında, 250mm2 civarı bir boyutu var gibi görünüyor. https://videocardz.com/80034/msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-and-tu116-gpu-pictured
 4. E bir yerlerden kısacaklar tabi. Titan ilk çıktığında da bütün cuda işlevlerini destekleyecek diye beklendi, ama öyle olmamıştı.
 5. Amd'nin zaten bu tip şeyler yapması şart. Ama bunların işe yaraması için önce kartın piyasada bulunması gerekiyor.
 6. O da doğru ama gpu tarafı çok uzun zamandan beri boşlukta. Turing'e rakip yok. Pascal'la da rekabet edememişti. Hatta maxwell'le olan rekabeti bile hikayeydi. Şimdi Navi için de benzeri söyleniyor. Nvidia da yıl sonunda 7nm gpularla gelir, ortalığı toz duman eder gibi.
 7. Bu da tüy dikmek oluyor herhalde: https://www.techpowerup.com/252382/no-amd-radeon-navi-before-october-report
 8. @mehmetclk Benim Navi'den de umudum yok. İyi bir şey çıkarsa sürpriz olur, sevinirim. Umut Sarıkaya gibi bakıyorum artık donanım işine.
 9. Karta dair gördüğüm ilk video buydu. Bakmadım bile. Bu tip extreme işler pek kalmadı artık. Şu incelemelerde gördüğüm sonuçlar üzerine oc potansiyelinin düşük olduğunu söyledim: https://www.sweclockers.com/test/27014-amd-radeon-vii-forst-ut-pa-7-nanometer/23#content https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Radeon_VII/33.html https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_vii_16_gb_review,29.html
 10. 1080ti seviyesini bile zor tutturmuş görünüyor. Ha zaten beklenen de buydu. Ama 2080'le falan aşık atabilecek durumda değil. Hbm2'nin ekmeğini yemiş. Bunu da kart tanıtıldığında söylemiştik zaten. 4k'da 1080ti seviyesini anca tutturmuş. Bunu yapabilmek için Strange Brigade, Deus Ex, Wolfenstein gibi oyunlar gerekmiş. Battlefield'da önde olması güzel, dikkat çekiyor. Ama gerisinde pek de bir şey göremedim. Birçok oyunda, hatta çoğunda 1080ti'ın gerisinde. 4k altı çözünürlüklerde zaten genel durumu 1080ti'ın gerisinde. Daha çok 2070'le rekabet eder gibi. Oc tarafında da pek bir şey vadetmiyor. Güç tüketimi 2080ti seviyesinde. Ancak çok daha yüksek noktalara varabiliyor. Biraz dengesiz yani. Sıcaklık tarafında 3 fanlı soğutma fena iş çıkarmamış ama 3 fana rağmen oldukça sesli görünüyor. Fiyatına göre düşünürsek meh. Battlefield oynayacaklar için güzel kart.
 11. @wazzap Ben yapacaktım, gerek kalmadı. Teşekkürler.
 12. O haber yalanlandı mı bilmiyorum ama bu verdiğim yeni bir haber. Ülke bazında 50-100 kadar kart gönderildiği söyleniyor. Rezalet. Nvidia Titan modellerini bile daha fazla üretmişti. Haberde de bunun ilk parti olduğu, sonradan daha fazla gönderileceği söylenmiş ama 100 tane giden İngiltere'ye bir 100 tane gönderilse ne olacak ki? Toplamda 5000 sayısı yalan değil gibi dememin sebebi bu. Amd'nin kendi sonuçları şu şekilde:
 13. Daha önceden gelen 5000 kart olacak haberleri doğru gibi. https://videocardz.com/newz/amd-radeon-vii-launch-allocation-100-units-for-uk-20-units-for-spain-and-france
 14. Matriks gazinosuna özendim. Tekrar masaüstü mü kursam dedirtti.
 15. 1 - Değmez. 2 - Bu kısmı pek anlamadım. Hangi oyunda ne farkı? Programlamada hangi titan'la 1060 arasında komik farklar?