Kablolar, kablolar, kablolar.
4 4

Bu konuda 93 mesaj var

LG G2 ile birkaç deneme yaptım.

Kaynak: Xiaomi 10400 powerbank, kablo: düşük seviye (1500mah pilli) bir samsung telefonun usb kablosu, sonuç 1030-1100mah.

Kaynak: Xiaomi 10400 powerbank, kablo: asus tabletin usb kablosu, sonuç 1250-1450mah.

Kaynak: Xiaomi 10400 powerbank, kablo: dandik e-sigaranın yanında gelen usb kablo, sonuç 10mah (şaşırıp birkaç kere denedim, kesinlikle 10mah, içine tel koymayı unutmuşlar gücü plastik taşıyor sadece galiba)

Kaynak: asus tabletin şarj adaptörü, kablo: asus tabletin usb kablosu, sonuç 1300-1320mah.

Telefonun kendi kablosu ve adaptörü arkadaşta kalmış, haftasonu alınca onunla da deneyip buraya eklerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ampere bildiğim kadarıyla telefonun boştaki tüketimini o anda gelen akımdan çıkarıp hesaplama yapıyor. Yani telefon boşta 300mAh tüketiyorsa sizin şarj aleti 500mAh veriyorsa ekranda 500-300=200mAh yazıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle oluyor. O yüzden mümkünse telefonu uçak moduna almak lazım, zira cihaz o an aklına esip arka planda Facebook'u filan güncellemeye kalkarsa hesaplar karışabiliyor. Bir de, ekran parlaklığını sabitlemek gerekiyor. Ayrıca Ampere pile giren akımı gösteriyor, yani pil ne kadar kabul edebiliyorsa onu gösteriyor. Piller de doldukça daha az akım kabul ediyorlar, dolayısıyla pilin doluluk oranı Ampere ile alınan sonucu etkiliyor. Ben pilin %50 civarı olduğu bir durumda test yapmıştım. Pil %90'dayken yapsam sonuçlar çok daha farklı çıkardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tronsmart 5 çıkışlı şarj cihazı geldi. Şu arkadaş işte:

http://www.amazon.com/gp/product/B00ZHOV3DC

Henüz 5 yuvaya 5 cihaz bağlayıp aleti tam kapasite deneme şansım olmadı ama genel üretim kalitesini çok beğendim. Yanında 2 metre uzunluğunda bir MicroUSB kablosu geliyor. Alet 5 çıkışlı olduğu için çoğu kişi için gereksiz uzunlukta tek kablo yerine 1 metre uzunluğunda 2 kablo gelse daha mantıklı olurmuş bence. Ambalaj filan da gayet şık. Çin malı ama özenle hazırlanmış. Kabloları toparlamak için gerekecek ekstra velcro (cırtcırt denen şey işte) kablo toplayıcı bile kutuya dahil edilmiş. LG G3 Qualcomm Quick Charge desteklemiyor bildiğim kadarıyla, ama yine de QC yuvasına bağlayınca baya hızlı şarj oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

5 yuvasına 5 cihazı bağlayıp tam kapasite çalışmasından da vazgeçtim. Hızlı şarj portunda bir cihaz varken iki portunu daha doğru besleyebiliyor mu? Bu şekilde deneme şansın var mı? Eğer çalışıyorsa ben de sipariş edeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aynı anda 3 cihazla denedim. Hızlı şarj yuvasında G3, diğer yuvaların birinde Acer Iconia W4 tablet, diğerinde Nexus 4. Sıkıntı yoktu, hepsi de gayet hızlı şarj oldu. 54W diyor, yani zaten eşit bölünse bile her yuvaya 2.08A filan düşüyor. Bu da tüm modern cihazlara yeter. Sipariş edeceksen Aliexpress'ten al, o zaman avrupa prizine uygun versiyon da alabilirsin. Ben kardeşim ABD'den getireceği için Amazon'dan aldım, şimdi adaptörle kullanıyorum, ekstra teferruat oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Teşekkürler.

Muhtemelen ben de Amerika'dan alacağım. Hatta iki tane alacağım, evdeki iki prize takacağım ve sabit bırakacağım. O yüzden dönüştürücü adaptör sorun olmaz diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan alınacaksa ufak bir ekleme yapayım. Anker ve Aukey diye iki marka var. Bunların ürünleri de (en azından önemli bir kısmı) anladığım kadarıyla Tronsmart'la aynı. Özellikle Anker'de fena benzerlik var. Eğer dıştan aynı görünüp de içleri farklı değilse ürünler aynı yerde üretiliyor, herşeyleri aynı gibi. Fiyatları da aşağı yukarı aynı. Sürekli indirime giriyor bunlar. Yani sizin alacağınız dönemde bunlardan hangisi indirime girerse o tercih edilebilir, aynı ürünü biraz daha ucuza alabilirsiniz. Örneğin şunun gibi:

http://www.amazon.com/gp/product/B00UV4HCL0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Anker in biraz daha eski bir modeli var. 2 sene oluyor alalı o zamandan beri sorun çıkarmadı, tek sorunu (bendeki modele özgü, sonrakileri bilmiyorum) tüm portlar boşken ince tiz ses çıkarıyor. Bu arada Amazon Türkiye'ye göndermiyor Anker'i, buradan alacak olanlar varsa shipito filan uğraşmaları lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nillkin kablo geldi  .Orjianl olduğuna dair bandroller var üzerinde. 

telefonla denedim sorunsuz çalıştı.  ipad ile bir dosya kopyaladım , hata vermedi. 

Kalitesi güzel. Bu tip hdmi, display port vs gibi kabloları önceden alıp bir kenara atmak lazım aslında. Bulduğunuz kaliteli, ilginç olanları paylaşırsanız, biz de alalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton kabloları ne zaman sipariş vermiştim hocam? Ben de Nilkin kabloları bekliyorum ama satıcı takip edilebilir olmayan garip bir numara verdi.

Nilkin kablo için satıcı banada garip bir numara verdi sonu AE ile biten. Normal tracking siteleri tanımıyor bu numarayı ancak aliexpress arayüzünden bulduğum bir siteden takip edebildim oda ekim ayında güncelleme yapmadı sende dene istersen.

http://global.cainiao.com/detail.htm?mailNo=HN000962635AE

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton kabloları ne zaman sipariş vermiştim hocam? Ben de Nilkin kabloları bekliyorum ama satıcı takip edilebilir olmayan garip bir numara verdi.

Sep. 11 2015 de almışım.  Bana verilen numara da takip edilmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende takip no diye gözükende hiç harf da yok hep rakam şeklinde. Ama Trexx'in verdiği linkten gözüktü ne durumda olduğu.  :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de sadece rakam var , takipte sadece karşı taraftan çıktığı görünüyor , sornası yok. 

USB kabloları en fazla kaç metre oluyor? 

Printer 'ı bağlamak için 3 mt lik ek usb kablo almıştım. 1.5m kadar da printerin kendi kablosu var.  Böyle bağlayınca, sürekli sinyal sorunu oluyor. 3-5 mt kadar , sinyal kaybı olmadan aktarım yapabilen usb uzatma kabloları vardı. Onlardan tavsiye edebileceğiniz var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliteli usb kablolar 5m'ye kadar veri aktarımı yapabilir. Bu zaten limit değer. Ancak daha uzun mesafeler için sinyal güçlendiricili kablolar var. Şuan evimde 20m'lik usb kablo kullanıyorum. PC'nin bağlı olduğu odadan, salona geliyor ve ucuna 3 çıkışlı usb hub bağlı. Salonda HDD, xbox 360 kontrolcusu, microsoft wireless all in one klavye ile kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı, bağlantı kopması falan yaşamadım. Ben Amazon'dan almıştım ama 5m'lik kablo burada bulmak zor değildir herhalde. Olumlu yorum yapılmış kabloları araştırmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler , şunu aldım. 

http://www.aliexpress.com/item/New-Wholesale-High-Quality-USB-Active-Amplification-Repeater-Extension-Cable-Lead-Line-Cord-5M-For-Computer/32369416971.html

Bu aktif usb kablolarının bir kısıtlaması var mı? Mesela sadece veri için mi kullanılıyor, güç de taşıyor mu? Siz hub bağlamışsınız ama , kendi gücü olan hub mı?

Router 'a printer bağlayacağım, bir hub ile belki hd , usb memory vs de bağlayabilirim. 

Aliexpress ten ödemeleri yapmak için Alipay hesabı açan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Nilkin kablolarla birlikte aynı gün siparişini verdiğim başka ürünler İstanbul'a girdi. Bakalım Nilkin'ler de gelecek mi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim 17 eylülde aliexpress üzerinden sipariş verdiğim tronsmart 6lı kit elime ulaştı. Nilkini sadece linkini verdiğim siteden takip edebiliyorum oda bugün itibari ile istanbula geldi şeklinde görünüyor ama pttnin kendi sitesinden hala kayıdı görünmüyor güncellenirse bilgi veririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin enteresan tarafı benim Nilkin kablolar @@Trexxx seninkinden 5-6 gün daha önce ilk hareketi yapıyor. "Successful departure from warehouse" dediğinde tarih 19 Eylül ve en son orada kalmış. Ama senin paket 24 Eylül'de "Successful departure from warehouse" olmuş ve devamlı bir hareket girilmiş. Ben de o linkte topu topu 5 tane hareket girişi var. Seninki yaklaşık 23 günde Türkiyeye girmiş görünüyor, benimki 28 gün olmuş hala Türkiye'de değil. Kaybolma gibi bir durum mu var acaba...  :icon_think: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler , şunu aldım. 

http://www.aliexpress.com/item/New-Wholesale-High-Quality-USB-Active-Amplification-Repeater-Extension-Cable-Lead-Line-Cord-5M-For-Computer/32369416971.html

Bu aktif usb kablolarının bir kısıtlaması var mı? Mesela sadece veri için mi kullanılıyor, güç de taşıyor mu? Siz hub bağlamışsınız ama , kendi gücü olan hub mı?

Router 'a printer bağlayacağım, bir hub ile belki hd , usb memory vs de bağlayabilirim. 

Bunu yeni gördüm hocam;

Taktığım USB hub adaptörsüz, direk gücünü pc'den alıyor ve hub'a takılı olan microsoft all in one klavyenin wireless adaptörü ile  x360 gamepadin wireless kontrolcüsü gayet güzel çalışıyorlar. Printer da sorun olmaz. Zaten ben ürünü alırken amazon'da epey bir yorum okumuştum. Printer için kullanan çoktu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA Sitedeki günecellemeler haftada bir falan son birkaç günü içerecek şekilde oluyor gördüğüm kadarı ile. Benim paket ile ilgili türkçe açıklamalar bile var ama hala ptt nin sitesinde hiçbirşey görünmüyor nerden alıyor bu site bilgileri çözemedim. Senin pakette gelişme varmı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok