Corsair H110i GTX
1 1

Bu konuda 13 mesaj var

Yıllardır kullandığım 240mm radyatörlü Corsair H100 soğutucusunu diğer PC'imde kullanacağımdan Amazon'dan bunu getirttim. Corsair H100 soğutucuyu Corsair Air 540 kasanın tavanında exhaust pozisyonda Push-Pull konfigürasyonunda dört adet Corsair SP120mm High Performance fan ile kullanıyordum, i7 4790K odada klima da açıkken 4700MHz ve 1.265V ile 68 C sıcaklığı buluyordu Battlefield 4'te, 280mm radyatör H110i GTX ise o kuruluma göre gayet sessiz ve aynı PC şartları altında(H110i GTX fanları bu defa intake olarak takılı H100'den farklı olarak), klima da kapalı olarak 58 C civarlarında tutuyor CPU'yu ki bana gayet iyi geldi, ses açısından da gayet başarılı oldu H100 dört fan kurulumuna göre bunda iki adet 140mm fan kullanıldığından ve bu fanlar da o kadar sesli çalışmadığından.

Ancak şöyle bir durum oldu, GTX 980'ler sabit 1430MHz Boost ile çalışırlarken bu defa ısınıp ara ara 1392MHz'e kadar düşmeye başladılar, bu şekilde kullanacağım gibi ki daha Corsair Link programını falan da kurmadım, oradan performans profili falan seçsem daha da başarılı olabilir sıcaklıklar açısından, default hali sessiz mod sanıyorum.

Air 540 kasaya montajı biraz zorladı yanlız, normalde radyatörün hortum çıkışının arkaya bakması lazım ama o şekilde takılamadı fanla çakıştığından, öne bakar şekilde takmak zorunda kaldım bu yüzden.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle formatla Tolga abicim.. 980ti daki üzüntün galip geldi de 980 lere geri mi döndün yoksa ti arka takısını yazmayı mı unuttun kart modellerini yazarken.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun Tolga abi, Benim H105 sistemin pompasından hiç memnun değilim, mekanik bir uğultu sesi geliyor. Tahammül edilir gibi değil garantiye göndermeyi düşünüyorum.

OC pek yapmadığımdan bir daha böyle sıvı soğutma çözümlerine gitmeyi düşünmüyorum artık. Bir sistemde ne kadar az hareketli mekanik parça varsa o kadar iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle formatla Tolga abicim.. 980ti daki üzüntün galip geldi de 980 lere geri mi döndün yoksa ti arka takısını yazmayı mı unuttun kart modellerini yazarken..

Format yok kardeşim.:)

Onlara veda ediyorum artık inşallah, bayram sonrası artık işlemleri biter diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uğraşsam daha 5 GHz yakalardım belki, ama bayram günü yeter bu kadar.:D

Ancak CPU da fena çıkmadı gerçekten.

Herkese de iyi bayramlar bu vesileyle.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok